Προς το περιεχόμενο

Γελάει ο κόσμος με την εθνική Ελλάδος!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αστα να πανε φιλε....Του δινουμε 100 χηνες το χρονο για να προσβαλει την αισθητικη, τη νοημοσυνη και την παιδεια μας....Αλλα ας μην χαλαμε το thread με καραγκιοζηδες ;) ;) :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 209
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  Σας το είπα να μη μιζεριάζουμε,γιατί τα παιδιά έχουν πάθος , αποφασιστικότητα και δυνατότητες και οτι κανείς στο τέλος δε θα γελάει με την Εθνική,τουναντίον κάποιοι θα <<κλάψουν>> ένεκα αυτής.

ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον ! ετσι φαινεται!  (100.000 ε?  πολλα τα λεφτα ρε γμτ!)

 

αποφάσισα να αφήσω κιθάρες,μαθήματα αγγλικών κ την σχολή μου και να γίνω εκφωνητής :)

Guitarist in training

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απαράδεκτος ο Πουρουπουπού.

Ίσως το μόνο αρνητικό όλου του αγώνα, όπως τον παρακολουθήσαμε από την TV.

 

Μπράβο στην Εθνική.Θεωρώ, ότι παρόλο που η κριτική ήταν αρκετά σκληρή για τον πρώτο αγώνα, ήταν δικαιολογημένη.

Είμαστε όλοι προπονητές της εξέδρας, αλλά ο Ρεχάγκελ το βίασε στο πρώτο παιχνίδι.Η εμμονή του με συγκεκριμένους παίκτες (Σειταρίδης, Χαριστέας, Βύντρα) αποδείχτηκε τραγική και χάσαμε ένα εύκολο παιχνίδι.

 

Όμως από τα λάθη του καταλαβαίνει κανείς και πάλι καλά, που για μία φορά σοβαρεύτηκε και κατέβασε μία σοβαρή ομάδα.

Μερικές παρατηρήσεις:

Ο Τζώρβας έχει πολύ ασταθή απόδοση, αλλά δικαιολογημένα.Μέσα σε ένα χρόνο από εκεί που έπαιζε στη Κρήτη, έγινε βασικός GK, που παίζει Europa League και Mundial.Αδύνατο να υπάρξει τόσο γρήγορα, όποια σταθερότητα.

 

Βύντρα και Σαμαράς εξακολουθούν να μην μου αρέσουν καθόλου.Θεωρώ, ότι δεν μπορούν να "μπουν" στη φιλοσοφία της ομάδας με αποτέλεσμα να υπάρχει μία συνεχής ανησυχία σε όποια κίνηση τους εντός αγωνιστικού χώρου.

 

Ελπίζω να κατεβάσει την ίδια περίπου ομάδα ο Ρεχάγκελ και να παλέψει τον αγώνα με την Αργεντινή.

Είναι 50-50 μοιρασμένες οι πιθανότητες να προκριθούμε.Δεν έχουμε πλέον τίποτα να χάσουμε, το ίδιο και αυτοί της Αργεντινής.

Αντίθετα περιμένω από την Νιγηρία να παλέψει για κάτι καλό στο τελευταίο (αδιάφορο) παιχνίδι της και να μη φύγει χωρίς βαθμούς από το Mundial.

 

Fingers crossed

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντίθετα περιμένω από την Νιγηρία να παλέψει για κάτι καλό στο τελευταίο (αδιάφορο) παιχνίδι της και να μη φύγει χωρίς βαθμούς από το Mundial.

Δεν νομίζω να της είναι αδιάφορο γιατί ανάλογα με το αποτέλεσμα της Ελλάδας και την διαφορά γκολ έχει πιθανότητες πρόκρισης (με τριπλή ισοβαθμία δηλαδή και καλύτερη διαφορά τερμάτων). Άρα όλοι είναι μέσα στο παιχνίδι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω να της είναι αδιάφορο γιατί ανάλογα με το αποτέλεσμα της Ελλάδας και την διαφορά γκολ έχει πιθανότητες πρόκρισης (με τριπλή ισοβαθμία δηλαδή και καλύτερη διαφορά τερμάτων). Άρα όλοι είναι μέσα στο παιχνίδι

Γι αυτό και οι αγώνες της τελευταίας αγωνιστικής παίζονται ταυτόχρονα για κάθε όμιλο.Έτσι κανείς δεν είναι αδιάφορος και όλα είναι ανοικτά διότι οι αγώνες θα εξελίσσονται εν παραλλήλω.Διαβλέπω ενα Χ δικό μας και μια Νιγηρία που θα ξεσπάσει στους ΚΟρεάτες με 3,4 γκόλ.Φούλ για πρόκριση λοιπόν!

 

ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο το πρωτο ματς με τη Κορεα ηθελα να πω τα εξης αλλα εκανα υπομονη.Τωρα θα τα βγαλω.

βρε ΟΤΤΟ βρε αγορι μου....βρε πασα μου....  :'(

τι να πω....αντε.....ευχαριστουμε για ολα auf wiedersehen. μα ειναι δυνατον να βαζεις τον αμπαλο το Σαμαρα κορυφη?Αυτος μια φαση σε τρια ματς εκανε και ολη την αλλη ωρα εφτιαχνε το μαλλι του. Και να αφηνεις εξω το Σαλπιγγιδη? μα τι να πω.....και αυτος ο Τζορβας ρε παιδι μου σιγουρα ειναι τερματοφυλακας? Χιλιες φορες να ειχαμε το Σαργκανη ρε συ.

Μπαινεις να παιξεις με 7 αμυντικους εχθες.Ενταξει.Το Σκ@ατο εχει φτασει στη καλτσα-το καταλαβαινω.Λιγο τσαμπουκα ρε συ λιγο θρασος. Βαλε ρε το Σαλπιγγιδη να τρεξει λιγο η επιθεση. Τρως δευτερο. Βγειτε ρε στην επιθεση καθεστε πισω να κανετε τι? Να κρατησουμε το 2-0 και να μη διασυρθουμε??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγειτε ρε στην επιθεση καθεστε πισω να κανετε τι?

 

λες να μπορούσαν να βγούν στην επίθεση και να λυπόντουσαν τους αργεντινούς;

 

τώρα για τον Σάλπι, τρέχει τρέχει, αλλά πουθενά δεν πάει, γιατί τα πόδια του είναι πολύ κοντά βρε παιδί μου...  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει χθες η "αναμετρηση" μας με την Αργεντινη....μου θυμισε ενα βραδυ στην Ουασινκτονα ;D οπου εκανα κοντρα στην κιθαρα με τον Danny Gatton... ;D ;D...υπηρχε μια....μικρη...διαφορα κλασης... ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει χθες η "αναμετρηση" μας με την Αργεντινη....μου θυμισε ενα βραδυ στην Ουασινκτονα ;D οπου εκανα κοντρα στην κιθαρα με τον Danny Gatton... ;D ;D...υπηρχε μια....μικρη...διαφορα κλασης... ;D ;D

Για γραψε περισσοτερα......διότι πιο ενδιαφέρον είναι αυτό που παρέθεσες παρά η Μουντιαλιστικη Βουβουζελα..

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου