Προς το περιεχόμενο

Spiritual Beggars announce new singer, Apollo Papathanasio.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να σου πώ την αλήθεια οι RJ μου θύμισαν εξ'αρχής τους Beggars επί Spice και φυσικά μου αρέσουν, απλά προτίμησα το όλο attitude των MRB. Τους βρήκα πιο... "αλητεία", πιο ωμούς! Οι RJ είναι σίγουρα δεμένο και "μελετημένο" αποτέλεσμα αλλά δεν είναι στα top μου για να'μια ειλικρινής. Το πρόσφατο "shave your fear" το περίμενα πως και πως όταν βγήκε και μου έκανε αρκετή εντύπωση το πως τράβηξε τόση δημοσιότητα αλλά δεν τρελάθηκα, δυστυχώς (αν και έχει ορισμένες κομματάρες μέσα - waves we form, where wild horses die, man in the mirror κ.α.). Επίσης, το βρήκα σχετικά πιο... ματζόρε (έχω μια τάση προς το Doom  ;D). Το Will μου άρεσε περισσότερο. Θα περιμένω πάντως το επόμενο (κι εγώ θαρρώ πως θα υπάρξει επόμενο)!

 

 

 

Σιγουρα γούστα είναι αυτά...

Αλλα ο spice επανηλθε δρυμίτερος και αυτο είναι καλο...

Οσον αφορά για τον νεο δισκο beggars δεν βίαζομαι να κράξω...θα περιμένω να ακούσω τον δισκο...

Αλλα σιγουρα απο το sample πιο πολυ deeP purple φωνη ο τραγουδιάρης...

Παρά αλητεία και βραχνη φωνη...

Μηπως να πέρναν τον jim carey μιμηθεί τους προηγούμενους??? ;D ;D ;D ;D

Έχεις δίκιο οι grand magus έχουν πιο doom νοοτροπια...Ετσι εξηγείται...το κολημα με τους grand magus...χαχαχαχα... ;D ;D ;D

Mάλλον έχεις μεγάλη συμπαθεια στο τρίτονο του διαβόλου ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σιγουρα γούστα είναι αυτά...

Αλλα ο spice επανηλθε δρυμίτερος και αυτο είναι καλο...

Οσον αφορά για τον νεο δισκο beggars δεν βίαζομαι να κράξω...θα περιμένω να ακούσω τον δισκο...

Αλλα σιγουρα απο το sample πιο πολυ deeP purple φωνη ο τραγουδιάρης...

Παρά αλητεία και βραχνη φωνη...

Μηπως να πέρναν τον jim carey μιμηθεί τους προηγούμενους??? ;D ;D ;D ;D

Έχεις δίκιο οι grand magus έχουν πιο doom νοοτροπια...Ετσι εξηγείται...το κολημα με τους grand magus...χαχαχαχα... ;D ;D ;D

Mάλλον έχεις μεγάλη συμπαθεια στο τρίτονο του διαβόλου ;D ;D ;D ;D

 

Oh yes!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λιγο καφέ, ενα τσιγαρο και cathedral για πρωινο.... ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

Κομμένα αναγκαστικά και τα δύο, αλλά έστω για πρωινό σκέτο προτιμώ Witchfinder General! Μετά ένα Voodoo Fire στο τσακίρ κέφι, αφού ξυπνήσεις σωστά.  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες με τον JB θα έβγαζαν το album απλά στράβωσε στην πορεία επειδή ήθελε να αφοσιωθεί στους Grand Magus. Είχαν συμφωνήσει με τον Amott να κάνουν μαζί το νέο Beggars. Δεν ήταν εξ αρχής επιλογή τους ν' αλλάξουν τραγουδιστή.

Τσεκάρετε συνέντευξη, πρώτη μετά από 5 χρόνια: http://blogs.myspace.com/index.cfm?fuseaction=blog.view&friendId=46588400&blogId=536007245

 

Και μερικοί μήπως βιαστήκατε να απογοητευτείτε και να ξενερώσετε; ::) Περιμένετε ν' ακούσουμε τον δίσκο... ;)

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες με τον JB θα έβγαζαν το album απλά στράβωσε στην πορεία επειδή ήθελε να αφοσιωθεί στους Grand Magus. Είχαν συμφωνήσει με τον Amott να κάνουν μαζί το νέο Beggars. Δεν ήταν εξ αρχής επιλογή τους ν' αλλάξουν τραγουδιστή.

Τσεκάρετε συνέντευξη, πρώτη μετά από 5 χρόνια: http://blogs.myspace.com/index.cfm?fuseaction=blog.view&friendId=46588400&blogId=536007245

 

Και μερικοί μήπως βιαστήκατε να απογοητευτείτε και να ξενερώσετε; ::) Περιμένετε ν' ακούσουμε τον δίσκο... ;)

 

Βασικα ο ammott την εποχή που εκλεισε τις ηχογραφήσεις ο άλλος ήταν απασχολημένος με grand magus...

Μπουζουκι συννενόηση δηλαδη...

Εγώ δέχομαι την φάση με τον Αpollo ως κάτι διαφορετικό για ένα δισκο...

Αλλα στο επόμενο δίσκο πρέπει να αναλάβει κανένας JB...

Εμένα αυτό που με ενοχλει είναι στα live μην τα σκοτώσει τα παλιά τραγουδια...

Και ελεος θα το πω δηλαδη...

Γιατι τόσο χαμός με firewind??

Βρέθηκα το 2007 στο metal healing festival στην Δράμα, και όλοι μιλούσαν για firewind!!!

Λες και ήταν η σουπερ μπαντα και τι έχανα που δν τους έιχα ακούσει...

Kαλοί για το είδος τους, σίγουρα ο gus-G την γνωρίζει την κιθάρα...

Αλλα ηρεμήστε, αυτην η υπερβολή των power-αδων καταντάει γελοία...

Μου φαίνεται ότι η επιτυχία των firewind βασίστηκε πολύ καλα σε μια ράδιο αρβύλα φήμη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλα ηρεμήστε, αυτην η υπερβολή των power-αδων καταντάει γελοία...

 

Η υπερβολή είναι απαραίτητο στοιχείο για το σωστό το μεταλά. Αλλιώς δεν έχει πλάκα  8)

 

Κατά τ άλλα οι Firewind είναι μια αξιοπρεπής μπάντα από Ελλάδα που μπορεί να σταθεί και σε διεθνείς μπάντες. Από εκεί και πέρα περί ορέξεως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η υπερβολή είναι απαραίτητο στοιχείο για το σωστό το μεταλά. Αλλιώς δεν έχει πλάκα  8)

 

Κατά τ άλλα οι Firewind είναι μια αξιοπρεπής μπάντα από Ελλάδα που μπορεί να σταθεί και σε διεθνείς μπάντες. Από εκεί και πέρα περί ορέξεως...

 

Περί ορέξεως δεν ακούω POWER...!!!

Σιγουρα καλοστημένη κατάσταση, παραπάνω απο αξιοπρέπης μπάντα και δίκαια πιστευω είναι στο σημείο που είναι αυτην την στιγμη για το είδος τους πάντοτε και στον χώρο που κινούνται...

Απλα τουλάχιστον για εδώ Ελλαδα η φημη , η υπερβολή αυτην έσπαγε @@...

Με το συμπαθειο... ;D ;D ;D ;D

Tουλάχιστον άμα έρθουν Ελλάδα οι Βeggars, μην δω τίποτα firewind support...

Θα είναι επιοικώς απαράδεκτο άμα δεν βάλουν nightstalker support...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και;

Πόσες μπάντες Ελληνικές ξέρεις που κάνουν σοβαρά ότι κάνουν;

Όσο παρακολουθούσα εγώ τη σκηνή μετρημένες στα δάχτυλα ήταν οι αξιοπρεπείς παικτικά. Άσχετο αν αυτό που έπαιζαν ήταν ωραίο ή όχι, αλλά οι στάνταρ 2 3 έπαιζαν σαπορτ σε όλα τα λάιβ σε σημείο που έχω σιχαθεί και να ακούω το όνομά τους :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου