Προς το περιεχόμενο

Dark or Bright πιατα για metal και hard rock;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απο την μία οι μαγαζάτορες δεν αφήνουν οποιονδήποτε να παίξει ένα πιάτο και δεν τους κατηγορώ να σου πώ την αλήθεια...

Αμα περάσουν 1000 ατομα που δεν ξέρουν να βαράνε ένα αξίας πιάτο(μη αγοράζωντας το), κάποια φάση καποιος θα το ραγίσει...

Και άντε μετά ποιόν να κατηγορήσεις, τους προηγούμενους 999, που το καταπόνησαν ή τον τελευταίο που το έσπασε??  

Και άντε μετά ο αλλός αρνείται να το πληρώσει...

Ο άλλος όμως χάνει χρήματα...

Κοινώς εμπιστεύονται ατομα που ξέρουν...και τους κάνουν αγορές...

 

Μίλαγα με τον Στολλα, και μου έλεγε, ότι οι "επαγγελματίες" drummers εδώ, παίρνουν stagg με το κιλό...

Αφού σπάνε πιάτα αβέρτα...φαντάσου άμα αυτοί σπανε πιάτα, σκέψου ο κοινός πιτσιρικάς τι ξυλοκόπος είναι...

 

 

Ωπα φιλος κατσε .....

 

Αποθεωση της Ελληνικης μαγκιας - ξερολιας κουτοπονηριας σε ολο της το μεγαλειο

 

1. Σχετικα με τη δοκιμη

Σε ολο τον κοσμο οταν εχεις καταστημα με βιτρινα, εχεις προιον για να ερθω να το δω, να το πιασω, να το μυρισω, να το χτυπησω μια δυο τρεις, με την ησυχια μου και ΑΝ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΩ. Αν δε μου κανει ατυχησες, θα κανει στον επομενο. Δεν κανεις κανενα συμβολαιο οτι θα αγορασεις οταν θελεις να δοκιμασεις κατι. Αυτα ειναι ελληνικες μαγκιες. Αν δε θελεις να εχεις μοντελα για δοκιμη μην ανοιγεις μαγαζι κανε ενα παγκο με ενα καταλογο και δεξου μονο παραγγελιες

 

2.Σχετικα με το οτι αφηνουν μονο ατομα που εμπιστευονται

 

Καλο θα ηταν να βαλουν και μια υπευθυνη δηλωση στην εισοδο που θα γραφεις πως "Με ατομικη μου ευθυνη και γνωριζοντας ολες τις συνεπειες του νομου δηλωνω υπευθυνα πως οτι διανοηθω να δοκιμασω, θα το αγορασω παραυτα και επιτοπου"

 

 

Επισης σε ολο τον κοσμο υπαρχει το γνωστο floor model το οποιο εξυπηρετει αυτο ακριβως που ειπα παραπανω (δοκιμη αβαδιστα) και συμηθως ΔΕΝ πωλειται ή πωλειται σε ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΧΑΜΗΛΗ ΤΙΜΗ ακριβως γιατι πανε ολοι κ το δοκιμαζουν. Εδω τα γατονια οι μαγαζατορες θελουν να πασαρουν τα φλoor models που τα τρωει ο ηλιος κ οι δοκιμες σε τιμες καινουργιου.

 

Επισης

Οι επαγελματιες drummer (εκτος αν ειναι ποζερια που πρεπει να το παιξουν σκληροι γιατι ετσι τους ειπε ο  manager) δε σπανε πιατινια. Πιατινια σπανε οι αμπαλοι - ασχετοι πιθηκανθρωποι που δεν εχουν ιδεα απο το οργανο (ναι υπαρχουν εξαιρεσεις, αλλα ο κυριος Στολλας λεει οτι τα σπανε και μαλιστα αβερτα....) Αυτα ειναι π@π@ριες

 

ΟΞΩ  ΕΛΛΗΝΑΡΕΣ

 

ουφ τα ειπα και ησυχασα (αλλο ενα παραληρημα εφτασε στο τελος του)

 

 

Ευχαριστως ναι, αλλα....ΟΧΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 45
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δύο μήνες ήταν η προσφορά. Την είχαν αρχικά όλο τον μάη και την παράτειναν και τον ιούνιου(ευτυχώς...  ;D ).

Όσο για τις τιμές ακόμα και οι κανονικές  τιμές στα πιατίνια του Νάκα είναι στο επίπεδο thomann απλά δεν έχει μεγάλη ποικιλία για να δοκιμάσεις όπως άλλωστε κάθε κατάστημα στην Ελλάδα.

Απλά μήπως γίναμε και εμείς λίγο τεμπέληδες  ??? και αντί να βγαίνουμε που και που στα μαγαζιά κολλήσαμε με τον thomann...? ;) ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Όσο για τις τιμές ακόμα και οι κανονικές  τιμές στα πιατίνια του Νάκα είναι στο επίπεδο thomann απλά δεν έχει μεγάλη ποικιλία για να δοκιμάσεις όπως άλλωστε κάθε κατάστημα στην Ελλάδα.

 

 

Πάντως στο site του οι τιμές είναι ακόμα απλησίαστες. Δεν ξέρω αν έχει βάλει άλλες στο κατάστημα.

 

 

Απλά μήπως γίναμε και εμείς λίγο τεμπέληδες  ??? και αντί να βγαίνουμε που και που στα μαγαζιά κολλήσαμε με τον thomann...? ;) ;D

 

 

Συμφωνώ απόλυτα. Σε πολλά είδη έχω δεί σε μαγαζιά τιμές χαμηλότερες ή ίσες με τα ιντερνετομάγαζα. Επίσης αφού όλοι παραπονιούνται οτι δε βρίσκουν να δοκιμάσουν πράγματα (και εγώ μέσα σε αυτούς) δε μπορώ να καταλάβω τη λογική του να αγοράζεις μουσικά όργανα απο το ίντερνετ χωρίς να τα χεις ακούσει. Το θεωρώ μεγάλο λάθος.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως στο site του οι τιμές είναι ακόμα απλησίαστες. Δεν ξέρω αν έχει βάλει άλλες στο κατάστημα.

 

Οι τιμές στο nakas.gr είναι παραπλήσιες αν όχι ίδιες αλλά και στα μαγαζιά άλλη τιμή  έχει στην ταμπέλα και άλλη στο ταμείο(κάνουν έκπτωση πάντα). Αυτό το έχω ζλησει και σε άλλα καταστήματα όπου κάνουν τιμές τελικές ίδιες ή καλύτερες από τον ιντερνετ.

 

Π.Σ.

Πήρα τον ιανουάριο δέρματα evans φθηνότερα από thomann. Το πρόβλημα είναι αλλού: δεν έχεις πολλές επιλογές να δοκιμάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και επρεπε να μας το πεις σημερα αυτο?!'Η μας το λες πιο νωρις ή δεν το λες καθολου και απλως χαιρεσαι τα πιατινια που πηρες... 8)

 

πες τα ρε asskickere....  ;)

 

αν κρινω από τις απαντήσεις σας μαλλον κακια σας επιασε

 

hampis δε θα πω εντυπωσεις από K Custom στο φόρουμ όχι για να μη βγει οφ τοπικ το θεμα αλλα για να μην εκραγουν από το κακό τους αλλα μέλη του φόρουμ -καθως το πιάτο απλά μαμεί κ δέρνει- που εχουν και ''απαιτήσεις'' να ενημερωνονται αμεσα

 

δυνατέ χρηστη και ποποκλωτσητή για μαζευτείτε λιγακι, εισαστε ''μελη'' 2 χρόνια και εχετε 20 και 40 ποστ και μου βγαζετε και γλώσσα κιολας...και εγω ο μ***** που δεν εχω κλείσει καν χρόνο να καθομαι να συμμετεχω όσο πιο πολυ μπορω και μπορειτε να το δείτε από τα ποστ μου (όχι από τον αριθμο των ποστ που παρεπιπτόντως κοντευουν τα 1000 αλλα από την ''ποιότητα'' των ποστ-οχι οτι δεν εχω πει και μπαρουφες αλλα οκ...)

 

αν μπαίνετε στο νοιζ για τις αγγελίες του σεβαστο...αλλα δε δεχομαι σε καμια περιπτωση να μου τη λετε που δε σας ενημερωσα εγκαιρα...δεν ειμαι μαγκας ουτε ξερόλας ότι μπορω να προσφερω σαυτη τη κοινοτητα και οποτε μπορω το προσφέρω

 

εσεις οι 2 τι εχετε προσφερει στα χρόνια που είστε μελη-τουριστες?

 

μήπως να βαλω και ιντερνετ στο κινητο μου να ποσταρω καπάκι...? ξερετε εχουμε τη δουλεια μας καποιοι καθως και προσωπικη ζωη....

 

Αμα περάσουν 1000 ατομα που δεν ξέρουν να βαράνε ένα αξίας πιάτο(μη αγοράζωντας το), κάποια φάση καποιος θα το ραγίσει...

Και άντε μετά ποιόν να κατηγορήσεις, τους προηγούμενους 999, που το καταπόνησαν ή τον τελευταίο που το έσπασε??

 

κανεναν...το Νακα θα κατηγορήσεις που τα μισα του crash στα demo stands όταν τα βαράς και μπαλατζάρουν χτυπάνε και στο σίδερο γιατί δεν τα εχουν βαλει σε σωστη κλίση.

 

nordic ενα πιατο δε σπαει με ''999'' χτυπήματα τα πιατα που εχω τωρα τα εχω 4 χρονια και τα σοδομιζω αρκετα περισσοτερο από τα 999 χτυπηματα που δεχονται τα demo κομματια στον καθε Νακα

 

εχθες που διαλεγα τα πιατα στα demo stand (για να τα δοκιμασω στο ντραμσετ) σε μια φαση χτύπησα το ενα crash και εφυγε η βαση μαζι με το πιατο και μαζι κατεβασε αλλα 5 πιατα μαζι με τις βασεις τους...εν ολίγοις πεσανε σα ντόμινο 6 πιατα το αν πανω στο αλλο και ολα μαζι στο πάτωμα...πως σου φάνηκε?

 

Μίλαγα με τον Στολλα, και μου έλεγε, ότι οι "επαγγελματίες" drummers εδώ, παίρνουν stagg με το κιλό...

Αφού σπάνε πιάτα αβέρτα...φαντάσου άμα αυτοί σπανε πιάτα, σκέψου ο κοινός πιτσιρικάς τι ξυλοκόπος είναι...

 

Υπερβολές για να πουλήσει Stagg...(imho) το μοναδικο που αξιζει από αυτη την εταιρια είναι τα Splash...οι επαγγελματίες που λεει μαλλον παίζουν σε νυχτερινα κεντρα b-class και δεν τους απασχολεί η ποιότητα...αν παίζαν με καμια πεγκυ ζηνα θα σου ελεγα εγω αν θα τολμαγαν να βαλλουν αυτες τις κατσαρόλες...

 

 

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

nordic ενα πιατο δε σπαει με ''999'' χτυπήματα τα πιατα που εχω τωρα τα εχω 4 χρονια και τα σοδομιζω αρκετα περισσοτερο από τα 999 χτυπηματα που δεχονται τα demo κομματια στον καθε Νακα

 

εχθες που διαλεγα τα πιατα στα demo stand (για να τα δοκιμασω στο ντραμσετ) σε μια φαση χτύπησα το ενα crash και εφυγε η βαση μαζι με το πιατο και μαζι κατεβασε αλλα 5 πιατα μαζι με τις βασεις τους...εν ολίγοις πεσανε σα ντόμινο 6 πιατα το αν πανω στο αλλο και ολα μαζι στο πάτωμα...πως σου φάνηκε?

 

 

 

 

Mάλλον δεν διάβασες προσεκτικά αυτά που εγραψα...

Απο την εμπειρία μου μέχρι τώρα, πολλοί οι οποίοι δοκιμάζαν πιατα σε μαγαζιά, δεν ξέραν να χτυπάνε σωστά ένα πιατο...

Αμα λοιπόν η πλειοψηφία αυτών, το βαρεσει, κάποια στιγμή το πιάτο αναποφευκτα θα ραγίσει...

Προφανώς ξέρεις να βαράς σωστα και να μην επιβαρύνεις το πιάτο..δεν το εξηγώ αλλιώς, αφου συνήθως η γωνία κλίσης που βαράς παιζει τον κυριότερο ρόλο για ράγισμα...προσωπικα δεν έχω σπάσει ποτέ πιάτο....

Αυτό με τα demo stand δεν γίνεται δουλειά, θέλεις μία βαση κανονική, και να αρχίζεις να φοράς πιάτα πάνω...

Αλλα δυστυχως στην Ελλαδα οι προχειρότητες βολέυουν καλύτερα...

Με συνέπεια το αστείο περιστατικό που σου συνεβη...

Καλα και εσύ δεν ζήτησες μία βάση???Ολόκληρο μαγαζί μία βάση θα είχαν δεν μπορεί....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Υπερβολές για να πουλήσει Stagg...(imho) το μοναδικο που αξιζει από αυτη την εταιρια είναι τα Splash...οι επαγγελματίες που λεει μαλλον παίζουν σε νυχτερινα κεντρα b-class και δεν τους απασχολεί η ποιότητα...αν παίζαν με καμια πεγκυ ζηνα θα σου ελεγα εγω αν θα τολμαγαν να βαλλουν αυτες τις κατσαρόλες...

 

 

 

Kαι εγώ αυτό σκέφτηκα...όταν μου τα έλεγε αυτά...

Κυρίως όμως μιλούσε για crash...και όντως τα αγοράζουν με το κιλό...

Eπαρχία μένω οπότε καλα την ψιλιάστηκες, b-class καμμένα μπουζουκτζιδικα...

Και όσο σπάνε πιατίνια εγώ ακόμα απορώ...τι σόι επαγγελματιες είναι αυτοι??

Να τους κράξεις για τα πιατα που σπανε με το κιλό ή για τα stagg πιατίνια που χρησιμοποιούν,και θέλουν να λέγονται και επαγγελματίες????

 

Κοιταξε προσωπικά, τα stagg, ότι δίνεις παιρνεις...

Και οι κατσαρόλες καλές είναι, μπορούν να χρησιμοποιηθουνε για μερικά μουσικά είδη που έχουν ένα τετοιο αθλιο ήχο ως trademark...

Τωρα τα splasakia ειναι το vfm που λέμε...

Αλλα και πάλι δεν τρελένομαι..απλά δεν ακούγονται τόσο άθλια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλτατε Μπυρε κανεις δεν σε κατηγορησε και ΚΑΝΕΙΣ δεν εχει την απαιτηση να ενημερωνεις εδω μεσα για το καθε τι που μπορει να γινεται στον εξω κοσμο...Εγω δεν εχω να το κρυψω οτι μπαινω στο νοιζ ως επι τω πλειστω για τις αγγελιες,αντε και για κανα θεματακι.Ο,τι ειπα το ειπα καθαρα με χιουμορ(τι να πω,ισως δεν το καταλαβες...)και να καθομαι να απολογουμαι για δευτερη φορα μου φαινεται καπως υπερβολικο.Αν θες μα κρινεις τον αλλον απο το ψευδωνυμο του ή το ποσα ποστ εχει κανει οκ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ωπα φιλος κατσε .....

 

Αποθεωση της Ελληνικης μαγκιας - ξερολιας κουτοπονηριας σε ολο της το μεγαλειο

 

1. Σχετικα με τη δοκιμη

Σε ολο τον κοσμο οταν εχεις καταστημα με βιτρινα, εχεις προιον για να ερθω να το δω, να το πιασω, να το μυρισω, να το χτυπησω μια δυο τρεις, με την ησυχια μου και ΑΝ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΩ. Αν δε μου κανει ατυχησες, θα κανει στον επομενο. Δεν κανεις κανενα συμβολαιο οτι θα αγορασεις οταν θελεις να δοκιμασεις κατι. Αυτα ειναι ελληνικες μαγκιες. Αν δε θελεις να εχεις μοντελα για δοκιμη μην ανοιγεις μαγαζι κανε ενα παγκο με ενα καταλογο και δεξου μονο παραγγελιες

 

2.Σχετικα με το οτι αφηνουν μονο ατομα που εμπιστευονται

 

Καλο θα ηταν να βαλουν και μια υπευθυνη δηλωση στην εισοδο που θα γραφεις πως "Με ατομικη μου ευθυνη και γνωριζοντας ολες τις συνεπειες του νομου δηλωνω υπευθυνα πως οτι διανοηθω να δοκιμασω, θα το αγορασω παραυτα και επιτοπου"

 

 

Επισης σε ολο τον κοσμο υπαρχει το γνωστο floor model το οποιο εξυπηρετει αυτο ακριβως που ειπα παραπανω (δοκιμη αβαδιστα) και συμηθως ΔΕΝ πωλειται ή πωλειται σε ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΧΑΜΗΛΗ ΤΙΜΗ ακριβως γιατι πανε ολοι κ το δοκιμαζουν. Εδω τα γατονια οι μαγαζατορες θελουν να πασαρουν τα φλoor models που τα τρωει ο ηλιος κ οι δοκιμες σε τιμες καινουργιου.

 

Επισης

Οι επαγελματιες drummer (εκτος αν ειναι ποζερια που πρεπει να το παιξουν σκληροι γιατι ετσι τους ειπε ο  manager) δε σπανε πιατινια. Πιατινια σπανε οι αμπαλοι - ασχετοι πιθηκανθρωποι που δεν εχουν ιδεα απο το οργανο (ναι υπαρχουν εξαιρεσεις, αλλα ο κυριος Στολλας λεει οτι τα σπανε και μαλιστα αβερτα....) Αυτα ειναι π@π@ριες

 

ΟΞΩ  ΕΛΛΗΝΑΡΕΣ

 

ουφ τα ειπα και ησυχασα (αλλο ενα παραληρημα εφτασε στο τελος του)

 

 

 

Λοιπόν:

1)Συμφωνω...Και γενικά δεν βάζουν δοκιμαστικά μοντέλα στην πλειοψηφία, των μαγαζίων...

Και με τα πιάτα εμείς έχουμε μεγάλο πρόβλημα...Γενικά οι drummers στην Ελλάδα...

Δεν μπορούμε να δοκιμάσουμε πιάτα...

Βεβαια θα μου πεις, για αυτο δεν είναι τα δοκιμαστικά μοντέλα??

για να τα γαμ....??ο κόσμος να δεί άμα του κάνει...

Απλα είπα ότι έχουν ενα δίκιο με την έννοια ότι κυκλοφορούν αρκετοι ξυλοκόποι...

Γενικά άμα πήγαινες στο thomann από κοντά, σχεδόν για τα παντά, έχουν δοκιμαστικά μοντέλα...

Αλλά τα ελληνικά μαγαζία δεν είναι thomann....ούτε σε δυνατότητες, ούτε σε σοβαρότητα...

Ερωτηση: άμα εσπαγες πιάτο ενω δοκίμαζες, θα το πλήρωνες??

 

2)Συμφωνω σε όλα.. εκτος απο την υπευθυνη δήλωση...

Αυτα είναι δικά σου λόγια...Εγώ δεν ειπα κάτι τέτοιο...

Προφανώς εδώ οι επαγγέλματίες drummer είναι πολύ λιγοι...

Οι υπόλοιποι σπανε το σύμπαν...τα αυτονόητα λες...

Δεν είναι καθόλου π@π@ριες, έλεγε όντως την αλήθεια...

Πουλάει όντως με το κιλό...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν κρινω από τις απαντήσεις σας μαλλον κακια σας επιασε

 

έχεις δίκιο. εγώ ειδικά έβγαλα σπυριά που δεν εκμεταλλεύτηκα αυτήν την προσφορά.

 

που εχουν και ''απαιτήσεις'' να ενημερωνονται αμεσα

 

κανείς δεν ζήτησε κάτι τέτοιο,εγώ χαλάστηκα για άλλο λόγο,αλλά nevermind,χατήρια και καρδιές δε χαλάμε εδω μέσα.

 

και μου βγαζετε και γλώσσα κιολας...και εγω ο μ***** που δεν εχω κλείσει καν χρόνο να καθομαι να συμμετεχω όσο πιο πολυ μπορω και μπορειτε να το δείτε από τα ποστ μου (όχι από τον αριθμο των ποστ που παρεπιπτόντως κοντευουν τα 1000 αλλα από την ''ποιότητα'' των ποστ-οχι οτι δεν εχω πει και μπαρουφες αλλα οκ...)

αν μπαίνετε στο νοιζ για τις αγγελίες του σεβαστο...αλλα δε δεχομαι σε καμια περιπτωση να μου τη λετε που δε σας ενημερωσα εγκαιρα...δεν ειμαι μαγκας ουτε ξερόλας ότι μπορω να προσφερω σαυτη τη κοινοτητα και οποτε μπορω το προσφέρω

 

εσεις οι 2 τι εχετε προσφερει στα χρόνια που είστε μελη-τουριστες?

 

μήπως να βαλω και ιντερνετ στο κινητο μου να ποσταρω καπάκι...? ξερετε εχουμε τη δουλεια μας καποιοι καθως και προσωπικη ζωη....

 

νομίζω οτί ο καθένας λέει ότι θέλει εδω μέσα,αρκεί να συνάδει με τους κανόνες. επίσης ο κάθε χρήστης λειτουργεί κατά το δοκούν.

 

επίσης εγώ δεν το είπα για τη μη έγκαιρη ενημέρωση ξαναλέω. και ναί είμαι μέλος-τουρίστας και το χαίρομαι,και η προστριβή παρακαλώ ας λήξει εδώ. υποθέτω ότι είμαστε και οι 2 μουσικοί,ή τελοσπάντων μουσικόφιλοι,δεν μπήκαμε εδώ για να μαλώνουμε... ακούς εκεί για μαζευτείτε λίγο.. τι είσαι μοντερέητορ ή αστυνομία να μας μαζέψεις??

φιλικά πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου