Προς το περιεχόμενο

Freeware Drum VSTi


WilliamSats

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια!

 

Ψάχνω να βρω ένα Freeware VSTi για Drums που να φορτώνει δικά μου δείγματα και μετά να τα παίζει σε κανονικό MIDI order (ρε-μι=μπότα, σι-ντο=ταμπούρο κλπ).

Βασικά έχω μια μικρή συλογή με 10-15 καλούς ήχους (μπότα, ταμπούρο κλπ) και θα ήθελα να τα χρησημοποιήσω σε κάτι demos.

 

Τί έχετε να προτείνετε?

 

Α! Τα δείγματά μου είναι .WAV 16bit 44.1KHz και το κομμάτια τα γράφω απ'ευθείας σε παρτιτούρα για ντράμς (λατρεμένο cakewalk 9 ;D ).

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

=i&type[]=3&f[]=vst&win=1&free=1&sf=0&receptor=&de=0&sort=1&rpp=100]http://www.kvraudio.com/get.php?mode=results&st=adv&soft[]=i&type[]=3&f[]=vst&win=1&free=1&sf=0&receptor=&de=0&sort=1&rpp=100

 

Τσέκαρε τα παραπάνω...32 είναι κάποιο θα σου κάνει  ;)...δεν έχω ασχοληθεί αλλά πιστεύω θα βγάλεις άκρη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια!

 

Ψάχνω να βρω ένα Freeware VSTi για Drums που να φορτώνει δικά μου δείγματα και μετά να τα παίζει σε κανονικό MIDI order (ρε-μι=μπότα, σι-ντο=ταμπούρο κλπ).

Βασικά έχω μια μικρή συλογή με 10-15 καλούς ήχους (μπότα, ταμπούρο κλπ) και θα ήθελα να τα χρησημοποιήσω σε κάτι demos.

 

Τί έχετε να προτείνετε?

 

Α! Τα δείγματά μου είναι .WAV 16bit 44.1KHz και το κομμάτια τα γράφω απ'ευθείας σε παρτιτούρα για ντράμς (λατρεμένο cakewalk 9 ;D ).

 

γιατι δεν τα φορτωνεις στο battery ρε?

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι δεν τα φορτωνεις στο battery ρε?

Γιατί πρώτον δεν έχω το battery και δεύτερον παλαιότερα που είχα βάλει δοκιμαστικά το....νομίζω 2 ??? Δεν είχε σωστή αντιστοιχία με το std MIDI Map των drums και μέχρι να βγάλω άκρη...έβγαλα το battery ;D

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου