Προς το περιεχόμενο

Για hiphop ακροατές και όχι μόνο...


tomandgeronimo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ναι, αλλα εδω ερχεται το πρωτο μηνυμα μου στην κουβεντα που ελεγε πως ''νιωθεις χιπχοπας''! ;D

 

μην σε νοιαζει να δηλωσεις τι κανεις!

αυτη ειναι η ουσια...(τουλαχιστον μεχρι να ακουσω με προσοχη τα κομματια σου) :)

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 66
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Και οχι μονο.

εγω αυτο που εχω δει και απο τα ντιβιντι τους και απο τις ζωντανες εμφανισεις αλλα και απο τους δισκους και τελος απο τα βιντεακια στο γιουτιουμπ, ειναι πως αντιμετωπιζουν το πραγμα σαν ενα ολοκληρο ''κονσπεπτ''.

δηλαδη εχουν παντα βιντεο ινσταλεισονς, προηχογραφημενες εισαγωγες, οθονες που περναεν μηνυματα....τετοια πραγματα...!

 

Και ως στάση ζωής, αν μου επιτρέπεις. Είναι μεγάλη υπόθεση αυτή η σκηνή και δεν μπορούμε πια να αγνοήσουμε την επιρροή της στην ποπ κουλτούρα.

 

Πολυ σωστοι και οι 2. Εγω βεβαια αναφερομουν μονο στο ηχητικο μερος αλλα η συγκεκριμενη μουσικη εχει οπως ειπατε και "αλλες" διαστασεις. Ειδικα για live εκτελεση ενος εργου, παιζει υψιστη σημασια και το που και πως θα εκτελεστει το εργο, οχι μονο η μουσικη η ιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι, αλλα εδω ερχεται το πρωτο μηνυμα μου στην κουβεντα που ελεγε πως ''νιωθεις χιπχοπας''! ;D

 

μην σε νοιαζει να δηλωσεις τι κανεις!

αυτη ειναι η ουσια...(τουλαχιστον μεχρι να ακουσω με προσοχη τα κομματια σου) :)

;D ;D ;D...Μόλις τα ακούσεις προσεχτικά, περιμένω γνώμη σου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να τονίσω εμφατικά ότι το έμμετρο δεν είναι συνώνυμο της ομοιοκαταληξίας.

Τουλάχιστον στο hip hop, το γλωσσικό μέτρο/ρυθμός (μαζί με -γιατί όχι; - το σωστό attitude - συστατικά που αμφότερα απουσιάζουν από την δουλειά του συμφορουμίτη) δεν είναι απλώς απαραίτητα. Είναι προαπαιτούμενα.

Εξ ου και η δυνατότητα του a capella τραγουδιού.  ;)

 

Το στιχουργικό, επειδή είμαι αυστηρός ως προς αυτό, δεν θα το σχολιάσω καν.

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς ακριβώς? Ότι είναι συνηθισμένοι?Γενικά σαν στίχοι σου άρεσαν?

 

Ακριβως αυτο εννοω,δεν ειναι ο στιχος που θα μου μεινη στο μυαλο...

EXPECT THE UNEXPECTED...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι?Τελείως από περιέργεια και χωρίς να έχει κάμια πολύτως σημασία και ούτε θέλω να λειτουργήσει σαν ελαφρυντικό ή οτιδήποτε άλλο, αλλα είμαι περίεργος...Από αυτά που ακούσατε, πόσο χρονών με κόβετε? ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην ήξερες τους Stereo Nova,μάλλον αρκετά κάτω από τα 30.Γύρω στα 20 να υποθέσω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην ήξερες τους Stereo Nova,μάλλον αρκετά κάτω από τα 30.Γύρω στα 20 να υποθέσω;

Δεν είπα ότι δεν τους ήξερα, απλά δεν τους είχα ακούσει ποτέ μου...Όσον αφορά την ηλικία, περιμένω και άλλες ''μαντεψιές'' και θα σου πω.. ;)

 

edit: βασικά ''μαντέψτε'' με βάση αυτά που ακούσατε στα τραγούδια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά βρε φίλε, μπήκαν κάποιοι άνθρωποι στον κόπο να ακούσουν την μουσική σου και να γράψουν 2-3 σκέψεις γι αυτήν, ο καθένας με τον τρόπο του.

 

Αντί να σκεφτείς αυτά που διάβασες, ρωτάς να σου πούμε πόσο χρονών είσαι.

Μα για ποιον λόγο? Τι είδους περιέργεια είναι αυτή? Δεν μπορώ να σκεφτώ άλλο ενδεχόμενο απ'το να θέλεις να σου πούμε "μπράβο, για 15 χρονών καλά γράφεις". Μα αυτό, εσύ πρώτος θα έπρεπε να το αποστρέφεσαι, να νοιώθεις ισάξιος με όλους εδώ και να αντιμετωπίζεις την κριτική τους.

Μην θίγεσαι λοιπόν όταν κάποιοι επιλέγουν, δικαίως, να σε ειρωνευθούν.

 

Υ.Γ.

Ξέρεις τι είχε γράψει ο Rimbaud μέχρι τα 20 του?

Ανταλλάσω ΔΕΚΟ με baja telecaster.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι?Τελείως από περιέργεια και χωρίς να έχει κάμια πολύτως σημασία και ούτε θέλω να λειτουργήσει σαν ελαφρυντικό ή οτιδήποτε άλλο, αλλα είμαι περίεργος...Από αυτά που ακούσατε, πόσο χρονών με κόβετε? ;D ;D

 

Και εμενα μικρος μου ακουστηκες,αλλα δεν εχει σημασια η ηλικια !

EXPECT THE UNEXPECTED...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου