Προς το περιεχόμενο

Καθαρισμος Μπρατσου!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα νοιζαδες, μια και ειναι σαββατο σημερα και γυρισα αργα σπιτι μου και το μουσικο καταστημα της περιοχης μου ειναι κλειστο, θελω να καθαρισω επειγοντως το μπρατσο της κιθαρας μου (οχι την ταστιερα) με αυτα που εχω σπιτι. Η κιθαρα ειναι  μια epiphone les paul std. Κατι μου ειπαν με οινοπνευμα με νερο και μετα με ενα πανακι να περασω το μπρατσο, αλλα ακουσα ειναι οινοπνευμα και φοβηθηκα για το χρωμα..Εχετε κατι να προτεινετε?  :-\

One More Of Me...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Καλησπερα νοιζαδες, μια και ειναι σαββατο σημερα και γυρισα αργα σπιτι μου και το μουσικο καταστημα της περιοχης μου ειναι κλειστο, θελω να καθαρισω επειγοντως το μπρατσο της κιθαρας μου (οχι την ταστιερα) με αυτα που εχω σπιτι. Η κιθαρα ειναι  μια epiphone les paul std. Κατι μου ειπαν με οινοπνευμα με νερο και μετα με ενα πανακι να περασω το μπρατσο, αλλα ακουσα ειναι οινοπνευμα και φοβηθηκα για το χρωμα..Εχετε κατι να προτεινετε?  :-\

 

Μπας και το περάσεις και με κανα overlay? Καποτες το ειχα δοκιμασει και δίνει μια διαφορετική αίσθηση στο θέμα ταχύτητα. Βέβαιως εγω είχα και έχω μπάσο. (Και θα έχω).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκετο πανι.

 

 

 

και ΣΑΛΙΟ (χωρις πλακα ειναι οτι καλυτερο υπαρχει... δυστυχως..... ;D)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

ΣΟΥΠΕΡΦΑΝΚ να σε ρωτήσω επειδή είμαι καινούριος? Για σωστό καθάρισμα, κατά την εφαρμογή του ΣΑΛΙΟΥ, το μανίκι... το ΦΤΥΝΟΥΜΕ ή το ΓΛΥΦΟΥΜΕ?  ;D

 

 

 

 

 

(Μιλάμε ότι πρέπει να τρώτε σουβλάκια παίζοντας....δεν εξηγείται αλλιώς..... προσωπικά 20 χρόνια δεν εχω καθαρισει ΠΟΤΕ μανίκι).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΟΥΠΕΡΦΑΝΚ να σε ρωτήσω επειδή είμαι καινούριος? Για σωστό καθάρισμα, κατά την εφαρμογή του ΣΑΛΙΟΥ, το μανίκι... το ΦΤΥΝΟΥΜΕ ή το ΓΛΥΦΟΥΜΕ?  ;D

 

 

 

 

 

(Μιλάμε ότι πρέπει να τρώτε σουβλάκια παίζοντας....δεν εξηγείται αλλιώς..... προσωπικά 20 χρόνια δεν εχω καθαρισει ΠΟΤΕ μανίκι).

 

Πρεπει να εχει παρει καμια 20αρια κιλα απο τη μπιχλα το οργανο......

Περα σπο συτο η planet waves εχει pre-polished πανακια (για το μπρατσο αλλα και για ολοκληρη την κιθαρα εκτος βεβαια απο τις χορδες) τα οποια κρατανε μια ζωη και κανουν καταπληκτικη δουλεια.Εκτος του musicstore και του thomann θα τα βρεις και στον νακα.

http://www.musicstore.com/en_EN/EUR/Guitars/Guitar-care-products/Planet-Waves-Polishing-cloth-PWPC2/art-ACC0001422-000

http://www.musicstore.com/en_EN/EUR/Guitars/Guitar-care-products/Planet-Waves-PW-MPC-Microfasertuch-/art-GIT0017705-000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΟΥΠΕΡΦΑΝΚ να σε ρωτήσω επειδή είμαι καινούριος? Για σωστό καθάρισμα, κατά την εφαρμογή του ΣΑΛΙΟΥ, το μανίκι... το ΦΤΥΝΟΥΜΕ ή το ΓΛΥΦΟΥΜΕ?  ;D

 

 

 

 

 

(Μιλάμε ότι πρέπει να τρώτε σουβλάκια παίζοντας....δεν εξηγείται αλλιώς..... προσωπικά 20 χρόνια δεν εχω καθαρισει ΠΟΤΕ μανίκι).

Θα σου προτεινα και εσενα ενα απο τα planet waves πανακια που πρωτεινε ο φιλος μας απο πανω! Κατα προτειμιση σε ασπρο και μετα κανε μια παλικαρια να ανεβασεις καμια photo εδω  ;D 

 

Η εκτος αν θες να την κανεις τοοοοσο vintage..  ;D ;D

One More Of Me...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(Μιλάμε ότι πρέπει να τρώτε σουβλάκια παίζοντας....δεν εξηγείται αλλιώς..... προσωπικά 20 χρόνια δεν εχω καθαρισει ΠΟΤΕ μανίκι).

 

Ειχε τυχει γνωστος μου να πιασει μια (φτηνη ευτυχως) Jackson αμεσως μετα απο ψαρο-τσιμπουσι, χωρις καν να πλυνει τα χερια του. To rosewood ακομα μυριζει λεμονισμενο γαυρο... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήμαρτον με τα 'ειδικά' πανάκια! Ενα κλασσικοτατο overlay για έπιπλα πάνω σε ενα απλο, κλασσικό, μαλακό ξεσκονόπανο. "Υπάρχει το σύστημα" :Ρ .Και μετα δε θα παίζεις. Θα πετάς! Και επιτέλους, μετα απο είκοσι χρόνια, θα επιστρέψει το καλό τραγούδι στην Ελλάδα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου