Προς το περιεχόμενο

2 εξωτερικες καρτες ηχου στην ιδια θυρα


Data_Panik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκεφτομαι να τσιμπησω καποια στιγμη μια δευτερη καρτα ηχου για το laptop μου προσανατολισμενη σε πιο DJ καταστασεις. Οπως ολα τα φτηνα laptops ετσι και το δικο μου δεν εχει πολλες θυρες usb και σκεφτομουν να την εγκαταστησω στην ιδια θυρα, προφανως οχι δουλευοντας τες ταυτοχρονα. Με λιγα λογια να συνδεεω μια απο τις 2 καρτες αναλογα αν θελω να φτιαξω μουσικη ή να μιξαρω.

 

Γινεται ή θα γεμισω conflicts και αλλα παρανοϊκα προβληματα που θα με κανουν να καταριεμαι ολη μερα τα windows?

 

 

Presets Suck!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως γινεται και με διαφορετικο user account? dual boot και λοιπα με φοβιζουν

 

μια για ολα δεν γινεται γιατι αυτη που εχω τωρα ειναι πολυκαναλη και χωμενη σε σκοτεινο και τρομακτικο rack γεματο με καλωδια και για dj-ing θελω καποια σε φαση Hercules με τα controllers της και τα λοιπα

Presets Suck!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξέρω... δοκίμασε το τώρα.. κάνε ένα backup και τέσταρε το με την Onboard και αυτήν που έχεις να δεις αν γίνεται....

 

Πάντως να ξέρεις οτι δεν υπάρχει τίποτα πιο ασφαλές από το dual boot.. το μόνο που θα σου φάει θα είναι λίγος χώρος....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή θα αποσυνδέεις την μία κάρτα και στην θέση της θα βάζεις την άλλη? Φυσικά και γίνεται χωρίς κανένα πρόβλημα. Τώρα για να έχεις και τις 2 να λειτουργούν ταυτόχρονα, ίσως υπάρξουν conflicts, ίσως και όχι.

Shoot him again. His soul is still dancing...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή θα αποσυνδέεις την μία κάρτα και στην θέση της θα βάζεις την άλλη? Φυσικά και γίνεται χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

αυτο ακριβως. ωραια ευχαριστω

Presets Suck!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου