Προς το περιεχόμενο

100% κιθαροβαρεμενος !!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

whitenoise οποιος υποθετει πραγματα για μενα που δεν ισχυουν οπως πχ δεν μιλαω το ιδιο στον Wow! επειδη ειναι modulator ναι μετα εγω συνηθιζω να ειρωνευομαι.

 

deepblues..sorry σε παρεξηγησα :wink:

εσυ ξεκινησες να μου την λες ξαφνικα

για διαβασε την σειρα τον ποστ απτην αρχη.

με ειχες ιδη ειρωνευτει και προσβαλει και σε ρωτησα γιατι οχι στον eye.

τελος παντων εληξε το θεμα,βαρεθηκα οκ?

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 70
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Whitenoise δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να τα παίρνεις όλα προσωπικά... :roll:

 

Εγώ σου επιτίθεμαι, ο Τάκης σε ειρωνεύεται, τελικά έχεις λόγους να πιστεύεις ότι έχουμε προσωπικά μαζί σου;

 

Στο κάτω κάτω το φόρουμ έχει moderators που μπορούν να διαγνώσουν (πιστεύω) πότε αποκλείνει μια συζήτηση από τους κανόνες και να επέμβουν.

 

Η δική μου ατάκα περί κυνισμού, να μου επιτρέψεις να σου πω ότι ήταν πληρωμένη απάντηση στα περί ρομαντισμού που έγραψες. Το να χαρακτηρίζεις κάποιον ρομαντικό είναι ένα βήμα από το να τον αποκαλέσεις αφελή. Και φυσικά υποτιμάς τη νοημοσύνη όσων -με αντίθετη θέση από σένα- έχουν αυτή την πιο "ρομαντική" αντίληψη. Λες να μην καταλαβαίνουμε δηλαδή ότι οι καλλιτέχνες έχουν οικονομικές δοσοληψίες με τις εταιρίες;;

 

Όσο για τις εταιρίες αυτές, όπως έγραψε και ο superfunk, δεν πρόκειται για τίποτα κολλοσούς, το οικονομικό μέγεθος της Fender είναι αντίστοιχο μεσαίας ελληνικής κατασκευαστικής εταιρίας. Νομίζω ότι το μεγαλύτερο μαγαζί που φτιάχνει κυρίως κιθάρες είναι της Samick. Βέβαια βγάζει και πολλά άλλα, αλλά και οι υπόλοιποι αυτό κάνουν.

 

Τη γνώμη μου την έχω πει και αλλού, εξάλλου είχα ανοίξει και θέμα για τις signature κιθάρες κάποια στιγμή. Νομίζω ότι οι Τάκης, Ηλίας και Superfunk με κάλυψαν. Δεν μπορώ να διανοηθώ ότι κάποιος από τους μουσικούς που συζητάμε θα διαπραγματευόταν τον ήχο του για να πάρει κάποιο συμβόλαιο από εταιρία. Δεν μπορώ να σκεφτώ ας πούμε ότι ο Eric Johnson παίζει με PRS στο στούντιο και έχει τη Strat για μόστρα.

 

Το ζητούμενο είναι εδώ η κοροϊδία (ή μη). Δεν έχω διαβάσει συνέντευξη σοβαρού μουσικού που να μην παραδέχεται ότι παίζει και με άλλα όργανα πέραν αυτών που φέρουν το όνομά του. Για κάποιους τώρα το όνομα μετράει, δικαίωμά τους είναι. Το αν είναι κορόϊδα ή όχι το ξέρουν αυτοί και μόνο. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δική μου ατάκα περί κυνισμού, να μου επιτρέψεις να σου πω ότι ήταν πληρωμένη απάντηση στα περί ρομαντισμού που έγραψες. Το να χαρακτηρίζεις κάποιον ρομαντικό είναι ένα βήμα από το να τον αποκαλέσεις αφελή. Και φυσικά υποτιμάς τη νοημοσύνη όσων -με αντίθετη θέση από σένα- έχουν αυτή την πιο "ρομαντική" αντίληψη

 

ωχ,& εγω που ΕΙΜΑΙ ρομαντικος τι θα κάνω τώρα?? :cry: :lol:

 

Όσο για τις εταιρίες αυτές, όπως έγραψε και ο superfunk, δεν πρόκειται για τίποτα κολλοσούς, το οικονομικό μέγεθος της Fender είναι αντίστοιχο μεσαίας ελληνικής κατασκευαστικής εταιρίας. Νομίζω ότι το μεγαλύτερο μαγαζί που φτιάχνει κυρίως κιθάρες είναι της Samick. Βέβαια βγάζει και πολλά άλλα, αλλά και οι υπόλοιποι αυτό κάνουν.

 

οντως το 70% των κιθαρων στον πλανητη παραγεται απο αυτον τον κολοσσο,δεν ξερω ομως κανενα γνωστο κιθαριστα που να τα ....παιρνει απο τη Samick... :lol:

 

Οκ και τωρα ας ηρεμησουμε & ας ασχοληθουμε χαλαρά με το θεμα (ή ακομα καλυτερα με το μπανάκι του weekend!! :lol: )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Whitenoise δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να τα παίρνεις όλα προσωπικά... :roll:

 

Εγώ σου επιτίθεμαι' date=' ο Τάκης σε ειρωνεύεται, τελικά έχεις λόγους να πιστεύεις ότι έχουμε προσωπικά μαζί σου;

 

[/quote']

εγω αγαπητε φιλε απλα ειπα την γνωμη μου και δεν αναφερθηκα σε κανεναν προσωπικα.

ενω εσυ και ο τακης αναφερθηκατε προσωπικα σε εμενα και οχι και με τον καλυτερο τροπο.

ξαναδιαβασε και εσυ την σειρα τον ποστς.

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην το βλεπουμε τοσο ρομαντικα..(ο ταδε ειναι τρελαμενος με τις fender ο αλλος με τις gibson κλπ κλπ).ολες οι αλλες προσεγγισεις ειναι απλα ρομαντικες

 

:roll: :roll:

εγω αναφερθηκα σε σενα με το name σου oντως αλλα εσυ επειδη εισαι πονηρος αναφερθηκες εμεσα σε μενα λεγοντας φρασεις που ειχα πει εγω στα προηγουμενα post.

και εισαι και ερειστικος λεγοντας απλα,ειρωνικα,απαξιωτικα για την γνωμη μας και απολυτα,"Όλες οι άλλες προσεγγίσεις είναι απλά ρομαντικές."

γιαυτο και εγω μετα πηρα φορα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αναφερθηκες εμεσα σε μενα λεγοντας φρασεις που ειχα πει εγω στα προηγουμενα post.

και εισαι και ερειστικος λεγοντας απλα' date='ειρωνικα,απαξιωτικα για την γνωμη μας και απολυτα,"Όλες οι άλλες προσεγγίσεις είναι απλά ρομαντικές."

..[/quote']

μπορω να μαθω ποτε αναφερθηκα σε εσενα πλαγιος?

οταν απαντησα δεν ειχα διαβασει τι ειχαν γραψει η προηγουμενοι...

την φραση μου αυτη "ολες οι αλλες προσεγγισεις ειναι απλα ρομαντικες"θελεις εσυ και την βλεπεις ειρωνικη,απαξιωτικη και ερειστικη επειδη για δικο σου λογο και προβλημα δεν με συμπαθεις γεγονος που δεν με ενδιαφερει φυσικα καθολου αλλα με ενοχλεις συνεχως..

επιτελους!!

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο slash εγω πιστευω οτι παιζει με gibson γιατι τις γουσταρει σαν κιθαρες

 

 

απλα μην το βλεπουμε τοσο ρομαντικα..(ο ταδε ειναι τρελαμενος με τις fender ο αλλος με τις gibson κλπ κλπ)

 

:wink:

Σ 'αγαπω φιλακια πολλα. :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου