Προς το περιεχόμενο

ηχος stratocaster axel rudi pell


Προτεινόμενες αναρτήσεις

πως γινεται κ βγαινει τοσο ωραιος ηχος απο μια στρατοκαστερ με μονους μαγνητες?

 

Axel Rudi Pell - Tear Down The Walls (Live)

 

η ερωτηση ειναι απλα απορια...ξερω οτι παιζει τεραστιο ρολο στο ποσο παικτης ειναι καποιος!

www.stratosdark.webs.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τοσο ωραιος ηχος

 

???

 

μονο ωραιος δεν ειναι ο ηχος αυτος αλλα με τοσο gain οτι κιθαρα και να εβαζες αυτον τον ηχο θα εβγαζε...... ;D,οποτε αν σου αρεσει ψαξε και βρες με τι ενισχυτη και τι πεταλια παιζει ο παικτης,αυτα αρκουν.

 

παρε τωρα και ενα κλιπακι με εναν ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ωραιο ηχο strat

 

Wicked Game - Chris Isaak

 

:)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα κομματαρα κ ηχαρα!!!σιγουρα αυτος ειναι ηχος στρατ!

 

απλα εγω ρωτησα γιατι μου εκανε εντυπωση τοσο βρωμικος ηχος απο μονο μαγνητη!!

www.stratosdark.webs.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι μυθος οτι ο βρωμικος ηχος θελει διπλους μαγνητες,με τον καταλληλο εξοπλισμο  οι μονοι μαγνητες μια χαρα βρωμικο ηχο βγαζουν...ρωτα και τον ΧΕΝΤΡΙΞ.... :) :)

 

Απλα με ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ gain οντως οτι κιθαρα και να βαλεις το ιδιο θα ακουγεται πανω κατω.....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως τώρα τελευταία, όταν μου τη δίνει να παίξω με γκάζια, δεν ξεθάβω μεταλοκιθάρες αλλά βαράω όπως είμαι με τη στρατ. Αμα επιλέξεις μια από τις ενδιάμεσες θέσεις ο θόρυβος ελαττώνεται στο ελάχιστο.

 

Αν και εδώ που τα λέμε γράφω τα παραπάνω ως πρόφαση για αυτό το βίντεο.  ;D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως τώρα τελευταία, όταν μου τη δίνει να παίξω με γκάζια, δεν ξεθάβω μεταλοκιθάρες αλλά βαράω όπως είμαι με τη στρατ. Αμα επιλέξεις μια από τις ενδιάμεσες θέσεις ο θόρυβος ελαττώνεται στο ελάχιστο.

 

Αν και εδώ που τα λέμε γράφω τα παραπάνω ως πρόφαση για αυτό το βίντεο.  ;D

 

 

 

ο ανθρωπος ειναι απιστευτος ΡΥΘΜΙΚΟΣ κιθαριστας ,στο συγκεκριμενο κλιπ μου θυμισε την μεγαλοφυϊα του Χεντριξ (που ηταν και ο μεγαλυτερος ρυθμικος κιθαριστας ever IMHO)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως τώρα τελευταία, όταν μου τη δίνει να παίξω με γκάζια, δεν ξεθάβω μεταλοκιθάρες αλλά βαράω όπως είμαι με τη στρατ. Αμα επιλέξεις μια από τις ενδιάμεσες θέσεις ο θόρυβος ελαττώνεται στο ελάχιστο.

 

Αν και εδώ που τα λέμε γράφω τα παραπάνω ως πρόφαση για αυτό το βίντεο.  ;D

 

 

 

Τι έβαλες τώρα και συ... Αυτός δυστυχώς δεν είναι ήχος strat. Είναι ήχος EJ...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ απόλυτα SF!

 

 

Ο Hendrix είχε ένα χαρακτηριστικό, που μόνο οι ΤΕΡΑΣΤΙΟΙ μουσικοί έχουν: Παρέλειπε νότες από το παίξιμό του με τέτοιο τρόπο ώστε να της συμπληρώνει νοητά ο εγκέφαλος του ακροατή! Τουλάχιστον έτσι νομίζω  :o :P

 

 

Anyway, οσο αφορά τον Johnson ο τύπος είναι παρανοϊκός  ;D , ειδικά με τις λεπτομέρειες. Δεν είναι τυχαίο ότι η EJ Strat είναι τόσο πετυχημένη.

 

Πάντως τα πάντα είναι το παίξιμο. Έπαθα και εγώ πλάκα με το κλιπάκι του Marvin (thanks nexar  ;D ) και μια που είχα τα μηχανήματα ανοικτά είπα να δοκιμάσω μπας και πετύχω έναν λίγο κοντινό ήχο, όσο γίνεται βέβαια. Είμουν σίγουρος ότι δεν θα φτάσω ούτε στο 1% αλλά με έκπληξη διαπίστωσα ότι ο ήχος που έπαιζα πριν ήταν ΗΔΗ αρκετά κοντά  :o Θα έπρεπε όμως να μην μπηστάω της μπάσες και να τις λιώνω στα σηκώματα αλλά να παίζω απαλά με έμφαση στις Σολ- Σι.

 

Εννοείται ότι δεν τον βλέπω τον τύπο ούτε με κιάλια  ;D αλλά καμιά φορά αρκεί η σωστή προσέγγιση ΠΑΙΚΤΙΚΑ. Τα άλλα είναι για να τσακωνόμαστε online!  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου