Προς το περιεχόμενο

Tama Swingstar Drums Set???


Προτεινόμενες αναρτήσεις

      Γεια σε όλους. Σκέφτομαι να ξεκινήσω drums αλλά δεν θέλω να πάρω ένα σετ αποκλειστικά για πρωτάρη το οποίο μέσα στο χρόνο αν όχι σε μήνες αρχίζει να τα παίζει. Έτσι λοιπόν μετά από ψάξιμο κατέληξα σε αυτό εδώ http://www.thomann.de/gr/tama_swingstar_standard_bk22bd.htm . Σχετικά φθηνό για TAMA και μάλιστα πλήρες, λίγο τσιμπημένο ίσως για αρχή. Πιστεύω όμως ότι θα κρατήσει για καιρό και ότι η ποιότητα του δεν απευθύνεται αποκλειστικά σε πρωτάρηδες. Λοιπόν τι πιστεύετε; Αξίζει τα λεφτά του και θα αντέξει; Μήπως τυχαίνει να το έχει πάρει κάποιος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι'εγω ΤΑΜΑ εχω αλλα του 1995 Γιαπωνεζικη και ειναι σαν καινουργια .

Αυτο το σετ πρεπει να ειναι απο Κινα; η καπου εκει γυρω,τα ξυλα ειναι λευκα(poplar) .H τιμη καλη ακουγεται (και σαν ονομα ειναι στα 3-4 καλυτερα ) ..να υπολογιζεις και τα μεταφορικα (δεν ξερω κοστος ) οποτε δεν πας και στον Τριμη τον αντιπροσωπο της ΤΑΜΑ μηπως εχει τιποτα καλο σε καλη τιμη και το τσιμπησεις(Χαριλαου Τρικουπη 1 ΑΘΗΝΑ ..κεντρο )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό δεν το σκέφτηκα και γενικά να πάρω drums από εδώ δεν μου φαίνεται και τόσο καλή ιδέα, γιατί ξεφτιλίζουν τις τιμές σε σχέση με το εξωτερικό. Παρόλα αυτά δεν είναι και απίθανο να βρω κάτι καλό και φθηνό εκεί. Θα το ψάξω και βλέπουμε  :P.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ειμαι της αντιθετης φιλοσοφιας αγοραζω απο εδω και εχω πολυ καλη τιμη παντα σαν επαγγελματιας ειδικα στην TΑΜΑ εχω εξαιρετικη τιμη.Γενικα δεν αγοραζω κατι που δεν εχω δει απο κοντα και ποσο μαλλον δεν εχω ακουσει.Ψαξε για το συμφερον σου .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι όντως!Ψαξ'το λίγο πριν το πάρεις το σετ.Πήγαινε αν το πουλάνε κάπου αλλού και παίξε λίγο!Και επίσης δεν είναι πολύ ακριβό για αρχή(αν φανταστείς οτι τύμπανα φτηνα ξεκινάνε απο 280-320 ευρώ:/)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι να ξεκινήσω drums αλλά δεν θέλω να πάρω ένα σετ αποκλειστικά για πρωτάρη το οποίο μέσα στο χρόνο αν όχι σε μήνες αρχίζει να τα παίζει.

Αν το προσέξεις μπορεί να το κρατήσεις χρόνια. Το ότι κάποιο σετ είναι φθηνό δε σημαίνει απαραίτητα ότι θα τα "παίξει".

Επίσης έχε κατά νου ότι όσο προχωράς και μαθαίνεις οι απαιτήσεις σου αλλάζουν. Σύντομα θα θελήσεις καλύτερα δέρματα, καλύτερα πετάλια, καλύτερες βάσεις κλπ. Μην πιστεύεις λοιπόν ότι δίνοντας τώρα 100ευρό παραπάνω θα σε καλύψει απόλυτα για τα επόμενα 3χρόνια.

Για το συγκεκριμένο σετ η απόψη μου είναι πως είναι ένα "σετ αρχαρίων" που όμως επάνω γράφει ΤΑΜΑ. 

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το προσέξεις μπορεί να το κρατήσεις χρόνια. Το ότι κάποιο σετ είναι φθηνό δε σημαίνει απαραίτητα ότι θα τα "παίξει".

 

Συμφωνώ απόλυτα!Να προσθέσω οτι εγώ θα έβαζα άλλα δέρματα απο την αρχή και θα ψαχνόμουν λιγο με το κούρδισμα.Επίσης αν σου φανούν στο πρώτο χτύπημα "κατσαρόλες" δοκίμασε να τα mufflaρεις με έναν απο τους πολλούς τρόπους που εχουν βγει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε μου οι τιμές έχουν πέσει στην Ελλάδα πολύ , έχω να αγοράσω πράγματα καιρό απο εξωτερικό, χαρακτηριστικά όταν αγόρασα 1 σετ ηλεκτρονικά (TD-4) τα πήρα 100 ευρό φθηνότερα από Ελλάδα σε  σχέση με το Θωμά. με εγγύηση stolla κτλ. Καλό είναι να δεις πρώτα εδώ και για να υποστηρίξουμε την ελληνική αγορά αλλά και γιατί θα τα ακούσεις κ θα δεις ποιότητα κατασκευής ήχο κτλ. Έχω μαζί με ένα φίλο στο στούντιο του τα imperial star και μιας κ είναι από το ίδιο ξύλο φτιαγμένα, το ταμπούρο όσοι φίλοι το έχουν ακούσει μ λένε (συμφωνώ) είναι για πέταμα κ η κάσα προσωπικά δεν με ενθουσιάζει. τα τομ πολλοί τα ζηλεύουν.. αυτά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε μου οι τιμές έχουν πέσει στην Ελλάδα πολύ , έχω να αγοράσω πράγματα καιρό απο εξωτερικό, χαρακτηριστικά όταν αγόρασα 1 σετ ηλεκτρονικά (TD-4) τα πήρα 100 ευρό φθηνότερα από Ελλάδα σε  σχέση με το Θωμά. με εγγύηση stolla κτλ. Καλό είναι να δεις πρώτα εδώ και για να υποστηρίξουμε την ελληνική αγορά αλλά και γιατί θα τα ακούσεις κ θα δεις ποιότητα κατασκευής ήχο κτλ. Έχω μαζί με ένα φίλο στο στούντιο του τα imperial star και μιας κ είναι από το ίδιο ξύλο φτιαγμένα, το ταμπούρο όσοι φίλοι το έχουν ακούσει μ λένε (συμφωνώ) είναι για πέταμα κ η κάσα προσωπικά δεν με ενθουσιάζει. τα τομ πολλοί τα ζηλεύουν.. αυτά

 

Οι τιμές έχουν πέσει όντως τον τελευταίο καιρό, ειδικά μετροιτής.

 

Όσο για το ταμπούρο, τα περισσότερα σετ αυτής της τάξης είναι έτσι, μπορείς αργότερα να επενδύσεις σε ενα καλύτερο ταμπούρο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου