Προς το περιεχόμενο

Pedalboards. Παρουσιάστε!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

twoboards_3.jpg

 

δυο pedaltrain, και πισω μια πατεντα απο το ΙΚΕΑ για την ακουστικη  ;D - ολα μαζι γιατι τα παιδευα με το looper

 

Ωραία boards Alter

www.facebook.com/pulsedot

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμ,ετσι ειναι οσοι ειναι ΚΟΥΛΟΙ με 30 πεταλακια μαζι παιζουν....ενω οι ΠΑΙΧΤΟΥΡΕΣ σαν (και) τα μας αρκουνται σε ΜΙΑ TL.... ;D ;D

 

Μαλλον το αντιθετο συμβαινει  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

twoboards_3.jpg

 

δυο pedaltrain, και πισω μια πατεντα απο το ΙΚΕΑ για την ακουστικη  ;D - ολα μαζι γιατι τα παιδευα με το looper

 

Να ρωτησω το ασπρο κουτι με τα πολλα ποτενσιομετρα που βρισκεται στην πεταλιερα στο φοντο διπλα στο digitech πεταλακι, τι ειναι?

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι ενα παραμετρικο eq για την ακουστικη

 

http://www.d-tar.com/equinox.shtml

 

 

πρέπει να 'ναι καλό εργαλείο ε; κάποτε ζαχάρωνα το solstice

 

από τι άλλο την περνάς την ακουστική; δε φαίνονται καλά στη φωτο

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην μικρή pedalboard στη μέση βλέπω ακόμη έναν Sonic Research Turbo Tuner, ένα Radial Bigshot ABY κι ένα Digitech Hardwire Delay & Looper.

 

Αlter, το Οption 5 και ο Keeley δεν σε δυσκολεύουν στο οn/off? Πάντοτε τα κατέτασσα στα πετάλια με την απαγορευτικά κακή εργονομία μιας και ο διακόπτης βρίσκεται κολλητά στα ποτενσιόμετρα, κάνοντάς τo εκνευριστικά δύσκολο να τα χρησιμοποιήσεις απροβλημάτιστα με ταχύτητα και άνεση σε ένα λάιβ...

 

Επίσης, τι σύστημα ενίσχυσης έχει η ηλεκτρακουστική σου? Και χρησιμοποιείς κάποιον feedback suppressor?

 

 

Παω στοιχημα μεχρι τοτε θα το χεις γυρισει κι εσυ στην TL

 

Kάποια στιγμή ήμουν στο τσακ να το κάνω, αλλά έχω πνεύμα πολύ ανήσυχο για να πέσω σε ένα τέλμα μόνο μιας λύσης που σου προσφέρει τα πάντα σε οικογενειακή συσκευασία. Εξ άλλου, μου αρέσει ο ήχος μου να εξελίσσεται διαρκώς.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε μια και παιζουμε με τα κουτακια να ποσταρω και μερικες αρχαιες φωτο απο  ..ΠΡΙΝ να δω το φως... ;D 

pb11.JPG.9d3638c75bf6c172d08ced0146da4600.JPG

pb111.JPG.16e942c6605e14667ae1dbcb3e18b7c8.JPG

pb1111.jpg.96b19f2b9478284d572ad79165846e52.jpg

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε μια και παιζουμε με τα κουτακια να ποσταρω και μερικες αρχαιες φωτο απο  ..ΠΡΙΝ να δω το φως... ;D 

 

To καλυτερο κουτακι ειναι το πορτοκαλι omega fuzz (που πλεον ειναι δικο μου) γιατι ως γνωστον τα πορτοκαλι κουτακια παιζουν καλυτερα. Ειδικα συνοδευομενα απο πορτοκαλι τελε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
πρέπει να 'ναι καλό εργαλείο ε; κάποτε ζαχάρωνα το solstice

ωραιο ειναι. μαλλον το solstice ειναι πιο χρησιμο, πιο απλο και με πολυ καλο ηχο, αλλα εγω ηθελα κατι που να συνεργαζεται με τον aer.

 

Στην μικρή pedalboard στη μέση βλέπω ακόμη έναν Sonic Research Turbo Tuner, ένα Radial Bigshot ABY κι ένα Digitech Hardwire Delay & Looper.

 

Αlter, το Οption 5 και ο Keeley δεν σε δυσκολεύουν στο οn/off? Πάντοτε τα κατέτασσα στα πετάλια με την απαγορευτικά κακή εργονομία μιας και ο διακόπτης βρίσκεται κολλητά στα ποτενσιόμετρα, κάνοντάς τo εκνευριστικά δύσκολο να τα χρησιμοποιήσεις απροβλημάτιστα με ταχύτητα και άνεση σε ένα λάιβ...

 

αυτα που ειδες ειναι. ενα reverb βασικα και το radial για phase inversion και α/β αν χρειαζεται. δεν χρησιμοποιω κατι αλλο για το feedback, με αυτα τα δυο και ενα καπακι στο soundhole βρισκω ακρη.

τωρα για το option 5 και το keeley, συνηθως αν τα χρησιμοποιησω σε ενα κομματι μενουν on σε ολο το κομματι οποτε δεν ειναι προβλημα το πατημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου