Προς το περιεχόμενο

χρησιμοποιηση preamp για live


Προτεινόμενες αναρτήσεις

οπως λοιπον καθομουν στο γραφειακι μου και αλωνιζα το internet , μου ηρθε η εξης ιδεα.αντι για το tech 21 / gt2 να χρησιμοποιησω την εξοδο καποιου καλου μικρου ενισχυτη (π.χ. tech 21 - trademark 10) ωστε να στειλω σημα στην κονσολα του μαγαζιου.δηλαδη να εχω ολα τα πεταλακια μου στο in του ενισχυτακου , και την εξοδο line η phones στο multi της κονσολας , εκμεταλευομενος και τα ρυθμιστικα του , τα οποια δεν διαθετει ασ πουμε το gt2.μαλιστα αν εχει και ενσωματωμενο reverb , γλιτωνω την αγορα του digiverb.

θα δουλεψει???? :roll:

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι αλλα δε θα εχεις ηχο καμπινατο.θα χρειαστεις κατι που να εχει τουλαχιστο μοντελινγκ καμπινας.αλλιως ο ηχος θα ειναι στεγνος απο καμπινα. εκτος και αν καταλαβα κατι λαθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνήθως ο ήχος δεν είναι καλός και σίγουρα δεν μοιάζει με τον ήχο απο το μεγάφωνο του ενισχυτή σου. Πολλοί χρησιμοποιούν αυτό το τρόπο, ειδικά σε περιπτώσεις "ανάγκης".

 

Απο την άλλη, φαντάζομαι ότι η Tech21 θα έχει προνοήσει να φτιάξει μια καλή προσομίωση στον ενισχυτή της...

Τι λέει το gt2 κατευθείαν στη κονσόλα; Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια και βοηθά αν δεν θες να κουβαλάς ενισχυτές κλπ

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να πω την αληθεια , ημουν στο παρα πεντε να παραγγειλω το gt2 και απλα σκεφτηκα αυτο σαν τελευταια λυση.

και μια αλλη ερωτηση.μηπωσ αν χρησιμοποιουσα την προενισχυση του mark 1???βεβαια , απ οτι εχω διαβασει , δεν γινεται να δουλεψει μονοσ του ενας λαμπατος ενισχυτης χωρις συνδεδεμενο μεγαφωνο πανω του....παντως εχει μια εξοδο preamp διπλα απο τις λαμπες του τελικου...να δοκιμασω να δωσω σημα απο εκει και να βρω καποιο τροπο να απομονωσω το μεγαφωνο του???

δηλαδη να ειναι συνδεδεμενο αλλα να μην ακουγεται....???em.icon.shy.png

εχω δει ενα διακοπτακι ''mute'' σε αλλα μοντελα της mesa....

πως θα μπορουσα να το κανω???

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου