Προς το περιεχόμενο

Καλωδια για Guitar Wiring


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θελω να αλλαξω τα καλωδια στην παλια μου κιθαρα και να κανω και νεες κολλησεις! Τι ειδους καλωδια θα χρειαστω? πως να τα ζητησω?

 

Ξερω πως χρειαζομαι απλα χαλκινα αλλα και <<shielding>> θωρακισμενα για τις γειωσεις και το output jack.

 

Βασικα πως ακριβως να τα ζητησω? και σε ποιες διαμετρους επισης?

:)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγα μη βαλεις θωρακισμενα καλωδια σε κιθαρα....πηγαινε σε ενα ηλεκτρονικαδικο και παρε απλο λεπτο καλωδιο και θα εισαι οκ (εγω στις δικες μου χρησιμοποιω καλωδιο απο ενα παλιο πορτατιφ της γιαγιας μου...20 χρονια τωρα και δεν λεει να τελειωσει... ;D) .

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγα μη βαλεις θωρακισμενα καλωδια σε κιθαρα....πηγαινε σε ενα ηλεκτρονικαδικο και παρε απλο λεπτο καλωδιο και θα εισαι οκ (εγω στις δικες μου χρησιμοποιω καλωδιο απο ενα παλιο πορτατιφ της γιαγιας μου...20 χρονια τωρα και δεν λεει να τελειωσει... ;D) .

Είναι vintage όμως ....

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

;D ;D Δεν εχω δυστυχως πορτατιφ.

 

 

Αυτα εδω βρε παιδια πως τα ζηταω? : http://www.stewmac.com/shop/Electronics,_pickups/Supplies:_Wire,_cables/Shielded_Guitar_Circuit_Wire.html?tab=Pictures#details

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

;D ;D Δεν εχω δυστυχως πορτατιφ.

 

γι' αυτό και σου έδωσα ξεκάθαρες προδιαγραφές να πεις στο μαγαζάτορα

 

 

 

το πρώτο είναι υπερβολικά καλό για τη χρήση σου, είναι όπως λέμε στα ελληνικά  "overkill"

 

και το δεύτερο πολύ αμφιβάλλω αν σου χρειάζεται, με τους 4 αγωγούς

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ηθελα εννοειτε να βαλω και και καλωδιο οπως στην πρωτη φωτος τα πανω,πως θα τα ζητησω αυτα παρακαλω?

 

νομιζω αυτου του τυπου τα καλωδια στα μαγαζια τα λενε καλωδια με μπλενταζ ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω αυτου του τυπου τα καλωδια στα μαγαζια τα λενε καλωδια με μπλενταζ ;)

το μπλενταζ το χρησιμοποιεις αφου το περιστρεψεις.......για να το χρησιμοποιησεις στην καλωδιωση.......μπλενταζ ειναι το 2ο το 1ο εχω τις αμφιβολιες μου............

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου