Προς το περιεχόμενο

Νέοι modeling ενισχυτές από την Marshall


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και το όνομα αυτών, CODE.... Δεν είναι η πρώτη φορά που η Marshall εμπλέκεται με το modeling..... ;) 8), αν και οι προηγούμενες προσπάθειές της σε αυτόν τον τομέα, απ ότι γράφτηκε σε διάφορα forum στο net, δεν στέφθηκαν με απόλυτη επιτυχία.... ::) :P

  Πάντως με μια πρώτη ματιά, μια χαρά φαίνονται και ακούγονται!

 

                   

                                                   

  Όσο για τις τιμές, αλμυρούτσικες, εν συγκρίσει με τους Fender mustang ας πούμε, αλλά βέβαια σαν πιο καινούργιοι προσφέρουν πολλά περισσότερα! Δεν ξέρω απέναντι στους πολύ καλούς Blackstar ID Core πως θα στέκονται... ::)   

 

http://www.thomann.de/gr/marshall_code_25.htm?ref=search_rslt_Marshall+CODE_380972_4   http://www.thomann.de/gr/marshall_code_50.htm?ref=search_rslt_Marshall+CODE_380977_3        http://www.thomann.de/gr/marshall_code_100.htm?ref=search_rslt_Marshall+CODE_380982_1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω γιατί, μπορεί να είναι τα ψυχολογικά μου, αλλά ακούγεται χειρότερα από ένα podxt που είχα.

Και αν είναι το ντέμο έτσι...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω γιατί, μπορεί να είναι τα ψυχολογικά μου, αλλά ακούγεται χειρότερα από ένα podxt που είχα.

Και αν είναι το ντέμο έτσι...

  3-4 μέρες τον μήνα, 12 φορές τον χρόνο.....;  ;) ;D ;D ;D 

Έλα βρε κι εσύ υπερβάλεις, μια χαρά ακούγονται....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλά ακούγονται και τις τιμές δεν τις θεωρώ καθόλου άσχημες.

 

Αυτό που μου κάνει εντύπωση όμως, είναι το focus που κάνει η εταιρεία στο δικό της παρελθόν, στους δικούς της ενισχυτές και στο δικό της "ύφος", όταν οι ανταγωνιστές προσφέρουν μια μεγάλη / μεγαλύτερη γκάμα ήχων. Αυτό μου φαίνεται ρίσκο και δεν ξέρω κατά πόσο θα τους "βγει". Θα δείξει...

 

Πολύ καλή πρώτη εντύπωση πάντως, για εμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το όνομα αυτών, CODE.... Δεν είναι η πρώτη φορά που η Marshall εμπλέκεται με το modeling..... ;) 8), αν και οι προηγούμενες προσπάθειές της σε αυτόν τον τομέα, απ ότι γράφτηκε σε διάφορα forum στο net, δεν στέφθηκαν με απόλυτη επιτυχία.... ::) :P

 Πάντως με μια πρώτη ματιά, μια χαρά φαίνονται και ακούγονται!

 

                   

                                                   

 Όσο για τις τιμές, αλμυρούτσικες, εν συγκρίσει με τους Fender mustang ας πούμε, αλλά βέβαια σαν πιο καινούργιοι προσφέρουν πολλά περισσότερα! Δεν ξέρω απέναντι στους πολύ καλούς Blackstar ID Core πως θα στέκονται... ::)    

 

http://www.thomann.de/gr/marshall_code_25.htm?ref=search_rslt_Marshall+CODE_380972_4   http://www.thomann.de/gr/marshall_code_50.htm?ref=search_rslt_Marshall+CODE_380977_3        http://www.thomann.de/gr/marshall_code_100.htm?ref=search_rslt_Marshall+CODE_380982_1

 

Πολύ ενδιαφέρον. Στα συν ότι κράτησε το κλασικό look και ότι έχει recorder για άμεση ηχογράφηση.

 

Νομίζω ότι τα τελευταία χρόνια η yamaha, με τα thr, ήταν αυτή που έδειξε το δρόμο σε πιο λαμπατοειδείς προσομοιώσεις. Κακά τα ψέματα, τα ηλεκτρονικά είναι το μέλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ενδιαφέρον. Στα συν ότι κράτησε το κλασικό look και ότι έχει recorder για άμεση ηχογράφηση.

 

Νομίζω ότι τα τελευταία χρόνια η yamaha, με τα thr, ήταν αυτή που έδειξε το δρόμο σε πιο λαμπατοειδείς προσομοιώσεις. Κακά τα ψέματα, τα ηλεκτρονικά είναι το μέλλον.

 

Γιατί, οι μη έχοντες simulations δεν ειναι ηλεκτρονικά*; Με γρανάζια δουλεύουν;  ;D ;D

 

Μονο ο Yamaha thr μου έκανε θετική εντύπωση σαν πακέτο. Κατα τ'άλλα δεν περιμένω ν ακουσω κάτι καινούριο ή στα επίπεδα ενός καλού κλασσικού ενισχυτή. Υπάρχουν πολύ καλοί λόγοι που το modeling θα υστερεί του αναλογικου για αρκετά ακόμη και η στροφή σ αυτό είναι ως επι το πλείστον θέμα κόστους, πρακτικότητας και γενικότερης αλλαγής νοοτροπίας του αγοραστικού κοινού.

 

 

*οταν ακούω ηλεκτρονικά out of context εγώ σκέφτομαι ως επι το πλείστον bubble bobble, shinobi, double dragon, wonder boy, pacman... κτλ κτλ :)

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί, οι μη έχοντες simulations δεν ειναι ηλεκτρονικά; Με γρανάζια δουλεύουν;  ;D ;D

  Σιγά ρε Τάκη, μας έπιασες απ'τον λαιμό..... :-[ ;D ;D ;D  Εντάξει τρόπος του λέγειν όσον αφορά τα ηλεκτρονικά.....κατάλαβες το point ::) 8)

Υπάρχουν πολύ καλοί λόγοι που το modeling θα υστερεί του αναλογικου για αρκετά ακόμη και η στροφή σ αυτό είναι ως επι το πλείστον θέμα κόστους, πρακτικότητας και γενικότερης αλλαγής νοοτροπίας του αγοραστικού κοινού.

  Μπα, στο θέμα "κόστος" υπάρχουν σήμερα λαμπάτοι σε τιμές εφάμιλες των (καλών) modeling ενισχυτών, οπότε.....

Πάντως δεν νομίζω ότι οι modeling βγήκαν για να αντικαταστήσουν τους λαμπάτους, να αλλάξουν το status ντε, της αγοράς των ενισχυτών.....Κατά την γνώμη μου (και πολλών άλλων) αυτό που κάνουν (ιδανικοί για bedroom players, μικρά gigs, πρόβες κ.τ.λ) το κάνουν πολύ καλά....

οταν ακούω ηλεκτρονικά out of context εγώ σκέφτομαι ως επι το πλείστον bubble bobble, shinobi, double dragon, wonder woman, pacman... κτλ κτλ :)

  ;D ;D ;D  δεν το περίμενα αυτό, ποτέ από σένα..... ::) ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατα τ'άλλα δεν περιμένω ν ακουσω κάτι καινούριο ή στα επίπεδα ενός καλού κλασσικού ενισχυτή. Υπάρχουν πολύ καλοί λόγοι που το modeling θα υστερεί του αναλογικου για αρκετά ακόμη και η στροφή σ αυτό είναι ως επι το πλείστον θέμα κόστους, πρακτικότητας και γενικότερης αλλαγής νοοτροπίας του αγοραστικού κοινού.

 

Πρέπει να φύγουμε κάποια στιγμή από αυτή την τσουβαλάτη λογική.

 

Δεν υπάρχει καλύτερος ενισχυτής για το παντού και πάντα αλλά για την κάθε ξεχωριστή περίπτωση...Και αν μια τέτοια περίπτωση αφορά στο να κάτσω στον καναπέ του σπιτιού μου,να παίξω για την πάρτη μου ό,τι μου κατέβει στο κεφάλι ή να εξασκηθώ στις τεχνικές που θέλω με αξιοπρεπέστατο ήχο χωρίς να χρειάζομαι δυο ντουζίνες παρελκόμενα και μπάρμπα ασφαλίτη,τότε κανείς λαμπάτος δεν φτουράει μπροστά σε κανέναν Mustang ή ID Core.

 

Κι ας μην γελιόμαστε,εκεί ακριβώς στόχεψαν οι modeling και τα έχουν καταφέρει μια χαρά...Προφανώς έπεται και συνέχεια.

 

 

Edit_Που σημαίνει ότι συμφωνώ πλήρως με τον φίλο Cigaret13. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου