Προς το περιεχόμενο

Ποια η γνωμη σας για το νεο DAW της Presonus Studio one??


stratigos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποια η γνωμη σας για το νεο DAW της Presonus Studio one??

 

Καποιοι θεωρουν την τιμη του πολυ ακριβη αφου κοστιζει 500$ και με τα ιδια λεφτα αγοραζεις το cubase , logic , sonar ..... κλπ.

 

presonus_studioone.jpg.2ed69abff7854db6d5db65f70b550324.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Είναι πολύ καινούργιο για να βρεις και πολλούς (στην Ελλάδα τουλάχιστον) που να έχουν γνώμη.

 

Γιατί δεν κατεβάζεις το demo από εδώ:

 

http://www.presonus.com/demo-studioone/

 

να δεις και μόνος σου?  ;)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

    Δεν το έχω δουλέψει το π΄ρογραμμα αλλά από την ταπεινή πείρα μου θα ήθελα να επισημάνω τα εξής:

    Αρχικά, το πρόγραμμα δουλεύει με 64-bit processing, υποστηρίζει AU, VST2, VST3, και ReWire, ASIO drivers, και γενικά δεν φαίνεται να υπολείπεται σε τίποτα από τους ανταγωνιστές Steinberg Cubase, Cakewalk Sonar. Θεωρητικά λοιπόν δείχνει πολύ καλό. Αυτό που πρέπει να δούμε τώρα είναι στην πράξη τι γίνεται. Συγκεκριμένα

1. Είναι ευκολόχρηστο στο midi programming? ας πούμε, πολλοί πιστεύουν ότι το midi του Cubase είναι πολυ πιο ευκολο στη χρηση του απο αυτο του sonar.

Ας πουμε για να "γραψεις" 4 καναλια midi μπορει να κάνεις μισή ώρα στο cubase και μιαμιση στο sonar.

2. Είναι "βαρυ" σαν πρόγραμμα? Να μη "γονατίζει" το σύστημα.

3. Οι audio λογάριθμοι είναι γρήγοροι και δυνατοί? Π.χ. το cakewalk ειχε κατα παράδοση πολυ πιο καλοφτιαγμένους λογάριθμους (σε παλαιοτερες εκδόσεις) απο αυτούς του Cubase .

Ελπίζω να βοήθησα.

Θα ήθελα κι εγώ να μάθω αν κάποιος το δοκιμάσει να μας πει (ειδικά τα παραπάνω τρία σημεία) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Να σας πω την αλήθεια, απο μεριάς μου είμαι αρκετά δύσπιστος όσον αφορά το πρόγραμμα διότι εκτός απο την τιμή του που όπως προανέφερε και φίλος, είναι τόσο τσιμπημένη που θα μπορούσες πολύ άνετα να αγοράσεις κάποιο άλλο DAW (logic, nuendo κλπ) συν τις άλλης έχουμε εδω μια πολύ αποτυχημένη προσπάθεια για ενα "λιγο-απ-ολα-πρόγραμμα". Sequencer, πρόγραμμα mastering και πρόγραμμα για release.

 

Απο την άλλη όμως, νομίζω πως ειναι ακόμα η αρχή, η εταιρία presonus είναι κορυφή και νομίζω πως η καλύτερη ιδέα θα ήταν να περιμένουμε μερικές εκδόσεις μετά για να δούμε αν έχει να μας δώσει κάτι το πρόγραμμα.

: Web

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου