Προς το περιεχόμενο

4-πύρηνοι επεξεργαστές το 2007!


kourosava

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα αγοράσω ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ!!!!! Επιτέλους more real time plugins for my protools 8) 8) 8)

 

edit: btw' date=' πήρα το καινούριο pro tools LE (λόγω mbox) και δε μπορείτε να φανταστείτε ΠΟΣΟ καλύτερα δουλεύει λόγω του support για dual core!! Μιλάμε για απίστευτη διαφορά! Εκεί που πχ δούλευε και έπαιρνε το 50% της cpu (average), στο ίδιο κομάτι πέφτει γύρω στο 30%, που σημαίνει τεράστια ευκολία (περισσότερα παράλληλα real time plugins). Και μάλιστα με παλιές εκδόσεις των plugins, που δεν είναι optimized για pro tools με dual support! :)[/quote']

 

Και τώρα που επαληθεύονται οι προφητείες μου πανηγυρικά, έρχεται η απόλυτη δικαίωση... ΔΟΞΑΣΤΕ ΜΕ!!! :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι το 2010' date=' εκτιμά η Intel, θα υπάρχουν επεξεργαστές με δεκάδες πυρήνες, ενώ σε μια δεκαετία οι πυρήνες ανά τσιπ θα ανέρχονται σε εκατοντάδες."

Τρεμε κοσμε!η εποχη που θα κυριαρχουν οι μηχανες σε αυτο τον κοσμο ερχονται![/quote']

 

Ή έρχεται η εποχή που οι μηχανές θα μας δίνουν τη δύναμη να κάνουμε τα πάντα... :roll:

ποσο αφελης εισαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα αγοράσω ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ!!!!! Επιτέλους more real time plugins for my protools 8) 8) 8)

 

edit: btw' date=' πήρα το καινούριο pro tools LE (λόγω mbox) και δε μπορείτε να φανταστείτε ΠΟΣΟ καλύτερα δουλεύει λόγω του support για dual core!! Μιλάμε για απίστευτη διαφορά! Εκεί που πχ δούλευε και έπαιρνε το 50% της cpu (average), στο ίδιο κομάτι πέφτει γύρω στο 30%, που σημαίνει τεράστια ευκολία (περισσότερα παράλληλα real time plugins). Και μάλιστα με παλιές εκδόσεις των plugins, που δεν είναι optimized για pro tools με dual support! :)[/quote']

 

Και τώρα που επαληθεύονται οι προφητείες μου πανηγυρικά, έρχεται η απόλυτη δικαίωση... ΔΟΞΑΣΤΕ ΜΕ!!! :D :D :D :D :D :D :D :D :D

καποια group του 70 αν ειχαν εστω και τα μισα <μηχανηματα-δυνατοτητες> απο αυτα που εχεις εσυ θα ηταν υπερευτυχυσμενοι,κι ομως ακομα και ετσι κανανε καλυτερες παραγωγες!!

ΥΓ. δεν το λεω προσωπικα για σενα.γενικα μιλαω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποσο αφελης εισαι...

 

Ίσως να είμαι.

Ίσως να μην είμαι και απλά να σκέφτομαι τα θετικά που τυχόν θα προκύψουν αντί να κινδυνολογώ.

Ίσως να μη θέλω να μπω στο τρυπάκι που μας επιβάλλουν οι ταινίες του Terminator.

Ίσως απλά να βολεύομαι από την αύξηση ισχύος γιατί τη χρειάζομαι πραγματικά.

Ίσως να είσαι εσύ ο αφελής που τρέμεις την τεχνολογική εξέλιξη.

Ίσως ο ένας από τους δύο μας να αλλάξει γνώμη σύντομα.

Ίσως... :wink:

 

Το ξέρω ότι δεν μπορώ να κάνω τις top παραγωγές και ας έχω μπόλικο εξοπλισμό. Αυτό δεν σημαίνει ότι όλα όσα θα βγούν στο μέλλον βρίσκουν εφαρμογή μόνο στη μουσική ούτε ότι με εμποδίζει ο εξοπλισμός, σωστά; Αν είχα τη γνώση, θα έκανα παραγωγές που πατάνε κόσμο, όλα χάρη στην τεχνολογία. Όμως ένας (μέσος) μοντέρ ψηφιακού βίντεο το '90 τράβαγε τα μαλλιά του για να κάνει ένα βασικό editing και τώρα μπορεί να κάνει τα απίστευτα σε ελάχιστο χρόνο. Δεν είναι κακό, είναι; Το μόνο που θέλω να σου πω είναι ότι δεν πιστεύω τα σενάρια περί πλεονασμού ισχύος και τέτοια γιατί απλούστατα δεν αφορούν μόνο την τέχνη της μουσικής.

 

Και βέβαια δεν θεωρώ ότι οι υπολογιστές μπορούν να εκμεταλλευθούν τους ανθρώπους, να τους καταστρέψουν ή να τους κάνουν καλύτερους (όπως θεωρείς εσύ αν κατάλαβα καλά βέβαια). Μόνο το ανάποδο μπορεί να συμβεί...

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποσο αφελης εισαι...

 

Ίσως να είσαι εσύ ο αφελής που τρέμεις την τεχνολογική εξέλιξη.

 

 

 

Δεν τρεμω τιποτα.Σε τετοιες μεγαλες αλαγες,καλο ειναι να βλεπει κανεις τα πραγματα και απο τις δυο οψεις τους και οχι μονοπλευρα.φυσικα θα με βολεψει και μενα αυτο το πραγμα και φυσικα θα αγορασω και γω τους νεους επεξεργαστες,απλα εδω ανεφερα την αλη οψη των πραγματων επειδη δεν την ανεφερε κανεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου