Προς το περιεχόμενο

Ο Rory Gallagher παίζει το Moonchild στη Νέα Φιλαδέλφεια....


sotiroubas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Συναυλιαρα...μαυρος απο το ξυλο γυρισα στο σπιτι....κοντεψε να παθει καρδιακο η δολια η μανα μου... ;D....(απο τοτε εμαθα οτι οταν σε κυνηγανε τα ΜΑΤ ..ΔΕΝ ΓΛΥΣΤΡΑΣ για ΚΑΝΕΝΑ λογο... ;D)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Συναυλιαρα...μαυρος απο το ξυλο γυρισα στο σπιτι....κοντεψε να παθει καρδιακο η δολια η μανα μου... ;D....(απο τοτε εμαθα οτι οταν σε κυνηγανε τα ΜΑΤ ..ΔΕΝ ΓΛΥΣΤΡΑΣ για ΚΑΝΕΝΑ λογο... ;D)

 

Α, ωραία ένας αυτόπτης μάρτυρας. Γιατί μπούκαραν τα ΜΑΤ και σχόλασε ο γάμος;

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα ο Rory έβαλε πολύ ψηλά τον πήχη όσον αφορά τα θεμέλια του ROCK, και αποτελεί ίσως τον ορισμό της Rock μουσικής.

 

Μία από τις σημαντικότερες και πιο καταλυτικές μουσικο-κιθαριστικές επιρροές μου και όχι μόνο.

 

Σίγουρα και πολλών άλλων εδώ μέσα.

 

Ξυπνάν ευχάριστες μνήμες από αυτήν την εποχή, που σημάδεψε αρκετούς από εμάς.

 

Εγώ, ήμουν στην αντίστοιχη συναυλία στην Θεσσαλονίκη που δεν έπεφτε καρφίτσα στο Παλαί ντε σπόρ...

 

Ποτέ άλλοτε  δεν έτυχε να δω έναν κιθαρίστα στην ώρα του, μιλάμε για το ''TIMING'' έπαιζα  μόλις 2 χρόνια κiθάρα.

 

Με την μπάντα παίζαμε εκείνη ακριβώς την περίοδο Gallagher  το moonchild, το do you read me, και  μετά φυσικά άρχισα να σκαλίζω όλο το calling card.

 

Μετά από 2 μήνες του live, ήρθε το στρατιωτικό και διαλύθηκαν όλα..

 

R.I.P Rory.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α, ωραία ένας αυτόπτης μάρτυρας. Γιατί μπούκαραν τα ΜΑΤ και σχόλασε ο γάμος;

 

ε τα κλασσικα,απο οτι θυμαμαι ειχαν ερθει ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ τζαμπατζηδες που ηθελαν να μπουνε με το ετσι θελω...ηταν και η αστυνομια τοτενες ακομα "προ-σοσιαλιστικη"...δεν ηθελε και πολυ.... ;D...και στους POLICE τα ιδια ειχαν γινει αλλα σε μικροτερη εκταση...γενικα τοτενες οταν πηγαινες σε ροκ συναυλια η πιθανοτητα να φας τις....ψιλες σου ηταν αρκετα μεγαλη...οχι σαν τωρα που πας και φευγεις σαν κυριος....ΦΛΩΡΟΙ,ε ΦΛΩΡΟΙ.... ;D  που μου παραπονιεστε και οτι δεν ειχε και καλο....ΗΧΟ...στους....U2 ;D...(εννοειται οτι ο ηχος ηταν ΤΡΑΓΙΚΟΣ ετσι κι αλλοιως...εκεινα τα χρονια. )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί μπούκαραν τα ΜΑΤ και σχόλασε ο γάμος;

Θυμάσαι να χρειαζόντουσαν αφορμή;

 

απο τοτε εμαθα οτι οταν σε κυνηγανε τα ΜΑΤ ..ΔΕΝ ΓΛΥΣΤΡΑΣ για ΚΑΝΕΝΑ λογο... ;D

Προσωπικές απόψεις.... ;)

 

Eγώ, ήμουν στην αντίστοιχη συναυλία στην Θεσσαλονίκη που δεν έπεφτε καρφίτσα στο Παλαί ντε σπόρ...

Τις μνημονεύει και τις δύο (με λανθασμένες εκτιμήσεις περί χούντας) ο McAvoy στο βιβλίο του (Riding Shotgun) με αναφορά και στη Θεσσαλονίκη καθότι μετά το τέλος της συναυλίας, αναγκάστηκαν να κάνουν τη διαδρομή μέχρι το ξενοδοχείο με τα πόδια καθότι ο πανύβλαξ οδηγός (μια δουλειά είχε να κάνει μόνο...) είχε αφήσει το αυτοκίνητο χωρίς βενζίνη....  :-X :-X

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικές απόψεις....

 

εννοω ΔΕΝ ΓΛΥΣΤΡΑΣ και ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΤΩ.....(οποτε μετα πεφτουν απο πανω σου και καμμια 10αρια ΜΑΤΑΤΖΗΔΕΣ..)  ... ;D....δεν χωραει προσωπικη αποψη σε αυτο..ειναι απλα ΓΕΓΟΝΟΣ...

 

you RUN and KEEP RUNNING.... ;D

 

τελευταια φορα που εβαλα καΜποϊκες μποτες στη ζωη μου... ;D....(καλες και αγιες αλλα για ΤΡΕΞΙΜΟ δε λενε.... ;D)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα μόλις θυμήθηκα και το show που έδωσε στην ΕΤ3 ο Rory, αν θυμάμαι καλά, κόντευε να χώσει το headstock της Stratocaster στην κάμερα και να την διαλύσει, επεισοδιακός...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου