Προς το περιεχόμενο

Πουλησα Μπάσσο σε κατάστημα Μουσικών οργάνων και το πουλάνε για καινο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όχι. Δεν μιλάω για συγκεκριμένο ποστ. Δεκάδες ποστς έχουν περάσει από εδώ που θάβουν (και άλλα που εξυμνούν) μαγαζιά του εξωτερικού. Η δυσφήμιση είναι δυσφήμιση. Μην κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 96
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Για να συνεννοούμαστε, υποννοείς πχ ότι κάποιο ή κάποια καταστήματα δίνουν γραμμή εδώ να λέμε άλλα εδώ άλλα εκεί;

 

Να ξέρω δηλαδή ότι γράφω άδικα τόση ώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ λέω να πάμε με τον φίλο koomis (για παρέα,βρε αδερφέ ;)) στο περί ου ο λόγος κατάστημα και να μιλήσουμε στον υπεύθυνο για το θέμα που προέκυψε. Ίσως να έχει ενδιαφέρον η απάντηση που θα λάβουμε.

Κάλλιο αυγά, παρά πουρέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτινω μαζικη διαγραφη ολων των θεματων που εχουν να κανουν με καταγγελιες καθως η διαγραφη ενος ονοματος μαγαζιου μονο σε αυτο το θεμα ειναι απλα για τα ματια του κοσμου.

 

Όχι. Δεν μιλάω για συγκεκριμένο ποστ. Δεκάδες ποστς έχουν περάσει από εδώ που θάβουν (και άλλα που εξυμνούν) μαγαζιά του εξωτερικού. Η δυσφήμιση είναι δυσφήμιση. Μην κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις...

 

Τα ιδια ειπα και εγω πιο πριν αλλα δεν εδωσε κανεις βαση (τυχαιο?? δεν νομιζω!!)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας, ονομαζομαι Παστρικακης Κωνσταντινος του Κωνσταντινου.

 

Πριν καποια χρονια στο καταστημα του ΛΙΟΛΙΟΥ στην Θεσσαλονικη ειχε μια κιθαρα jackson king v, με ενα αυτοκολλητο cannibal corpse πανω... Ειπα στον πωλητη οτι δεν ηξερα οτι φερνει μεταχειρισμενα, και μου απαντησε οτι η κιθαρα ειναι ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΙΑ.

Τον ρωταω πως γινεται να ειναι ολοκαινουρια και να εχει κολλημενο αυτοκολλητο πανω της και μου απανταει οτι δεν ειναι αυτοκολλητο αλλα αερογραφια....

 

Λεω βρε λες να κανω τοσο λαθος, οποτε παω και το ξυνω με το νυχι μου. Ηταν αυτοκολλητο εννοειται, οποτε ριχνω μια ματια στην τιμη και παρατηρω οτι ειναι η ιδια τιμη που ειχε μια ιδια καινουρια διπλα οποτε αποκλειεται το ενδεχομενο ο πωλητης να μην ειχε ιδεα για το τι κιθαρα ειχε στον τοιχο του καταστηματος στο οποιο εργαζεται...

 

Επισης στην πολη μου τα χανια, στο καταστημα του ΓΙΑΝΝΟΥΛΗ στα νεα καταστηματα, ειχα ανταλλαξει μια κιθαρα ibanez GAX70 με μια μεξικανα φεντερ πληρωνοντας μονο την διαφορα τις τιμης μεταξυ της δευτερης (καινουριας) και της δικιας μου (μεταχειρισμενης)

Λιγες μερες μετα την ειδα σε ενα σταντ με τιμη καινουριας, και κλασσικα καταλαβα οτι ηταν η δικια μου απο καποια σημαδακια.

 

Ευχαριστημενοι τωρα που εδωσα ονοματεπωνυμο? Ειναι νομιμος ο τροπος που εξεφρασα τα παραπονα μου?

Οχι αν υπαρχει προβλημα να φωτοτυπήσω την ταυτοτητα μου να την επικυρωσω στα ΚΕΠ και να στειλω αντιγραφο στον διαχεριστη

Sickly-sweet, pink, and not for everybody

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Και γνωρίζεις φαντάζομαι ότι έχουν το δικαίωμα να ζητήσουν τα στοιχεία σου από το διαχειριστή του site (τα οποία πολύ εύκολα θα γίνουν γνωστά μέσω του internet provider σου) ώστε να προβούν, αν το επιλέξουν, σε μήνυση για συκοφαντική δυσφήμιση?

 

 

Επειδη δεν τα παω καλα με αυτα τα θεματα αυτο δεν ειναι παραβιαση προσωπικων δεδομενων? Νομιζω οτι χρειαζεται εισαγγελικη παρεμβαση για να βρεθουν αυτα τα στοιχεια και να δωθουν καπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πουλαω μεξικανικο μπασο fender ολοκαινουργιο με μονο ενα μικρο χτυπηματακι (που εγινε στο καταστημα) με τιμη ΣΟΚ!!!

 

ειμαι χρονια στο κουρμπετι και ξερω απο καλα οργανα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καλά, άλλη φορά θα σκέφτομαι πριν "μιλήσω". ΟΚ, τώρα; >:(

 

οχι, χώνε έχεις δίκιο : έτσι είναι το πανκ. Αντίδραση κατά του μπλού, αστήρικτοι υπαινιγμοί για συμφέροντα και εκνευρισμός. Η έλλογη κρίση και η ανασφάλεια του τύπου "μήπως λέω μπαρούφες?" είναι για τους losers ;)

 

Αυτό αφορά μόνο καταγγελίες για εγχώριους εμπόρους;

 

Ας ξεκαθαρίσουμε κάτι :

 

Δεν έχω διαβάσει το Κοράνι του noiz, ούτε κάθε πρότασή μου αντιπροσωπεύει τα αυστηρά στεγανά που ενδεχομένως να υπάρχουν σε παρόμοιες καταστάσεις. Ο ρόλος μου είναι να επεμβαίνω εκεί που η κρίση μου μου υπαγορεύει. Το αν αυτή η κρίση είναι λανθασμένη είναι πάντα υπό συζήτηση, αλλά μην μπερδεύεστε : οι παρεμβάσεις των mods είναι προσωπικές και οι ίδιοι φέρουν τις ανάλογες ευθύνες. Οπότε μη νομίζετε οτι απαντω εκ μέρους του νόιζ ή των ελλήνων καταστηματαρχών.

 

Αισθάνομαι προσβεβλημένος που απαντώ σε όλα αυτά βέβαια και τελικά δεν μπορώ παρά να σχολιάσω οτι είστε συνυπεύθυνοι για την τοποθέτηση αυτών των ζητημάτων σε τηλεοπτική κλίμακα (ναι, αυτό ειναι πάνελ δεν είναι διάλογος) ενώ στην πραγματικότητα θα μπορούσαμε να συζητήσουμε για το πώς μπορούμε να αμυνθούμε ουσιαστικά ενάντια στις απατεωνιές του χώρου (που γνωρίζουμε ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ οτι υπάρχουν καθως και το οτι δεν έχουν εθνικότητα), δημιουργώντας συνθήκες για καλυτέρευση της κατάστασης και όχι το αντίθετο. Απλά εκφράζω την απογοήτευσή μου για την υστερική αντιμετώπιση αυτού του λεπτού ζητήματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου