Προς το περιεχόμενο

100% κιθαροβαρεμενος !!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βρήκα αυτόν τον τύπο σto Funclub του Huber. Παιδιά είναι τρελος διαβάστε παρακάτω και δείτε και την Foto. Κοιτάξτε τι είχε στο σαλόνι του ο τύπος 8O . Αυτή είναι η ιστορία του: LOL!!

 

Well....just got back from another successful gig with my Hubers and I have come to a conclusion I thought I would never reach...

 

I used to own a ton of guitars and now I only own a select few, thanks to Nik! LOL!! All of my guitars have been sold, and the only guitars I have left are my two Hubers and some Bakers. Everything else has become obsolete and therefore expendable. Fenders, Gibsons, PRSs, Hamer USA, McNaught, McInturff, Jackson USA, Suhr, etc...all gone...and I don't miss them at all.

 

I will keep my Bakers as IMHO they are the best at doing the Les Paul thing...even better than Gibson...unless you go vintage.

 

But my Hubers cover about 90% of that territory and are *way* more versatile. I used to take 4 or 5 guitars to every gig...now I take two...both Hubers. I play in a cover band that does a *wide* range of things...last night we did Gin N Juice by Snoop Dogg, Figured You Out by Nickelback, and Take It On The Run by REO....LOL!! Granted...there isn't a whole lot of guitar virtuosity in those songs...but for one guitar (my Korina Dolphin) to be able to get that variety of sounds is still astounding to me.

 

Nik...words cannot express how grateful I am for these guitars. You have simplified my rig to the point of ridiculousness.

 

Here is a small sample of guitars that have gone on to more appreciative hands...

 

http://img.photobucket.com/albums/v63/edgarallanpoe/DCP_0048.jpg

 

OK...enough ass kissing. :twisted: Pretty please build me a flat top Dolphin with three singles... LOL!!!!

 

 

ο τύπος κάλυψε όλες τις απορίες μου. !!! Δείτε επίσης παιδιά στο www.nikhuberfanclub.com τρελές κιθάρες και απόψεις από κιθαρίστες από όλο τον κόσμο !

lues Legend

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 70
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δε θέλω να μπω σε τέτοιου είδους κόντρες, αλλά δε νομίζω ότι όλα αυτά τα "ιερά τέρατα" της μουσικής να έκαναν τόσο μεγάλο λάθος που έπαιζαν και παίζουν με strat...:D

Anyway, όντως αξιοζήλευτη η συλλογή του τύπου!

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oχι βεβαια. Δεν τιθεται θέμα κόντρας... όμως πιστεύω πέρα από τα τέρατα Hendrix Clapton Gilmour που έχουν συνδιάσει την καριέρα τους με μια Fender, νομίζω πάντος πως σε πολλές περιπτώσεις οι εταιρίες πληρώνουν αδρα, για να παίξει κάποιος με την κιθάρα τους και να του κάνουν ένα signature όργανο, δεν ξέρουμε με τι παίζουν στο σπίτι τους όμως !!!!  Το αποτέλεσμα πάντως ειναι αυτό ακριβώς. Ο κόσμος όλος να παίρνει μια φθηνότερη κιθάρα ( Made in China Korea Mexico ) να πληρώνουν πολλά παραπάνω απο ότι αξίζει κανονικά μονο και μόνο επειδη παίζει καποιο "ιερό τέρας" με αυτή την εταιρία. Και το χειρότερο να ρίχνουν στην πυρά πολλά αξιόλογα όργανα. Ακόμα και την Gl που προέρχεται 100% τον Leo Fender. Πληρώνουμε πολλά για το Story. Στην Αμερική είναι πολλή διαφορετικά τα πράγματα.  

lues Legend

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

deebblues μην παρασυρεσαι τοσο πολυ απο τον ενθουσιασμο σου γιαυτες τις κιθαρες που μολις γνωρισες.το ιδιο εκανα και εγω με την suhr βεβαια αλλα μην απορριπτεις ολες τις αλλες.οι fender usa ειναι παρα πολυ καλες κιθαρες και καμια dolphin δεν μπορει να βγαλει τον ηχο μιας fenderem.icon.wink.png...οι κιθαρες που φτιαχνει ο..δικος σου ειναι απιστευτες αλλα για& ..humbucker φαση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 νομίζω πάντος πως σε πολλές περιπτώσεις οι εταιρίες πληρώνουν αδρα' date=' για να παίξει κάποιος με την κιθάρα τους και να του κάνουν ένα signature όργανο, δεν ξέρουμε με τι παίζουν στο σπίτι τους όμως !!!!   Στην Αμερική είναι πολλή διαφορετικά τα πράγματα.  [/quote']

 

αυτα που λες δεν ισχυουν.κανενας σοβαρος κιθαριστας δεν παιζει με κιθαρα που δεν του αρεσει και δεν τον βολευει.για ποιο λογο δηλαδη να χαιρονται τις ..καλες τους κιθαρες "σπιτι" τους και οχι στα live και στα studio;δεν υπαρχει λογος να εχουμε αυτην την καχυποψια.

στην αμερικη επειδη εχω ατομο που ζει εκει και τα ξερει πολυ καλα τα πραγματα η πλειοψηφεια των "επαγγελματιων"κιθαριστων ψαχνει γενικα για vintage οργανα και ο πανικος ο μεγαλος γινεται για vintage strat ocaster και vintage les paul Κιθαρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδώ ρε παιδιά ο slash πληρώνετε ακόμη και απτην marlboro για να έχει πάντα κρεμασμένη μια γόπα απτά χείλη του λέτε να μην πληρώνετε απτην gibson?που την δεκαετία του 90 έκανε τρελές πωλήσεις χαρη σε αυτών?

λέτε να μην υπάρχει στο σαλόνι του οποιαδήποτε κιθάρα εχει κυκλοφορήσει στην αγορά? λέτε να μην έρχονται στιγμές που γουστάρει και αυτός να παίξει με μια strat?

άραγε τι είναι πιο πιθανό? ο petrucci να βαρέθηκε τις ibanez του?η να πηρε περισσότερα χρήματα απτήν musicman?

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδώ ρε παιδιά ο slash πληρώνετε ακόμη και απτην marlboro για να έχει πάντα κρεμασμένη μια γόπα απτά χείλη του λέτε να μην πληρώνετε απτην gibson?που την δεκαετία του 90 έκανε τρελές πωλήσεις χαρη σε αυτών?

λέτε να μην υπάρχει στο σαλόνι του οποιαδήποτε κιθάρα εχει κυκλοφορήσει στην αγορά? λέτε να μην έρχονται στιγμές που γουστάρει και αυτός να παίξει με μια strat?

άραγε τι είναι πιο πιθανό? ο petrucci να βαρέθηκε τις ibanez του?η να πηρε περισσότερα χρήματα απτήν musicman?

 

ο slash εχει strat δεν το κρυβει.εγω πιστευω οτι παιζει με gibson γιατι τις γουσταρει σαν κιθαρες ασχετα με το αν πληρωνετε ή οχι.

τωρα για τον petrucci...ibanez με music man δεν εχει και τοσο μεγαλη διαφορα.δεν πηγε απο strat σε les paul ας πουμε.ναι οντως το πιο πιθανο ειναι να του εδωσε πιο πολλα λεφτα η music man αλλα και αυτος λογικα ζητησε να του κατασκευασουν και πηρε μια κιθαρα που θα του αρεσε και θα τον βολευε οσο και οι ibanez που ειχε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ο slash εχει strat δεν το κρυβει..

και να το εκρυβε δεν θα τον πιστευαμε..

τις εχουνε ολες αυτοι,ολα τα αλλα ειναι εμπορικα κολπα!!

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου