Προς το περιεχόμενο

Fender Custom 69,ποια η γνωμη σας?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Οι CS69 είναι μαγνήτες με χαμηλωμένα τα μεσαία και τονισμένα τα πρίμα τους.

Αν σε βοηθάει το εξής, θα έλεγα ο ήχος τους στα αυτιά μου με βάση το 10 είναι:

Μπάσα: 6

Μεσαία: 3.5

Πρίμα: 8

 

Αυτό σημαίνει ότι μπορεί κάποιες στιγμές να νιώσεις ότι ο ήχος τους "ξυρίζει" (ειδικά ο bridge μαγήτης) ενώ ταυτόχρονα είναι κάπως άδειος λόγω scooped mids.

 

Πολύς κόσμος, τους λατρεύει και "πίνει νερό" στο όνομά τους, αλλά εμένα δεν μου ταίριαξαν. Τους είχα 2 φορές και έχω κατασταλάξει ότι δεν είναι τελικά του γούστου μου.

 

Επίσης, κάτι που είχα παρατηρήσει είναι ότι οι θέσεις 2 & 4 (πιθανότατα λόγω έλλειψης RWRP) έχουν αισθητά ασθενέστερο σήμα από αυτό των υπόλοιπων 3.

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην προσπερνάς τους Antiquity....

Υπάρχουν Custom shop 69 & Custom 69 για ψάξτο...

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα ελεγά οτι είναι τόσο πεσμένα τα μπάσα στους CS 69! Αντιθέτος έχουν αρκετά τονισμένα μπάσα (ο bridge το παραδέχομαι ξυρίζει. Είμαι απο αυτούς που θα έπιναν κρασί στο ονομά τους.. 8) Πάντως; θα σου πρότεινα και τους Texas special! Εξίσου υπέροχοι μαγνήτες με πολλά mids θα έλεγα.. Αλλα Gary με μονό..??? Τέσπα σήμερα με τόση τεχνολογία όλα τα έχεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην προσπερνάς τους Antiquity....

Υπάρχουν Custom shop 69 & Custom 69 για ψάξτο...

 

Ακριβώς!!! Για την ακρίβεια υπάρχουν ΤΕΣΣΕΡΑ είδη 69-άρηδων... :)

Διαβάστε εδώ:

http://www.noiz.gr/index.php?topic=151330.msg153827#msg153827

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω τους '69 αλλα ...στο κουτι τους. ;D

Αντικατεστησαν  τους ιδιους σενσορες σε μια deluxe plus natural του '89 αν αυτο σου θυμιζει κατι ;)Πριν την πουλησω ξαναβαλα τους σενσορες και κρατησα τους μαγνητες ως ...συλλεκτικους(λεμε τωρα!)

Ειναι μαγνητες με προσωπικοτητα ωραια μπασα ,ειδικα ο neck,και πολλα πριμα ειδικα ο bridge.Πραγματι στις ενδιαμεσες θεσεις το σημα πεφτει αρκετα θα ελεγα.Πολυ καλοι για καθαρα αλλα και σε ορισμενες περιπτωσεις για βρωμικα.Εμενα δεν μου εκαναν γιατι ζητουσα εναν πιο ''στρογγυλο'' ηχο που φυσικα ΔΕΝ τον εχουν οι Texas special που κατα την γνωμη μου εχουν υπερβολικα μεσαια για strat.Αυτοι και οι '69 ειναι τα δυο ακρα του στρατοκαστερ ηχου κατα την γνωμη μου

Φυσικα παιζει ρολο και ο ενισχυτης που παιζεις μην το ξεχναμε ε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

αναβιωση φαντασματων αλλα εχω απορια

εχω μια στρατο με maple neck

της φορεσα texas special .εχω το εξης θεμα .στα δικα μου αυτια ακουγεται πολυ πριμα .επειδη ειναι και πολυ hot και εμενα μου αρεσει να παιζω και funky stuffια σκεφτομουν μηπως εβαζα custom 69 .ποια ειναι η γνωμη σας?τι αλλο θα προτεινατε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 χρόνια αργότερα...

προσπαθησα να βαλω την ερωτηση σε θεμα ( http://www.noiz.gr/index.php?topic=151330.10 ) που ειναι σχετικο με αυτην αλλα δεν εχει επιλογη απαντησης οποτε ρωτω εδω : εχει δοκιμασει κανεις τους cs 69 με και χωρις την υπογραφη της Yara ?βρηκε διαφορες?

-abby

-AY

-μονο με αυτοκολλητο

-χωρις τιποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου