Προς το περιεχόμενο

fender dual showman 135w


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ο ενισχυτής είναι κεφαλή με 2χ15"jbl καμπίνα κλειστή της φεντερ και πολύ φθαρμένη ταπετσαρία και δίχτυ.(το ύψος της κεφαλής είναι 25-30cm περίπου).

σεριαλ δεν υπάρχει οι λάμπες φαίνονται καλές(με γκρι γράμματα της φεντερ)και δουλεύει κατευθείαν στα 220v.Ο ήχος είναι άπαιχτος.Δεν έχω δυνατότητα να ανεβάσω φωτο,είμαι στο παραένα να τον πάρω και θα ήθελα γνώμες για την τιμή,που κυμαίνεται σ αυτό το μηχάνημα????????????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ήθελα γνώμες για την τιμή,που κυμαίνεται σ αυτό το μηχάνημα???

 

Μoνο τα ΜΕΓΑΦΩΝΑ (οχι οι καμπινες) κανουν κανα 300αρικο με 500αρικο δολλαρια το ενα αναλογα με την κατασταση (ειναι alnico JBL D130F),απο εκει και περα βλεπεις...

 

Τα μηχανηματα αυτα ειναι εκπληκτικα (ειδικα αν ειναι χωρις master volume),το προβλημα ομως ειναι ΠΟΥ θα το ..παιξεις αυτο το ΤΕΡΑΣ.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει μαστερ.Σύνολο καμπίνα κεφαλή πόσο να το πληρώσω περίπου???

(φωτο θα ανεβάσω σε λίγες μέρες όσον αφορά τα jbl)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα θα τα βρεις με τον πωλητη,εγω παραπανω απο 1000 ευρω δεν θα εδινα παντως (δυστυχως οσο μεγαλυτεροι ειναι οι παλιοι Fender τοσο φθηνοτεροι ειναι.. .)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν είναι 135W μάλλον είναι Silverface ultra-linear και με master volume. Ίδιος με τον Twin Reverb της ίδιας εποχής αλλά σε head. Καμία σχέση με τον "παλιό" Showman.

 

Βέβαια είναι καταπληκτικός ενισχυτής, πάρα πολυ δυνατός, πάρα πολύ καθαρός και με μερικές τροποποιήσεις γίνεται ακόμη καλύτερος. Νομίζω τον ίδιο (σε Twin) έχει και ο Alderbody που έχει ποστάρει με mods στο ΝοιΖ.

 

Tα JBL, ναι είναι ή τα D-130F ή τα D-140F. Aν είναι σε καλή κατάσταση είναι απίστευτα μεγάφωνα. Αρκεί να είναι στα γούστα σου. Αν δεν τα θες είμαι διαθέσιμος να τα φορτωθώ!  :)  

 

Θα συμφωνήσω, αλλά μέχρι 1000άρικο. Θα χρειαστείς και χρήματα για service. Παραπάνω μόνο αν είναι σε mint κατάσταση και με καινούργιους πυκνωτές-λυχνίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

700 € μου ζητάει το απόγευμα θα τον έχω.Αν ξεκολήσω απ το παίξημο θ ανεβάσω κλιπάκι και φωτο μετά για γνώμες.Απλά απίστευτος ήχος..............

σας ευχαριστώ για τη γρήγορη απάντηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι μιάς και υπάρχει ανοιχτό θέμα για ενισχυτές fender. Ανακαλύψαμε

ένα σκίσιμο σε μεγάφωνο ενος twin του '82 (μάλλον). Το μεγάφωνο μοιάζει με

electrovoice, είναι? Μπορεί να φτιαχτεί, πόσο θα κόστιζε, αξίζει?

frgfcfxfg.jpg.baa69559bfa685369394b4288bce1546.jpg

hbgvfcxf.jpg.30eecb87acc22b66e25522e9cc5af67b.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου