Προς το περιεχόμενο

Πουλησα Μπάσσο σε κατάστημα Μουσικών οργάνων και το πουλάνε για καινο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο λόγος για τον οποίο επέλεξα να πω σε ποιό κατάστημα αναφέρομαι είναι για να κάνω τον κόσμο να είναι επιφυλακτικός όταν πάει ξανά στο ίδιο μαγαζί και του πλασσάρουν μία ψιλο-χτυπημένη κιθαρούλα στην μισή τιμή (πιστέψτε με το το κάνουν πολύ πολύ συχνά και όχι μόνο εκεί). Στο δικό μου μπάσσο δεν φιλοτιμήθηκαν καν να αλλάξουν χορδές. Νομίζω ότι τέτοια λαμογιά είναι σιγουρα κατακριτέα.

 

Δεν με ενδιέφερε να ξανααγοράσω το παλιό μου μπάσσο, ούτε να χαλάσω  την όμορφη μέρα μου, γι αυτό δεν είπα τίποτα. Ακόμα και να έλεγα όμως, ίσως να λυνόταν το δικό μου πρόβλημα. Δεν μου λέει κανείς ότι δεν θα πωλούνταν το μεταχειρισμένο όργανο για καινούριο στον επόμενο πελάτη, ο οποίος κάλλιστα θα μπορούσε να είναι ένας από αυτούς που διαβάζουν τώρα το μήνυμά μου.

 

Όπως καταλαβαίνετε, λοιπόν, το να πω στον μαγαζάτορα το πρόβλημά μου και το γεγονός ότι το αναφέρω στιο noiz δεν έχουν απολύτως καμία σχέση, καθώς έχουν διαφορετικό στόχο.

 

Το συγκεκριμένο κατάστημα αγοράζει μεταχειρισμένα εδω και χρόνια, κι όμως δεν έχει σχεδόν ποτέ μεταχειρισμένα προς πώληση, δηλαδή δεν αναρρωτήθηκε ποτέ κανένας ότι κάτι παίζει με αυτή τη δουλειά ?(εγώ πάντως όχι πριν την πάθω, αλλά σίγουρα θα υπάρχει κάποιος πιο ψιλιασμένος από εμένα).

...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 96
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μα μετά από όλη αυτή την κουβέντα τελικά κατέληξες πως πρέπει να πεις το όνομα του μαγαζιού χωρίς να αναφέρεις το δικό σου

 

Όλες οι δημόσιες καταγγελίες, από τη στιγμή που αναφέρουν επώνυμα κάποιον, πρέπει επίσης να γίνονται επώνυμα (ή τουλάχιστον με τη διάθεση των στοιχείων του καταγγέλοντος στους υπεύθυνους του φορέα).

 

Διαφορετικά ο "καταγγελόμενος" μπορεί να κάνει χρήση παντός νόμιμου δικαιώματός του. Αυτό ισχύει σε όλα τα δημόσια μέσα.

 

gdevelek κατηγορείς το noiz ότι απλώνει δίκτυ προστασίας στους "εμπόρους" ή κάτι δεν κατάλαβα καλά?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δεν θα σε πειράξει φαντάζομαι που το κατάστημα θα ενημερωθεί για την ανώνυμη καταγγελία σου?

 

Και γνωρίζεις φαντάζομαι ότι έχουν το δικαίωμα να ζητήσουν τα στοιχεία σου από το διαχειριστή του site (τα οποία πολύ εύκολα θα γίνουν γνωστά μέσω του internet provider σου) ώστε να προβούν, αν το επιλέξουν, σε μήνυση για συκοφαντική δυσφήμιση?

 

Εφόσον τα γνωρίζεις λοιπόν όλα αυτά, γιατί δεν προχώρησες εξαρχής σε επώνυμη καταγγελία στο KE.Π.ΚΑ?

 

 

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται ότι δεν σκοπεύω να κάνω επώνυμη καταγγελία, ούτε να έχω κάθε είδους μπλέξιμο. Ένα πράμα δεν καταλαβαίνω, όμως: σε τι διαφέρει η δική μου ''καταγγελία'' από το όταν κάποιος λέει ότι καθυστέρησε η παραγγελία του από τον Thomann η ότι πήρε ελλατωματική κιθάρα, ή ότι τον χρέωσε παραπάνω ένας πωλητής στο ebay. Μήπως  όλοι αυτοί αφήνουν τα στοιχεία τους στη διάθεση του Τhomann, η και του ebay.com ή οποιουδήποτε άλλου φορέα???????

 

Θεωρώ ότι υπάρχει κάθε ελευθερία να εκθέσει ο καθένας τις εμπειρίες του σε ένα φόρουμ όπως το noiz, ακόμα και αν εμπλέκουν οποιονδήποτε μουσικό οίκο και οποιοδήποτε διαδικτυακό κατάστημα και οτιδήποτε του κοροιδεύει ή σέβεται τον καθένα. Δεν είναι αυτός ένας από τους στόχους του φόρουμ γενικότερα? Αν ήθελα να κάνω επώνυμη καταγγελία θα πήγαινα στον συνήγορο του καταναλωτή και όχι στο noiz. Την εμπειρία μου ήθελα να μοιραστώ με συμφορουμίτες και να τους προειδοποιήσω για το συγκεκριμένο κατάστημα. ΤΙΠΟΤΕ ΠΑΡΑΠΑΝΩ!!!

...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρώ ότι υπάρχει κάθε ελευθερία να εκθέσει ο καθένας τις εμπειρίες του σε ένα φόρουμ όπως το noiz, ακόμα και αν εμπλέκουν οποιονδήποτε μουσικό οίκο και οποιοδήποτε διαδικτυακό κατάστημα και οτιδήποτε του κοροιδεύει ή σέβεται τον καθένα. Δεν είναι αυτός ένας από τους στόχους του φόρουμ γενικότερα? Αν ήθελα να κάνω επώνυμη καταγγελία θα πήγαινα στον συνήγορο του καταναλωτή και όχι στο noiz. Την εμπειρία μου ήθελα να μοιραστώ με συμφορουμίτες και να τους προειδοποιήσω για το συγκεκριμένο κατάστημα. ΤΙΠΟΤΕ ΠΑΡΑΠΑΝΩ!!!

 

Ναι. Θεωρείς. Κάνεις λάθος όμως.

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται ότι δεν σκοπεύω να κάνω επώνυμη καταγγελία, ούτε να έχω κάθε είδους μπλέξιμο. Ένα πράμα δεν καταλαβαίνω, όμως: σε τι διαφέρει η δική μου ''καταγγελία'' από το όταν κάποιος λέει ότι καθυστέρησε η παραγγελία του από τον Thomann η ότι πήρε ελλατωματική κιθάρα, ή ότι τον χρέωσε παραπάνω ένας πωλητής στο ebay. Μήπως  όλοι αυτοί αφήνουν τα στοιχεία τους στη διάθεση του Τhomann, η και του ebay.com ή οποιουδήποτε άλλου φορέα???????

 

Θεωρώ ότι υπάρχει κάθε ελευθερία να εκθέσει ο καθένας τις εμπειρίες του σε ένα φόρουμ όπως το noiz, ακόμα και αν εμπλέκουν οποιονδήποτε μουσικό οίκο και οποιοδήποτε διαδικτυακό κατάστημα και οτιδήποτε του κοροιδεύει ή σέβεται τον καθένα. Δεν είναι αυτός ένας από τους στόχους του φόρουμ γενικότερα? Αν ήθελα να κάνω επώνυμη καταγγελία θα πήγαινα στον συνήγορο του καταναλωτή και όχι στο noiz. Την εμπειρία μου ήθελα να μοιραστώ με συμφορουμίτες και να τους προειδοποιήσω για το συγκεκριμένο κατάστημα. ΤΙΠΟΤΕ ΠΑΡΑΠΑΝΩ!!!

 

οποτε με την δικη σου λογικη, γιατι να μην μπαινει ο καθε εμπορος και να κατηγορει χωρις να μας πει το ονομα του τα αλλα καταστηματα του κλαδου απλα για να χτυπησει τον ανταγωνισμο?

(δεν λεω πως δεν σε πιστευω για οσα λες, απλα το να πεις το ονομα σου, μονο πιο ισχυρη θα κανει την θεση σου και τιποτα αλλο.

και αν οχι σε μας, στον αντμιν του σαιτ!)

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν διάβασα όλες τις σελίδες. γίνεται να μου στείλεις ποιο κατάστημα είναι αυτό γιατί έχω κάποιο στο μυαλό μου..

Είμαι μελαχρινός αλλά έχω μυαλό ξανθιάς.Τι φταίει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελεος....!

μπορεις να δαπανησεις 8 λεπτα και να διαβασεις και τις τρεις ολοκληρες σελιδες!

αλλωστε, αν το κανεις, θα διαπιστωσεις πως γινεται μια ενδιαφερουσα κουβεντα για το ονομα του μαγαζιου! :)

φιλικα!

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά είναι εντελώς διαφγορετικό να πεις ότι ο τάδε μου καθυστέρησε την παραγγελία και ο τάδε μου πουλάει μεταχειρισμένο όργανο για καινούριο.

Το μεν πιθανόν παραπέμπει σε κακή οργάνωση το άλλο είναι ΑΠΑΤΗ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ σωστή άποψη για το ότι μπορει να χρησιμοποιήσουν το site ανταγωνιστές του καταστήματος για να το συκοφαντήσουν. Ομολογώ πως δεν το σκέφτηκα.

 

Αν χρειαστεί να δώσω τα στοιχεία μου, θα τα δώσω με ευχαρίστηση στον administrator του site.

...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου