Προς το περιεχόμενο

Καλωδια για Guitar Wiring


Προτεινόμενες αναρτήσεις

το μπλενταζ το χρησιμοποιεις αφου το περιστρεψεις.......για να το χρησιμοποιησεις στην καλωδιωση.......μπλενταζ ειναι το 2ο το 1ο εχω τις αμφιβολιες μου............

 

http://www.elektronik.gr/eshop/index.php?main_page=product_info&cPath=54_63&products_id=1194  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mπλεντάζ λένε οι ηλεκτρονικοί την θωράκιση ( το πλέγμα ).

Αυτό με τους 4 αγωγούς θα το χρειαστείς μόνο για Humbuckers οι οποίοι έρχονται χωρίς δικό τους καλώδιο, ( όπως οι δικοί μου Bartolini M4 για 5χορδο μπάσο ), και μόνο σε περίπτωση που θέλεις να βάλεις διακόπτη για να σπλιτάρεις τους μαγνήτες σου σε 2 μονοπήνιους. Διαφορετικά, ενώνεις με ένα καλωδιάκι την έξοδο του ενός πηνίου στην είσοδο του άλλου ή τα συνδέεις παράλληλα και ένα καλώδιο με αγωγό + μπλεντάζ σου κάνει μια χαρά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ για γειώσεις βάζω το επάργυρο της Prolink που το βρίσκω σε 2Χ1mm (και 2Χ2mm για καλώδιο ηχείου ή καμπίνας) και στα δικά μου αυτιά έχει διαφορά απο άλλα πιο απλά καλώδια.

Το ίδιο (prolink) χρησημοποιώ όταν βάζω μονούς μαγνήτες και έχω την εντύπωση οτι ένα μέρος τον θορύβων κόβεται (λες να είναι η ιδέα μου?)(μαζί με cavity & pickguard shielding).

Για διπλούς και πιο απλές δουλειές έχω κάμποσα καλώδια απο παλιά τροφοδωτικά Η/Υ (που τα βρίσκω και "τζαμπα" ;D ).

 

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου