Προς το περιεχόμενο

Πουλησα Μπάσσο σε κατάστημα Μουσικών οργάνων και το πουλάνε για καινο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Όλες οι δημόσιες καταγγελίες, από τη στιγμή που αναφέρουν επώνυμα κάποιον, πρέπει επίσης να γίνονται επώνυμα (ή τουλάχιστον με τη διάθεση των στοιχείων του καταγγέλοντος στους υπεύθυνους του φορέα).

 

Διαφορετικά ο "καταγγελόμενος" μπορεί να κάνει χρήση παντός νόμιμου δικαιώματός του. Αυτό ισχύει σε όλα τα δημόσια μέσα.

 

gdevelek κατηγορείς το noiz ότι απλώνει δίκτυ προστασίας στους "εμπόρους" ή κάτι δεν κατάλαβα καλά?

 

 

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 96
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ο καυγάς θα ερχόταν λίγα δευτερόλεπτα μετά, στο σενάριό σου...

 

εκτός αν πιστεύεις πως ο έμπορας θα έσκυβε ντροπιασμένα το κεφάλι και θα παραδεχόταν τη λαμογιά του, βάζοντας ταμπέλα "μτχ." στο μπάσο και ρίχνοντας την τιμή 40%

Ιδίως αν είναι ένας από τους δύο-τρεις έμπορες που λειτουργούν έτσι στη Θεσσαλονίκη...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο καυγάς θα ερχόταν λίγα δευτερόλεπτα μετά, στο σενάριό σου...

 

εκτός αν πιστεύεις πως ο έμπορας θα έσκυβε ντροπιασμένα το κεφάλι και θα παραδεχόταν τη λαμογιά του, βάζοντας ταμπέλα "μτχ." στο μπάσο και ρίχνοντας την τιμή 40%

Δεν με πολυαφορά η αντίδραση (θυμός, γκρίνια, χαρά) του έμπορα.

Με ενδιαφέρει, όπως είπα, να εκφράσω ευθαρσώς την άποψή μου ως υπεύθυνος πολίτης, συν-μουσικός και συνειδητοποιημένος καταναλωτής. Αν καταφέρω να αλλάξω κάτι προς το καλύτερο εκείνη την στιγμή με τον έμπορο, έχει καλώς. Μπορεί να ακούσω από αυτόν και μια διαφορετική άποψη / δικαιολογία που πιθανόν να βρω λογική. Διαφορετικά του λέω τις προθέσεις μου και αποχωρώ. Δεν θα κάτσω να μαλώσω με κανέναν.

Αλλά ούτε και θα αποχωρήσω σιωπηρώς για να μην χαλάσω καρδιές και μετά πάω να τα πω με τους φίλους εκ του ασφαλούς.

ΚΑι δεν μιλάω απαραίτητα για τον φίλτατο Koomis.

Είναι θέμα ευρύτερης νοοτροπίας.  ;)

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν με πολυαφορά η αντίδραση (θυμός, γκρίνια, χαρά) του έμπορα.

 

μα φυσικά, δεν θα έτρωγες εσύ τον καυγά...

 

γνώμη μου είναι πως όταν γίνεται ατιμία, ο θιγόμενος δεν έχει την υποχρέωση να γυρίσει και το άλλο μάγουλο ούτε να συμπεριφερθεί 100% άψογα, το δικαίωνα να λάβει τέτοια συμπεριφορά ο έμπορας το έχει πλέον εμπράκτως απεμπολήσει... ο ίδιος κατέβασε πρώτος τον ηθικό πήχυ... ο ίδιος έθεσε τους κανόνες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α) Μιλάω για το αν ήμουν εγώ. Αρα εγώ θα τσακωνόμουν. Αν πήγαινα για καυγά. Αλλά ανακοίνωση θα έκανα. Οχι απαραίτητα να βρω το δίκιο μου. Τι θα κάνει δηλαδή άμα του το πω και μετά χάριτος και άνευ γκρίνιας αποχωρήσω; Θα τρέχει από πίσω μου να τσακωθεί; Πλάκα θα χει και θα τον πάρω και μια φωτό με το κινητό μου.

 

β) Το δεύτερο σκέλος σου είναι τόσο μακριά από τη λογική μου που αδυνατώ να επιχειρηματολογήσω. Μόνο με μπασιστικούς όρους μπορώ να σκεφτώ "if you go low, I'll go lowest". Ειδικά όταν ΔΕΝ ΔΙΕΚΔΙΚΩ τίποτα άλλο πέραν από το συνταγματικό δικαίωμα της έκφρασης της τεκμηριωμένης άποψής μου.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναρωτιέμαι τις προσφέρουν οι ανώνυμες καταγγελίες κατά "αγνώστων".

...

Να γκρινιάξουμε όλοι μαζί γενικώς και αορίστως?  :)

 

Ναι ;D

 

Αλλά πιθανόν και κάποιος που δεν θα είχε σκεφτεί ότι μπορεί να συμβαίνει κάτι τέτοιο να πάει πιο προσεκτικός σε ένα μουσικό κατάστημα. (Όχι ότι θα με είχε σώσει εμένα πριν 3 χρόνια. Εκεί κ εντελώς άκυρα parts να ήταν θα το έπαιρνα κ θα νόμιζα ότι πήρα αυτό που νόμιζα lolol)

 

I think we all learned something today, προσέχουμε πολύ όταν αγοράζουμε κάτι να το ψειρίσουμε μέχρι θανάτου :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκριση. Πραγματικά χαίρομαι που συνέβαλλά έστω και λίγο στο να καταλάβουμε όλοι τι κορόιδεμα μπορεί να μας ρίχνουν οι έμποροι και πόσα 500αρικα και 1000αρικα μπορεί να δίνουμε τζάμπα επειδή κάποιος ''μαγκας'' έμπορας την είδε πιο έξυπνος από μας.

 

Όσον αφορά το γεγονός ότι δεν ανέφερα το όνομα του καταστήματος είναι μόνο και μόνο επειδή δεν ήξερα ποιά είναι η πολιτική του noiz πάνω σε τέτοια θέματα και όχι γιατί ήθελα να δώδω ένα συγκεκριμένο μήνυμα ή κάτι τέτοιο.

 

Εν πάσει περιπτώσει θα αναφέρω το κατάστημα επειδή θεωρώ ότι τόσο αντιεπαγγελματίες έμποροι αξίζουν οσο το δυνατόν μεγαλύτερη δυσφήμιση και επίσης ότι το noiz αν μη τι άλλο είναι ο χώρος που ΠΡΕΠΕΙ να αναφέρονται τέτοια πράματα.

 

edit : εξηγήσεις στην 4η σελίδα του παρόντος θέματος.

...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα μετά από όλη αυτή την κουβέντα τελικά κατέληξες πως πρέπει να πεις το όνομα του μαγαζιού χωρίς να αναφέρεις το δικό σου, και να μην πας εσύ ο ίδιος στο μαγαζί και να του το πεις ο ίδιος του μαγαζάτορα το τι συμβαίνει;

 

wtf?  ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαβάζοντας οοοοοοοολα αυτά είμαι πολύ ευχαριστημένος που πήγα συστημένος σε δικό μου μαγαζί, βγάλανε την κιθάρα μπροστά μου μέσα από την κούτα,μου φέρανε guaranty με το πότε ήρθε η παραγγελία,έλεγξα επι τόπου  serial, δοκίμασα,χάιδεψα, ξαναδοκίμασα κ πήρα την κιθάρα μου XD

 

Παίδες με προσοχή,αγάπη, στοργή,φροντίδα και προδερμ :)

Guitarist in training

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου