Προς το περιεχόμενο

Spiritual Beggars announce new singer, Apollo Papathanasio.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Διαφωνώ πολύ γιατί αυτό που άκουσα δεν έχει σε τίποτα σε χαρακτήρα από ότι είχε η προηγούμενη δουλειά τους.

Αν πάρουν άλλη πορεία οκ με το καλό. Αλλά δεν θα είναι οι spiritual beggars.

 

Ένα πράγμα που δεν καταλαβαίνω πολύ. Αν μια μπάντα επιλέξει να αλλάξει μέλη γιατί δεν επιλέγει να αλλάξει και πορεία εξ ολοκλήρου και ν αλλάξει και όνομα;

Μοιραία οι συγκρίσεις δεν θα είναι υπέρ :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Διαφωνώ Εύη... Γιατί για εμένα πχ οι Sabbath είναι οι 6 πρώτοι δίσκοι, για τον κιθαρίστα μας οι 2 με DIO και για τον πληκτρά μας με τον Martin... Και πάλι όμως μιλάμε για μία κορυφαία μπάντα!

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κορυφαία ναι και προσωπικά μου αρέσουν όλες οι περίοδοι των Sabbath αλλά εκτιμώ πολύ τις μπάντες οι οποίες παραμένουν μπάντες και τηρούν την ομάδα.

Καλή ώρα συζητούσαμε για τους rush σε πρόσφατο θέμα.

Είναι ένα από τα μεγάλα τους ατού ότι είναι μια ομάδα με ένα κοινό όραμα και ένα δέσιμο που διατηρείται στο χρόνο. Για μένα είναι ίσως και το σημαντικότερο σε μια μπάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα διαφωνήσω σε αυτό που λες αλλά παρ'όλα αυτά ακόμα μιλάμε για ένα project (πλέον) στο οποίο μία ομάδα ΜΕΤΑΛΑΔΩΝ παίζει κάτι διαφορετικό και πειραματίζεται... Τα πάντα είναι δεκτά!Για εμένα δλδ...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μεταλάδων εδώ τι το χρειαζόσουν με κεφαλαία; :P

 

Παρεπιπτόντως και οι rush καραπειραματίστηκαν και άλλαξαν ήχο, αλλά ήταν πάντα οι rush.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μεταλάδων εδώ τι το χρειαζόσουν με κεφαλαία; :P

Τα κεφαλαία ήταν για να δείξουν την τελείως διαφορετική μουσική πορεία όλης της παρέας!!! Και ειδικά του Ammot ο οποίος γράφει κομματάρες σε όποια μπάντα και να πάει!

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά ρε παιδιά τώρα μην τους αδικούμε τους beggars... Ποτέ δεν ήταν τόσο tripping όσο οι Monster Magnet ούτε τόσο αλητεία όσο οι Down ούτε τόσο βαριοί όσο οι Kyuss... Μια χαρά θα τους κάτσει στο stonerιζοφερμενο metal που παίζουν ο powerας τραγουδιστής!

 

Δεν μιλας σοβαρά...

Ένα πράγμα θα σου πώ...Τον πληκτρά τον wiberg...

Αυτος δεν έδινε ψυχεδελεια στους Beggars???Απο εκει μετά πήγε στους opeth...τον έκανε πάσσα ο ammott...

Μαλλον δεν έχεις ακούσει ολόκληρη την δισκογραφία beggars...

Σε παραπέμπω προχειρα σε 2 κομμάτια που μου ήρθαν πρόχειρα στο μυαλο...π.χ

Ιnside charmer και mantra...let the magic talk κτλ κτλ...

 

Aυτό δηλαδή δεν έιναι ψυχεδελεια??

 

 

Όσον αφορά για βαρία κομμάτια άκου το ad astra...

OI DOWN έχουν πιο βαριες κιθάρες...

Αυτην η διαφωνία που αποσπά στο τι είναι STONER και τι δεν είναι με αφήνει παγερά αδιαφορο...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nordic μ'αρέσεις!!!

 

 

Τους ξέρω τους παραπάνω, αλλά δυστυχώς οι (κατ'εμέ) καλύτεροι του Spice ήταν χαλαρά οι MRB και τους διέλυσε... Άγνωσται αι βουλαί του Spice! Τον Steer και τους λοιπούς απλά τους βρίσκω απολαυστικούς, και τους Kayser απορώ γιατί επιμένουν να τους λένε thrash...  ;D

Όπως και να'χει, ανέφερα τους Grand Magus επειδή είναι ψιλοκόλλημά μου!  8)

 

Και εγώ μου αρέσω...χα...

Οι MRB κορυφή...μαλλόν για καλό έγιναν όλα...

αφού μετά την διάλυση o spice εστησε τους spice and the RJ band.

Σε παραπέμπω στους δίσκους 'will' 2007 and "shave your fear" 2009

Απολαυστικότατοι δίσκοι...

Πραγματικά θέλω να ακούσω την γνώμη σου...

Και ο spice με την παρούσα σύνθεση τράβηξε τα φώτα απο τα media...

Από ότι δείχνει θα τραβήξει το πράμμα και σιγουρα δεν μιλάμε για μια μπαντα, που θα βγαλει 2 δισκους και θα διαλυθει...

 

Eνα δείγμα για γεύση...

 

 

Εν κατακλειδι γουστάρω grand magus μην με παρεξηγεις....

Εννοείται οτι μιλάμε για δημιούργημα του JB...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα κεφαλαία ήταν για να δείξουν την τελείως διαφορετική μουσική πορεία όλης της παρέας!!! Και ειδικά του Ammot ο οποίος γράφει κομματάρες σε όποια μπάντα και να πάει!

 

Μα οι ξένοι δεν είναι κολημένοι όπως ο Ελληνάρας...

Ναι σε metal μπαντες παίζαν οι πιο πολλοί...

Ο ammott άλλωστε το έχει δηλώσει πως δημιούργησε τους beggars για την μεγάλη αγαπή του στον 70's ήχο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πώ την αλήθεια οι RJ μου θύμισαν εξ'αρχής τους Beggars επί Spice και φυσικά μου αρέσουν, απλά προτίμησα το όλο attitude των MRB. Τους βρήκα πιο... "αλητεία", πιο ωμούς! Οι RJ είναι σίγουρα δεμένο και "μελετημένο" αποτέλεσμα αλλά δεν είναι στα top μου για να'μια ειλικρινής. Το πρόσφατο "shave your fear" το περίμενα πως και πως όταν βγήκε και μου έκανε αρκετή εντύπωση το πως τράβηξε τόση δημοσιότητα αλλά δεν τρελάθηκα, δυστυχώς (αν και έχει ορισμένες κομματάρες μέσα - waves we form, where wild horses die, man in the mirror κ.α.). Επίσης, το βρήκα σχετικά πιο... ματζόρε (έχω μια τάση προς το Doom  ;D). Το Will μου άρεσε περισσότερο. Θα περιμένω πάντως το επόμενο (κι εγώ θαρρώ πως θα υπάρξει επόμενο)!

 

 

Funky, καλοί οι πειραματισμοί, μια χαρά και οι beggars και ωραιότατος ο Apollo, αλλά μερικά πράγματα οι κολλημένοι (κι εγώ μέσα) τα προτιμούμε πιο... παραδοσιακά, ας πούμε. Με τη συγκεκριμένη επιλογή ξενέρωσα όπως θα ξενέρωνα αν εφευγε ο Dorrian απ'τους Cathedral (άτοπο μεν, αλλά you get the point).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου