Προς το περιεχόμενο

Boss CE-20 Chorus Ensemble


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νομίζω οτι σε ήχους vintαge progressive rock 60ς και 70ς θα με καλύψει.

Είδα οτι μαζί με το AC adaptor θα μου κοστισει 200 ευρω.

 

το πεταλι θα συνδεθει σε πληκτρα.

 

Ειμαι σε καλο δρόμο? Καμια αλλη προταση?

 

Επίσης θέλω σε σειρά να συνδέσω και ένα overdrive. Ποιο όμως γιατι εχω χασει την μπάλα με τα τοσα που διαβασα και δεν το κατεχω.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παίρνεις καλύτερα καμιά πεταλιέρα; Να έχεις και παραπάνω πράγματα δηλαδή.

και αυτο στην σκεψη μου...αλλα ποια?

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προειδοποίηση: αυτό το θέμα δεν έχει λάβει απαντήσεις για τουλάχιστον 120 ημέρες.

Αν δεν θέλετε σίγουρα να απαντήσετε, παρακαλούμε σκεφτείτε την περίπτωση να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα.  ???

Σήμερα το ανέβασα..και πριν μια ωρα το εψαχνα κιολας....

 

Εκτος από την GT - 10...επειδή το μπάτζετ ανεβαίνει ακριβά..κάποια άλλη πρόταση υπάρχει?

 

(Σε ευχαριστώ Μανώλη) :)

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω οτι το CE-20 μαζί με όλα τα αντίστοιχα "διπλά" πετάλια της Boss βγήκαν παράλληλα με την κυκλοφορία της Boss GT-6 και αρκετά από αυτά ΜΑΖΙ δίνουν συνολικά τα χαρακτηριστικά της.

 

Στη θέση σου θα έπαιρνα μια μεταχειρισμένη GT-6 λοιπόν, που τυχαίνει να υπάρχει και αυτή τη στιγμή στις αγγελίες (αυτονόητο το οτι δεν έχω καμμία σχέση με τον πωλητή).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

έχω ασχοληθεί με το θέμα λίγο (έτσι, για να δώσω ζωή σε κάποια synths...). Το πρόβλημα που είχα με mod fx πεταλάκια (βλ. small stone και phase 90...) είναι οτι γενικότερα μου βγάζαν αρκετό θόρυβο, σε σχέση με το καθαρό σήμα και δεν είχαν το όγκο ή τη ζεστασιά που περίμενα για ηχογράφιση σε pc... πες η σύνδεση κατ' ευθείαν στη κονσόλα... πες η δικία μου απειρία σε αυτά τα θέματα... πλέον αυτά τα πετάλια τα απολαμβάνει περισσότερο ένας φίλος μου κιθαρίστας παρά εγώ!

Κάτι παρόμοιο και με το overdrive που μέσα απο την κονσόλα ή κατ' ευθείαν στη κάρτα ήχου αποκτούσα ένα υπέροχο τζιτζίκι!

Γνώμη μου: προχώρα στην αγορά μιας πεταλιέρας, και όχι απαραίτητα boss... υπάρχουν και τα line6, korg, vox ακόμα και zoom. Αυτά προσφέρουν και προσμοιώσεις ενισχυτών εκτός απο κλασσικά εφφέ, χωρίς να μπλέκεις με ένα χαμό καλώδια, τροφοδοσίες κτλ.

 

PS. να πούμε βέβαια και του στραβού το δίκιο, είναι κβλ...α να έχεις ένα synth περιτριγυρισμένο απο διάφορα κλασσικά και καλά πεταλάκια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα,

 

περασα και εγω απο παρομοια φαση.

αρχικα ειχα για τα πληκτρα μου μια korg ax100g (μονο το whammy της μου αρεσε)

και το εριξα στα πεταλια. EHX big muff,pulsar(το παλιο αγνο καλό ;D) smokeamp και boss cs-3 compressor. και φυσικα την πεταλαρα boss re-20 tape delay modeler.

 

 

εχοντας αυτά απεκτησα και μια λine6 live xt την οποια την εχω στις αραχνες αναφορικά με τα πληκτρα.παραδοξως ταιριαζει τελεια με τα ντραμς κ το μπασο ;)

 

 

κοινως,με τα πεταλακια αν και σου βγαζουν τα φωτα μεχρι να τα συνδεσεις σωστα αν δεν εχεις patchbay μπορεις να βγαλεις πραγματικα ζωντανο ηχο.δεν μιλαω για ψηφιακουρες κ.λ.π  ειναι το GAS και το συναισθηματικο.αλλο πραμα να παιζεις με το βυζι του big muff  :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου