Προς το περιεχόμενο

Iron Maiden - The Final Frontier


pinhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To νεο κλιπ.Εντελως hard rock.Ο δισκος μέχρι τωρα εχει πάρει διθυραμβικες κριτικες και χαιρομαι που θα τον προλαβω πριν μπω φανταρος(ναι ειμαι απο αυτους...).

 

YouTube - Broadcast Yourself.

 

Kαι το el dorado ετσι οπως πρεπει να ακουγεται

 

Iron Maiden - El Dorado live 7/12/10 Madison Square Garden, NYC complete NEW SONG HQ

never compromise tone for features....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά δεν μου έκανε και πολύ εντύπωση το ομώνυμο track του album. Ίσως να είναι το ότι έχω βαρεθεί λίγο το συγκεκριμένο στίλ, ίσως να το έχουν χάσει λίγο και αυτοί. Δεν ξέρω. Ίσως να είναι και το ότι από τόσο μεγάλες μπάντες περιμένεις πάντα το κάτι παραπάνω και όχι το ίδιο ή κάτι λιγότερο. 2-3 tracks που άκουσα πάντως όχι μόνο δεν με έπεισαν να πάρω το album αλλά ούτε να το ακούσω ολόκληρο.

facebook.com/potergeist

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα γουστα ειναι στην τελικη...Το el dorado και μενα στην αρχη δεν μ'αρεσε αλλα στο live γουσταρα τρελα,ειναι και η μπαντα ακομα απιστευτη στα live.Eιμαι και hardροκας οποτε το ομονυμο μου αρεσε αρκετα(λειπει ομως ενα μεγαλο μερος σαν intro γυρω στα 5 λεπτα).Πάντως λενε οτι ο δισκος ειναι αρκετα πειραματικος για maiden.Ειδικα το isle of avalon που διαβαζω οτι ειναι τρελο κομματι εχω πολυ περιεργεια να το ακουσω.

 

Υ.Γ.Αυτος ο dickinson ειναι σιγουρα 52 χρονων;

never compromise tone for features....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

live γουσταρα τρελα,ειναι και η μπαντα ακομα απιστευτη στα live.

 

 

Ακομα και με τον blaze bailey ο οποιος δεν ηταν και πολυ συμπαθης στους fun,οι maiden ηταν απλα κορυφη στα live ακομα και με αυτον...μιλαμε εγγυημενα καλα live  :D

 

οσο για τα κομματια απο το καινουριο album αρχικα δεν μπορω να πω οτι με ενθουσιασαν αλλα μετα απο μερικες ακροασεις μπορω να πω οτι ηταν συμπαθητικα χωρις να ειναι τιποτα το ιδιεταιρο...

 

αν θελει καποιος να διαβασει,να και μια αλλη κουβεντα σχετικα με το el dorado

http://www.noiz.gr/index.php?topic=178236.0

EXPECT THE UNEXPECTED...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα είναι πάνω απ' όλα θέμα γούστου. Πάντως εμένα περισσότερη εντύπωση μου έκανε το "The X Factor", αν μιλάμε για Maiden και πειραματισμό, από οτιδήποτε μεταγενέστερο. Και ο Blaze μια χαρά ήταν ο άνθρωπος και πάνω απ' όλα πολύ καλό τυπάκι. Απλά δεν ήταν Dickinson όπως και ο Ripper δεν ήταν Halford. Προσωπικά  προτιμάω απ' όλους τον Paul Di'Anno και τα 2 album εκείνης τις περιόδου.

facebook.com/potergeist

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Προσωπικά  προτιμάω απ' όλους τον Paul Di'Anno και τα 2 album εκείνης τις περιόδου.

 

 

This is blasphemy this is MADNESS !!!!  ;D ;D ;D

EXPECT THE UNEXPECTED...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To σίγουρο είναι ότι ΟΛΟΙ οι κιθαρίστες τους παίζουν με μονοπήνιους.

Γιατί, άραγε.

 

και μόνο σε μένα φάνηκε άδειος ο ήχος τους ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To σίγουρο είναι ότι ΟΛΟΙ οι κιθαρίστες τους παίζουν με μονοπήνιους.

Γιατί, άραγε.

 

Λαθος :P

Εχουν χαμπακερς σε μεγεθος μονων. ;)

What frequency are YOU getting?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Μολις βρηκα ενα torrent με samples απο ολο τον δισκο.Λογικα δεν ειναι παρανομο...

 

http://isohunt.com/torrent_details/202686577/the+final+frontier?tab=summary

 

 

never compromise tone for features....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου