Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω μια PRS Custom 22, '05?


menelaos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Hello!

 

Σκεφτόμουν ότι πιθανώς να πουλήσω την κιθάρα μου.... PRS custom 22, 20th anniv. edition (το οποίο σημαίνει birds in flight, δηλαδή τα πουλιά στην ταστιέρα είναι διαφορετικά από τα κανονικά), McCarty Wiring (δηλαδή 3-way swtich αντί για 5-way rotary), tremolo, έχει γενέθλια σε δύο μήνες περίπου ;) Εννοείται ότι η κιθάρα πάει πακέτο με την original θήκη της και όλα τα case candy (hang tags κλπ). Τέλος πάντων, απλά ήθελα να ξέρω αν έχετε καμιά ιδέα πόσο (και που, και αν) μπορω να την πουλήσω.... ΟΧΙ ebay, μπορώ να την πουλήσω σε κάποιον από εδώ, οπότε να γλιτώσει πχ τα μεταφορικα, τους φόρους κλπ, οπότε να κερδίσουμε κι οι δύο...... anyway, έχετε καμιά ιδέα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε online μαγαζιά, όπως μπορείς να δεις, έχει καινούργια γύρω στα 3 χιλιάρικα.

 

Οπότε αν είναι σε άριστη κατάσταση, και επειδή οι PRS παραδοσιακά διατηρούν την μεταπωλητική τους αξία, θα έλεγα ότι θα μπορούσες να τη δώσεις γύρω στα 2.500, κάπου εκεί, maximum.

nd don't forget my dawg, Fixed and Consequent

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γυρω στα 2500 ευρω.

 

καλο ειναι να τη βαλεις στις αγγελιες του NOIZ η της Χρυσης Ευκαιριας.

 

Μολις παρεις και καποιες ακομα απαντησεις για την αξια της κιθαρας σου θα ΔΙΑΓΡΑΨΩ το ποστ σου μια & δεν επιτρεπεται η δημοσιευση αγγελιων μεσα στο φορουμ (ξερω πως δεν ειναι αυτη η προθεση σου αλλα μαλλον σε αγοραπωλησια μπορει να εξελιχθει το συγκεκριμενο ποστ)

 

Εν παση περιπτωσει παρακαλω οσους ενδιαφερθουν για τη συγκεκριμενη κιθαρα να επικοινωνησουν με πμ & να μην κανουν προσφορες στο Thread!

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nai, ok, vasika mono se parakalw kan'to lock mia dyo meres prin to diagrapseis, gia na dw ta replies, min ta xasw :D

 

Telos pantwn, na to pw ki egw ap'tin plevra mou, paidia rwtaw pliroforiaka gia tin timi tis kitharas, ean apofasisw ontws na tin poulisw tha to valw stis aggelies, kai en pasei periptwsei, an thelete na kanete prosfora mono me pm sas parakalw ki egw, gia na diefkolinoume tous mods! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν γραφεις ΕΛΛΗΝΙΚΑ δεν θα τη διαγραψω σημερα αλλα αυριο :wink:

 

αν ξαναγραψεις ομως τα ακαταλαβιστικα που εγραψες παραπανω θα τη σβησω ΑΜΕΣΩΣ! :twisted: :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν γραφεις ΕΛΛΗΝΙΚΑ δεν θα τη διαγραψω σημερα αλλα αυριο :wink:

 

αν ξαναγραψεις ομως τα ακαταλαβιστικα που εγραψες παραπανω θα τη σβησω ΑΜΕΣΩΣ! :twisted: :lol:

 

Αααααααααααα, συγνώμη :):):) Η δύναμη της συνήθειας ;) Ok, θα το κρατήσω υπό έλεγχο το greeklish :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η γνώμη μου είναι πάντως, αν δεν έχεις άμεση ανάγκη, να μην τη δώσεις...

 

Η επετειακές Custom 22 (αν και προσωπικά μου αρέσουν οι Standard :wink: ) πιστεύω ότι θα διατηρήσουν την αξία τους, και σε 5 χρονια που λέει ο λόγος τα ίδια λεφτά θα πάρεις... αν όχι περισσότερα. :wink:

nd don't forget my dawg, Fixed and Consequent

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, κι εγώ της ίδιας γνώμης είμαι φίλε μου. Οι PRS ούτως ή άλλως δε χάνουν και πολύ από την αξία τους (εξαιρώντας φυσικά την αρχική μείωση από retail price σε used), και ειδικά αυτές που είναι anniversary πιστεύω θα κρατήσουν πολύ καλά. Και ίσως και να είναι και λίγο ακριοβέτερες σε 4-5-6 χρόνια.

 

Να σου πω την αλήθεια δεν έχω παίξει ποτέ με standard! Ξέρεις πού μπορώ να δοκιμάσω κάποια; Αλήθεια, εσύ έχεις κάποια PRS; Δε βλέπω πολλούς fan της μάρκας στο forum, κοιτώντας στα gear lists.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην την πουλάς την θεά. Συμφωνώ με gideon.

Ε ρε να μην έχω λεφτά τώρα. Θα την χτύπαγα χωρίς σκέψη. Έχω την 24αρα. Μα μην έχω και την 22αρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου