Προς το περιεχόμενο

H tonelab le δεν εχει high gain....


Προτεινόμενες αναρτήσεις

To bιντεακι του superfunk ειχε γελιο αλλα οι εικονες του bloody sunday δεν παιζονται....Αλιεν,μαμρα (τι λες τωρα μαμρα...),καρχαριας και πυρηνικη εκρηξη..Ελιωσα στο γελιο γιατι περιμενα καμια εικονα ενισχυτη..Στο θεμα τωρα,η tonelab δεν εχει ασχημη παραμορφωση για χαλαρο ροκ αλλα οτιδηποτε πανω απο hard rock αρχιζει και γινεται μελατος ο ηχος.Γενικα δεν ξερω που βαζετε το noise gate αλλα εμενα με ενοχλει να ακουω αυτο το ανοιγοκλεισιμο οποτε το βαζω παντα χαμηλα ωστε να ακουω και λιγο θορυβο.Οποτε οταν βαλω ψιλοβρωμικο καναλι με πεταλι απο πισω βρωμιζει πολυ.Ενα απο τα τεστακια της παραμορφωσης ειναι το πως σβηνει σιγα σιγα.Εκει δεν με εντυπωσιασε η tonelab αφου εκανε κατι περιεργα μπουκωματα η ξαφνικα εκοβε αποτομα ο ηχος.Αλλο τεστακι που μου αρεσει να κανω ειναι το πως μια νοτα με βιμπρατο μετατρεπεται σε αρμονικη υστερα απο λιγο και ουτε εκει ελαμψε η tonelab.Τωρα ανταποκριση με το volume της κιθαρας εκανε οτι περιμενα αφου ειχα δει τα προηγουμενα.Επισης ο κομπρεσσορας κατι κανει λαθος....Δεν μπουσταρει μονο,κοβει και πολυ σε αντιθεση με τους κομπρεσσορες της line6.Γενικα μου θυμισε boss gt.Παντως τα εφφε της ειναι απιαστα,ρεσπεκτ σε αυτον τον τομεα.Για να μην σας ζαλιζω,η tonelab αξιζει τα λεφτα της γι αυτο που ειναι και εχει κατι να δειξει στις ανταγωνιστικες πεταλιερες ωστοσο την λαμπατη παραμορφωση που βγαζει το damage control solid metal μου δεν την βγαζει τουλαχιστον με αυτα που ειδα.Aν εχετε να μοιραστειτει κανενα τεχνασμα ειμαι ολος αυτια...Εεεεε stay heavy....

 

 

Συμφωνω με αυτα οπου λες δυστυχως ανακγαστηκα να τηννδωσω για αυτον ακριβως τον λογο...ισως και εγω να μην ηξερα να την χειριστω....αλλα δεν εχει σημασια δεν μου εκανε πλεον ....για αυτα που ηθελα ..ποιοτικη μεν αλλα μεχρι εκει δεν πειραζει παμε γι'αλλα ;)

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[quote author=ignantios

 

Συμφωνω με αυτα οπου λες δυστυχως ανακγαστηκα να τηννδωσω για αυτον ακριβως τον λογο...ισως και εγω να μην ηξερα να την χειριστω....αλλα δεν εχει σημασια δεν μου εκανε πλεον ....για αυτα που ηθελα ..ποιοτικη μεν αλλα μεχρι εκει δεν πειραζει παμε γι'αλλα ;)

 

μολις την πηρα  ;D

 

λοιπον απο εμπειρια μιας (1) ωρας

με δυο κιθαρες με μονους και διπλους

στο θεμα γκαζια ....εκανα κοντρα ξυρισμα  ;D

ποσα γκαζια παραπανω ?

και μονο με τις preset του ignatios ...καργα μεταλο.

η προηγουμενη εμπειρια απο τη zoom , με την tonelab εχω περισοτερο ογκο.

 

;)

 

one more pls ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καπου εχω ποσταρει ενα κλιπ του Mr. Crowley που παιζω ΜΟΝΟ με την τουλου ακκορντα σολα one take. Δεν θυμαμαι τωρα καπου μεσα στο Noiz

 

Ελα το βρηκα

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=158136.msg218800#msg218800

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου