Προς το περιεχόμενο

2 amps in stereo


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ετσι και αλλοιως ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ stereo ηχο εχεις μονο αν χρησιμοποιεις stereo effects

 

Ε,αυτο δεν εννοουμε οταν λεμε στερεο?

Οποιαδηποτε αλλη περιπτωση (με απλο μονοφωνικο σημα) ειναι απλα ... "παιζω με 2 ενισχυτες", και δεν ειναι στερεο,οπως ακριβως δεν ειναι και surround το να βαλω πεντεξι ενισχυτες τριγυρω μου και να ακουω απλα την κιθαρα μου  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως αν έχεις σκοπό να παίζεις μόνος σου στο σπίτι, δεν ξέρω αν το αποτέλεσμα θα αξίζει την επένδυση.

 

το λέω γιατί και εγώ χρησιμοποιούσα 2 ενισχυτές σε στέρεο (με στερεο κορους και ντιλέυ) αλλά αμα παίζεις μόνος σου (η κιθάρα να μην ανηκει σε μια στερεοφωνική μίξη) στο σπίτι, μπορεί να μην σε σντυπωσιάσει τόσο πολύ το αποτέλεσμα.

 

εμένα, πάντως, δεν μ'εντυπωσίασε, όχι πως με χάλασε κιολας, απλά εγώ έτυχε να έχω τους 2 ενισχυτές, δεν νομίζω πως θα αγοραζα δευτερο γι'αυτή τη δουλειά.

 

 

προσωπική άποψη, τα παραπάνω, φυσικά

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση μιας και πιασαμε τα στερεο. οταν ενα πεταλι εχει 2 ινπουτσ τοτε το στερεο ινπουτ το στελνει στο στερεο αουτπουτ ετσι;

www.myspace.com/thepuzzle4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Συμφωνώ με SF και υπόλοιπους φίλους: stereo με δύο διαφορετικούς ενισχυτές.

 

Και θα σου πρότεινα μάλιστα, αφού το ψάχνεις, να κοιτάξεις και για κάποια τοπολογία dry/wet για τα εφφέ σου.  ;)

 

Αυτό που θέλεις να κάνεις πάντως γίνεται πανεύκολα με ένα A/B/Y box σαν αυτά της Morley για παράδειγμα. Απλά να προσέξεις αυτό που θα επιλέξεις να μην έχει θόρυβο, καθώς και το phase cancelation. Ευτυχώς ο TM60 έχει phase reversal διακόπτη.

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι argytar το εχω και αυτο στο μυαλο μου να παιζω και εναλλαξ με τους 2 ενισχυτες αλλα με ενδιαφερει περισσοτερο το να ακουγονται και οι 2 ταυτοχρονα.Βλεποντας και κανοντας θα δουμε . Την εχω δει την αγγελια για τον laney κοιταζω και τον Blackstar ht 20 απλως θελω να ακουσω και τους 2 ενισχυτες και ιδιαιτερα στα βρωμικα (απο τον tech 21 ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος και για τα 2 καναλια του.

 

Νομίζω ότι ο Blackstar θα είναι αρκετά κοντά στο ηχόχρωμα που βγάζει ο TM60.

 

Θα έλεγα ότι τον TM60 τον συμπληρώνει πολύ καλά κάποιος "τύπου" Vox ενισχυτής οπότε ο Laney είναι ίσως μέσα, όπως και ο Nighttrain ή ο Tiny Terror.

 

Ένα πολύ βασικό στοιχείο, είναι η καμπίνα και το μεγάφωνο(-α) που θα έχει ο δεύτερος ενισχυτής. Απ'αυτό εξαρτώνται πολλά.  ;)

 

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου