Προς το περιεχόμενο

Vintage 80's Super Strats Teaser Thread 2


anjelinio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πωωωω μεγειες  :D Μπραβο Scofield,μπραβο ρε μαγκα,μαμαει το οργανο  :)

 

Βλεπω ειναι σε φοβερη κατασταση.

'89-'90 ειναι οι Mach.

 

Ναι ειναι παναλαφρες ε? :)

 

Εισαι βεβαια ολιγον τι φαρδο*ωλος γιατι αυτη που ειχα φερει εγω οταν ανοιξα την θηκη αντικρυσα αυτο..

 

DSC02355.jpg

 

DSC02356.jpg

 

Kramer κ shipping σε θηκη = κατα μεγαλο ποσοστο σπασμενο headstock..

 

Χαιρομαι που η δικη σου την γλυτωσε  ;D

kosta θενκς φιλε!ειχα κ γω ενα φοβο επι τουτου αλλα ευτυχως ολα οκ...μοναδικη βλακεια το σβησιμο του serial...θα στειλω μηνυμα μπας κ μαθω για ποιο λογο το βεβυλωσε... ???

αλήθεια,τι την εκανες την σπασμενη?την έδιωξες?κριμμα φιλε,μεγαλη ξενερα.... :( :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 710
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

εδω φαίνεται κ η μ***** αυτουνου που την εκανε ??? ???

 

Χωρις να θελω να φανω κακος.......αλλα μηπως ειχε σκοπιμοτητα η κινηση του αυτη...?μηπως εχει να κανει με την αυθεντικοτητα....σορρυ δεν γνωριζω καθολου τις κιθαρες αυτες αλλα εμενα σαν αδαη εκει θα πηγαινε το μυαλο μου δυστυχως ::)

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρις να θελω να φανω κακος.......αλλα μηπως ειχε σκοπιμοτητα η κινηση του αυτη...?μηπως εχει να κανει με την αυθεντικοτητα....σορρυ δεν γνωριζω καθολου τις κιθαρες αυτες αλλα εμενα σαν αδαη εκει θα πηγαινε το μυαλο μου δυστυχως ::)

κ γω το σκεφτηκα αυτο.αλλα απο οτι ξέρω οι stagey ειναι usa models,ειναι κ neck through...δεν πρεπει να εχουν κυκλοφορησει japan,korea,stagemaster...κοιταξα κ στο wikipedia κ μαλλον ετσι ειναι...

 

κωστα για δωσε λογο τα φώτα σου please... :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι ειναι 100% Αmerican,εχουν κυκλοφορησει Ιαπωνικα μοντελα αλλα οχι οι Mach,μονο οι παλαιοτερες με τα diamond inlays.

Στην Ιαπωνια της ειχαν βαπτισει BluesBreakers  :)

http://www.vintagekramer.com/Ads/JapanAds/BLUESBREAKER.jpg

 

Μαλλον εχει γινει repair στο headstock,μαλλον λογω κρακ κτλ ειμαι σχεδον σιγουρος.

Εκει ακριβως σπανε,δες την φωτο που εβαλα,κατα μηκος του serial number.

ΔΕΝ ΤΡΕΧΕΙ ΚΑΣΤΑΝΟ παντως,αληθεια στο λεω,το 50% αυτων που ηρθαν στην Ευρωπη αντιμετωπισαν αυτο το προβλημα.

Εαν ηταν να την αγορασω εγω,δεν θα μ'ενδιεφερε καθολου,θα κοιταγα το repair κ απο την στιγμη που θα εβλεπα καλη δουλεια,τελος,θα την επαιρνα  :)

Μην ανησυχεις.

Για'μενα δεν χανει καθολου σε αξια.

 

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kosta θενκς γιατι για μια στιγμη με επιασε το σαρακι της αμφιβολιας.. ::)

 

παιδια το ξαναελενξα ολοκληρο το headstock δεν υπαρχει ορατο ραγισμα η crack,μονο μια γρατσουνια επιφανειακη,τιποτα αλλο..τωρα αν υπαρχει κατι κ δεν ειναι ορατο με το ματι,δεν ξερω...το σιριαλ ναμπερ εχει πανω κατι σαν κολλα σιλικονης φαινεται στην φωτο σημερα πιο καθαρα...ρωτησα τον πωλητη κ μου ειπε οτι ετσι την πηρε κ αυτος...

 

την δοκιμασα χθες το βραδι,ηχος απιστευτος,ογκωδης με γεματα μεσαια,πολυ ωραια στα σολα,απιστευτα βολικη ταστιερα κ ελαφρια σαν πουπουλο...ουτε σφυριζουν οι μαγνητες ολα κομπλε...

σημερα προσπαθησα να βγαλω πιο καλες φωτο το headstock να δειτε κ σεις οτι ειναι σε σχεδον αριστη κατασταση..

21.thumb.JPG.5249a613812aa383ab88371dc6d861ba.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μήπως άπλα είναι κλεμμένη και ο τότε κάτοχος χωρίς να ήξερε πόσο θα την κράταγε να το έκανε  για να μην βρει κάνα μπελά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μήπως άπλα είναι κλεμμένη και ο τότε κάτοχος χωρίς να ήξερε πόσο θα την κράταγε να το έκανε  για να μην βρει κάνα μπελά!

μαλλον κατι τετοιο συνεβη...κ μετα μεταπωληθηκε αλλου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου