Προς το περιεχόμενο

Mapex M - Gretsch Catalina Maple - Pearl VBX Birch


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά...Μετά από μία βόλτα στην αγορά είμαι ανάμμεσα στα 3.

 

Mapex M (Snare 14' , tom 10' 12' 13' , floor tom 16' , bass drum  22') στα 600 με hardware

 

Gretsch Catalina Maple στα 600 (χωρίς hardware) με 2 floor tom

 

Pearl VBX Birch (Snare 14' , tom 10' 12' 13' , floor tom 16' , bass drum 22') μεταχειρισμένα.

 

Ακούω εμπειρίες και γνώμες. :-*

I'm gonna fight em all...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω στα Pearl θα πήγαινα εύκολα...πέρα από σωστα ξυλα κ σωστη σχεση απόδοση τιμη εχει κ καταπληκτικο hardware!

 

το hardware της Catalina παντως και γενικα της Gretch είναι για κλάματα...επαιξα προσφατα την Catalina Ash...πληρης απογοήτευση

 

από Mapex δεν εχω ιδεα...

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα mapex είναι discontinued και τώρα υπάρχουν τα meridian. Από αντιπροσωπεία δεν ξέρω τι παίζει αλλά τα pearl  είναι το ίδιο καλά αν όχι καλύτερα απο άποψη ποιότητας κατσσκευής συν ότι έχει εξαιρετική αντιπροσωπεία και υποστήριξη. Άσε που ΙΜΟ το natural birch των VBX απλά δεν παίζεται..... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω στα Pearl θα πήγαινα εύκολα...πέρα από σωστα ξυλα κ σωστη σχεση απόδοση τιμη εχει κ καταπληκτικο hardware!

 

το hardware της Catalina παντως και γενικα της Gretch είναι για κλάματα...επαιξα προσφατα την Catalina Ash...πληρης απογοήτευση

 

από Mapex δεν εχω ιδεα...

 

Τα Pearl και τα Gretsch είναι shell pack.

 

 

Δηλαδή τα Mapex δεν λένε ;

I'm gonna fight em all...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά είναι και αυτά. Απλά θα διάλεγα τα pearl ανάμεσα στα δυο. Συν το ότι το ταμπούρο των VBX αν και μεταλλικό(μερικοί τα θεωρούν κατώτερα από τα ξύλινα-@@αριές αλλά κουβέντα να γίνεται)σκοτώνει όπως κανένα ταμπούρο σε αυτή την τιμή ΙΜΟ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω την Gretsch catalina maple και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.Ιδως με δερματα evans ec2 και καλο ταμπουρο στεκεται αξιοπρεπεστατα.Δευτερη επιλογη θα ειχα την Pearl που εχω δοκιμασει επισης

 

Γενικα παντως σε αυτο το επιπεδο οι διαφορες δεν ειναι και τοσο μεγαλες.

Σπυρο τι εχει το h/w της Catalina ? τι δε σου αρεσε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σπυρο τι εχει το h/w της Catalina ? τι δε σου αρεσε ?

 

κοιτα, την Catalina Ash έπαιξα όχι τη maple...δε ξερω αν εχουν διαφορές, εκ πρωτης όψεως φαίνεται κομπλέ το hardware αλλά γενικα όταν ξεκινησα να στηνω είδα ότι ήταν πολύ φτηνοκατασκευή κ χαλάστηκα...επίσης δεν ήταν ευέλικτο, η μπίλια κατεβαίνει μονο εως ενός σημείου...

 

το Tom Mount της κάσας είναι για κλάματα...το μεγιστο ύψος είναι κοντό (δεν μετρησα) όταν πηγα να τα βάλω στο επιθυμητο υψος μου έμεινε το mount με τα tom στο χερι...

 

επίσης τωρα που το σκέφτομαι η Gabriel GAT εχει ιδιο hardware το οποιο φαινόταν κομπλε αλλά τωρα που το χρησιμοποιησα ξενερωσα...

 

Pearl Gyro Lock...τέλος! η Pearl στο hardware δεν παίζεται ακόμα και στα φτηνα...

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα, την Catalina Ash έπαιξα όχι τη maple...δε ξερω αν εχουν διαφορές, εκ πρωτης όψεως φαίνεται κομπλέ το hardware αλλά γενικα όταν ξεκινησα να στηνω είδα ότι ήταν πολύ φτηνοκατασκευή κ χαλάστηκα...επίσης δεν ήταν ευέλικτο, η μπίλια κατεβαίνει μονο εως ενός σημείου...

 

το Tom Mount της κάσας είναι για κλάματα...το μεγιστο ύψος είναι κοντό (δεν μετρησα) όταν πηγα να τα βάλω στο επιθυμητο υψος μου έμεινε το mount με τα tom στο χερι...

 

επίσης τωρα που το σκέφτομαι η Gabriel GAT εχει ιδιο hardware το οποιο φαινόταν κομπλε αλλά τωρα που το χρησιμοποιησα ξενερωσα...

 

Pearl Gyro Lock...τέλος! η Pearl στο hardware δεν παίζεται ακόμα και στα φτηνα...

 

A καταλαβα, εγω τα τομ τα εχω σε rack πλεον οποτε δε χρησιμοποιω h/w ουσιαστικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου