Προς το περιεχόμενο

Ακούγετε ήχος στερεοφωνικού απ'τον ενισχυτή κιθάρας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

To Hifi δεν εκπέμπει ραδιοφωνικά.

Καλά σου λέει ο William. Έχεις τίποτα παλιά Quad ηχεία μήπως  ;D

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ζητώ συγνώμη, νόμιζα οτι ο φίλος συνέδεε το στερεοφωνικό στον ενισχυτή της κιθάρας του...καμία σχέση, λάθος  :-[

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν δεν ξέρω τι είναι τα quad ηχεία, αλλά την παρεμβολή εν τέλει την κάνει ένα απ'τα ηχεία του hifi. Και λέω ένα, επειδή είναι λίγο περίεργο το σετ των ηχείων που έχω στο hifi(3 διαφορετικά ζευγάρια εν σειρά στο κάθε κανάλι)μήν το ψάχνετε. Το έψαξα λοιπόν λίγο, και απομονώνοντας κάποια ηχεία διαπίστωσα αυτό που λέω πιό πάνω.

Τώρα γιατί συμβαίνει αυτό δέν ξέρω.

Α ο ενισχυτής είναι Bogner alchemist 112 και καινούργιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποια ιδέα κανένας?

Η απορία μου ειναι γιατί αυτό το συγκεκριμένο ηχείο και όχι το αντίστοιχό του ίδιο ακριβός απέναντί του(άλλο κανάλι στο hifi).

Και τι είναι αυτό που κάνει τον ενισχυτή της κιθάρας να δέχεται αυτή την παρεμβολή?

Άντε παιδιά περιμένω γνώμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ κάποτε είχα έναν Gorilla ενισχυτή κιθάρας και μερικές φορές όταν έβαζα το fuzz ακουγα απο το ηχείο τον ασύρματο απο τις ανεμότρατες που ψαρεύανε στη θάλασσα.Σοβαρά μιλάω! ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε παιδιά περιμένω γνώμες.

 

1. δοκίμασε 1-2 "καλά" καλώδια κιθάρας

2. δοκίμασε να μετακινήσεις τον ενισχυτή σε σχέση με το ηχείο και να δεις τι παίζεται

3. αν απελπιστείς ντύσε τον ενισχυτή με αλουμινόχαρτο ώστε να φτιάξεις ένα μπακάλικο κλωβό Faraday

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ κάποτε είχα έναν Gorilla ενισχυτή κιθάρας και μερικές φορές όταν έβαζα το fuzz ακουγα απο το ηχείο τον ασύρματο απο τις ανεμότρατες που ψαρεύανε στη θάλασσα.Σοβαρά μιλάω! ::)

ο.κ αυτό παίζει σαν πιθανότητα, εγώ έχω ένα cray baby και η dunlop στο site της το αναφέρει, όταν όμως πρόκειτε για ραδιοκύματα.

Στην περίπτωσή μου όμως παιζω καρφί στον ενισχυτή, και το hifi παιζει mp3 ή cd.

 

Τώρα για καλώδια κιθάρας δοκίμασα κι άλλα, θέσεις και μπρίζες μεσα στον χώρο άλλαξα στον ενισχυτή, αλλά  δεν άλλαξε τίποτα.

δεν είναι ο ενισχυτής του hifi, αφού το ίδιο γίνεται με τα ίδια ηχεία συνδεδεμένα απευθείας στην τηλεόραση. γι'αυτό λεω αφού το έψαξα για το συγκεκριμένο ηχείο ή ίσως το κάλώδιό του? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα για καλώδια κιθάρας δοκίμασα κι άλλα, θέσεις και μπρίζες μεσα στον χώρο άλλαξα στον ενισχυτή, αλλά  δεν άλλαξε τίποτα.

δεν είναι ο ενισχυτής του hifi, αφού το ίδιο γίνεται με τα ίδια ηχεία συνδεδεμένα απευθείας στην τηλεόραση. γι'αυτό λεω αφού το έψαξα για το συγκεκριμένο ηχείο ή ίσως το κάλώδιό του?   

Σοβαρά δηλαδή τώρα ψάχνεις για απάντηση;  ???

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρά δηλαδή τώρα ψάχνεις για απάντηση;  ???

Προφανώς, γι'αυτό και άνοιξα το post.

Τώρα άν κάποιος απο το foroum γνωρίζει να δώσει μια εξήγηση έχει καλώς, άν όχι είναι τουλάχιστον άκομψο(να μη πώ τίποτα άλλο) να απαντάει σ'αυτό το ύφος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα εχει ξανασυζητηθει παλιοτερα με εναν φιλο που επιανε συχνοτητες απο ραδιοταξι.

Του ειχαν προταθει απο πιο σχετικους απο μενα (στο θεμα αυτο) φορουμιστες καποιες λυσεις.

Κανε μια αναζητησηστο Νοιζ και πιστετω θα το βρεις οπωσδηποτε.  ;)

-.OLD SCHOOL BROTHERS, OLD SCHOOL SISTERS, unite.-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου