Προς το περιεχόμενο

Γελάει ο κόσμος με την εθνική Ελλάδος!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κατόπιν εορτής είναι εύκολα τα λόγια...οι Ιταλοί ήρθαν σαν παγκόσμιοι πρωταθλητές και οι Γάλλοι σαν δευτεροι...

 

τότε γιατί ΕΣΥ μιλάς κατόπιν εορτής;

 

εγώ εξέφρασα μια αρχή, μια νοοτροπία, να κοιτάμε προς τα πάνω και να προσπαθούμε για το καλύτερο αντί να κακομοιριάζουμε

 

εσύ κοιτάς ΚΑΤΟΠΙΝ ΕΟΡΤΗΣ τι έκαναν Ιταλοί και Γάλλοι και βγάζεις βολικά συμπεράσματα

 

θες να δούμε τι έχουν πετύχει διαχρονικά Ιταλοί και Γάλλοι; και τι εμείς; να σου θυμίσω την εμφάνισή μας στο Euro-2008?

 

άσε λοιπόν αυτές τις συγκρίσεις και δες τι εμφάνιση είχαμε στον πρώτο αγώνα... αυτόν που ΤΟΣΟ γρήγορα ξεχάσαμε επειδή νικήσαμε τη φοβερή Νιγηρία, με το ένα γκολ από σπόντα...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 209
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Και οι πολιτικοί επαγγελματίες είναι ...........  ;)

Ελευθερία έκφρασης λέγεται.

 

Άλλο η κριτική κι άλλο η γκρίνια. Ελευθερία έκφρασης και τα δύο, αλλά...

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά βρε αδερφέ, κανένας δεν παραγνωρίζει τα τεράστια προβλήματα του τόπου μας. Και μερικοί από μας τρέμουν για αυτά που έρχονται. Από την άλλη δεν θα κάνουμε όπως μας έκανε η σχωρεμένη μάνα μου κάθε Μ. Παρασκευή. Νηστεία, ούτε ράδιο, ούτε μουσική, ούτε τηλεόραση. Εντάξει δηλαδή, έλεος.

Γιατί δεν είπες και τα ίδια στην συναυλία των Aerosmith (τυχαίο το παράδειγμα)...

Ή θα κάτσεις κλεισμένος το καλοκαίρι σε καμιά ΚΟΒ να ετοιμάζεσαι για τον Σεπτέμβρη;

 

Φίλτατε συζήτηση κάνουμε, δεν θα κατηγορήσω κάποιον που θα κατέβαινε Ομόνοια να πανυγηρίσει. Σαφέστατα, μιλάω για την υποτιθέμενη (και εγγυημένη, αν με ρωτάς) επίδραση που θα είχε ένας τέτοιος θρίαμβος στην κοινή γνώμη, σε εξίσωση με την υπόλοιπη καθημερινότητά μας, Όχι σε ατομικό επίπεδο, αλλά σε συλλογικό, (έτσι κι αλλιώς τα ΜΜΕ ευκαιρία ψάχνουν.)  ;)

www.youtube.com/channel/UCelzEAB-vToaDU1y4jeUQpg

www.facebook.com/groups/garagevibe/ www.facebook.com/revoltedmasses http://vaggelisrevolted.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλο η κριτική κι άλλο η γκρίνια. Ελευθερία έκφρασης και τα δύο, αλλά...

Ok τότε.

Ξεκινώ την γλυπτική.

G-FH-Otto-Rehagel-Def.jpg

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν γκρινιαζω :-\ ισα ισα που εγω ειμαι ικανοποιημενος (για τα 2 τελευταια παιχνιδια)

δηλαδη η γνωμη σου ειναι οτι ο ρεχακγελ εκανε το καλητερο του στο 1ο παιχνιδι ή οτι πρεπει να πεταω στα συννεφα επειδη δε γινοταν να παμε καλητερα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok τότε.

Ξεκινώ την γλυπτική.

 

Καλή τύχη. Ελπίζω να μην γκρινιάξει κανείς αν αποτύχεις.

 

δεν γκρινιαζω :-\ ισα ισα που εγω ειμαι ικανοποιημενος (για τα 2 τελευταια παιχνιδια)

δηλαδη η γνωμη σου ειναι οτι ο ρεχακγελ εκανε το καλητερο του στο 1ο παιχνιδι ή οτι πρεπει να πεταω στα συννεφα επειδη δε γινοταν να παμε καλητερα;

 

Η γνώμη μου είναι ότι εγώ δεν ξέρω καλύτερα.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλού το πάμε αλλά το να εκφέρεις άποψη (ειδικά όταν το κάνεις τεκμηριωμένα) δεν σημαίνει ότι ξέρεις καλύτερα. Σημαίνει ότι έχεις άποψη.

Εκτός και αν αυτό πάνω στο οποίο διαφωνείς έχει αποδεδειγμένα μόνο μία λύση / οπτική γωνία.

Κάτι που δεν συμβαίνει συχνά.

Νομίζω ότι αντιλαμβάνεσαι ότι η παθητική αποδοχή δεν είναι κάτι ωραίο αλλά μάλλον ανησυχητικό, έτσι;

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι αντιλαμβάνεσαι ότι η παθητική αποδοχή δεν είναι κάτι ωραίο αλλά μάλλον ανησυχητικό, έτσι;

 

Νομίζω ότι πρέπει να προτείνουμε στο ΠΑΜΕ να κλείσει τα Ελληνικά γήπεδα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρκετές από τις απόψεις στο εν λόγω θέμα δεν είναι τεκμηριωμένες αλλά μάλλον βασισμένες σε άλλες απόψεις.

Υπάρχουν θέματα που η παθητική αποδοχή είναι η μόνη στάση που μπορείς να έχεις, ειδικά όταν πρόκειται για θέματα που άπτονται ειδικών γνώσεων. Αν ο γιατρός μου πεί ότι θέλω το τάδε φάρμακο δεν θα του πώ "Κάτσε να το συζητήσουμε."

Υπάρχουν επίπεδα γνώσης και επίπεδα δικαιώματος εκφοράς γνώμης. Ναί, το ποδόσφαιρο δεν είναι πυρηνική φυσική αλλά μια αναγνώριση της αυθεντίας κάποιων και λίγο ταπεινότητα από μέρους μας δεν βλάπτει.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι πρέπει να προτείνουμε στο ΠΑΜΕ να κλείσει τα Ελληνικά γήπεδα :P

 

Θα φτιάξω μια μη κυβερνητική οργάνωση, την ΦΥΓΑΜΕ, και θα κλείσω τα γραφεία του ΠΑΜΕ.  :)

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου