Προς το περιεχόμενο

Pedalboards. Παρουσιάστε!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν έχεις λογαριασμό στο Google (πχ. αν έχεις Gmail) ανέβασέ την στο picasaweb.google.com/ και κάπου εκεί θα βρεις κι ένα λινκ για να γίνει share η φωτογραφία. Ή κάνε την attach εδώ στο ποστ σου. Αν είναι πολύ μεγάλη σε μέγεθος, συμπίεσέ την με κάποιο image editing πρόγραμμα (υπάρχουν πολλά δωρεάν online) ή ξανατράβηξε τη φωτό αλλά ρύθμισε την κάμερα σε πολύ μικρό αριθμό megapixels.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους ηξιώθην να στήσω τη δική μου η οποία είναι σε πλήρη ανάπτυξη διότι ψάχνομαι για ηχογράφηση κάποιων πραγμάτων και τα θέλω όλα διαθέσιμα. Σε πρόβες ή live θα πήγαινα με τα 2/3 αυτών -το πολύ.

 

Διαδρομή σήματος:

Jam Dancomp> Radial Bighsot EFX Looper με:

 

loop 1: Boss-TU3> EHX POG> Ring Thing> Dunlop GCB95 Jam Modded.

loop 2 τα fuzz: Colorsound Supa Tonebender 4 chips edition> Fuzz Factory Vexter> Durham Crazy Horse> Fulltone Octafuzz.

 

Μετά το Bigshot: Crowther Hotcake> EHX Wiggler> EHX Memory Boy Deluxe> Crazy Tube Circuits Time.

 

Μερικές φορές στο τέλος της αλυσίδας προστίθεται ένα EHX Freeze ή/και ένα Boss RC-50, όταν παίζω σπίτι και αναζητώ ιδέες.

 

Τα καλώδια είναι Lava Solderless και Mogami 2524 με Switchcraft γωνίες ή Neutrik γωνίες.  Τροφοδοσία ένα 1-Spot και διάφορα άλλα μεμονωμένα. Πατάνε σε ένα T-Rex ToneTrunk μεγάλο και ακριβώς δίπλα έχω κολλήσει ένα Pedaltrain Junior. Το χαλί είναι Περσίας.

 

Τροποποιήσεις στο μέλλον δεν αποκλείονται.

IMG_4199.thumb.JPG.634417d02c01178d6b57c50a1b54c948.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιότατο αλλά...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

...ανθρωπέ μου ΠΟΥ είναι η πατροπαράδοτη ΠΑΝΤΟΦΛΑ;  ;D

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χάρμα οφθαλμών η πεταλιέρα sfaku!

 

Παρακαλώ ο τίτλος του θέματος να μετονομαστεί ξανά! αυτή τη φορά με την προσθήκη του προστάγματος "ΑΡΜ" στο τέλος... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χαλί είναι Περσίας.

 

;D ;D ;D ;D ;D

Θεός!

 

Να λοιπόν και το δικό μου

 

dsc000451.jpg

 

Με τη σειρά τα πετάλια της πρώτης λουπας:

Κιθάρα-> Dunlop Crybaby (True Bypass Mod)  -> Ibanez LU20 Tuner ->

Blackstar HT-Dual -> Digitech Bad Monkey -> Amp

 

Και της δεύτερης λουπας:

Αmp FX Send -> MarkOne Audio 1-Looper (για Οn-Off της FXLoop) ->

BOSS Chorus CE-3 -> Marshall Vibratrem VT-2 -> Biyang Time Machine AD10 Analog Delay -> Electro Harmonix LPB-1 Booster -> Amp FX Return

 

Πολύ βολικές οι λούπες καθως αν θέλω όλα τα πετάλια μπροστα στον ενισχυτή με τη σειρά απλά βάζω ένα καλωδιάκι απο το Amp in στο FX send και τελείωσα.

Το Pedalboard είναι Rockbag by Warwick RB23100 με δικια του τροφοδοσία για όλα τα πετάλια εκτός του ΗΤ-Dual

 

(Η παντόφλα είναι MIGATO!)

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου