Προς το περιεχόμενο

LTD ec-1000 vintage black/see through blue


greg570

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα

Τώρα που τέλειωσα το σχολείο και ήρθαν τα φοιτητικά χρόνια( ;D ),αποφάσισα να ασχοληθώ πιο σοβαρά με την κιθάρα καθώς την είχα παρατήσει λίγο.

Παίρνω λοιπόν και νεα κιθάρα από τον θωμά.

 

Το θέμα είναι ότι είχα παραγγείλει την Vintage Black

(http://www.thomann.de/gr/esp_ltd_ec1000_vbk.htm)

 

και ενώ την περιμένανε 15/8 σήμερα μου είπαν ότι λόγω προβλήματος παράδοσης η εταιρία τους ενημέρωσε ότι δεν είναι διαθέσιμη μέχρι 15/10!

 

Η μόνη διαθέσιμη στον θωμά είναι η see-thru blue

(http://www.thomann.de/gr/esp_ltd_ec_1000fm_see_thru_blue.htm)

 

Η μόνη διαφορά (πέρα απ το χρώμα φυσικά) είναι οτι η blue έχει rosewood fretboard ενώ η vintage black εχει ebony.

 

Ποια σας αρέσει περισσότερο?

 

Το fretboard επηρεάζει πολύ τον ήχο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την ebony ταστιερα θα ειχες λιγο πιο ζεστο ηχο,η μαυρη μου αρεσει καλυτερα εξαιτιας του gold hardware αλλα θα τη απεριπτα επειδη το χρωμα ειναι satin (πρoσωπικα μου αρεσουν τα πιο glossy finish).

Και η μπλε δεν ειναι ασχημη ομως εχει και maple top οποτε θα εχει λιγο πιο πριμαριστο ηχο,οποτε ψηφιζω την μπλε  ;D

EXPECT THE UNEXPECTED...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας

Προσωπικά μου αρέσει λίγο περισσότερο η μαύρη αλλά δε ξέρω γιατί είναι 2μήνες και μπορεί και παραπάνω γιατί μπορεί να υπάρξει πάλι πρόβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλε μου φιλε και εγω αυτη τη κιθαρα ηθελα αλλα την μαυρη γυαλιστερη και οντως μου ειπαν οτι και αυτη θα την εχουν απο 15/10 και την παρελαβα σημερα απο το λιολιο(παραγγελια χθες) με τα ιδια λεφτα του θωμα και επιβαρυνση 8,5ευρω μεταφορικα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλε μου φιλε και εγω αυτη τη κιθαρα ηθελα αλλα την μαυρη γυαλιστερη και οντως μου ειπαν οτι και αυτη θα την εχουν απο 15/10 και την παρελαβα σημερα απο το λιολιο(παραγγελια χθες) με τα ιδια λεφτα του θωμα και επιβαρυνση 8,5ευρω μεταφορικα...

Νομίζω την είχα δεί και γω απλώς ο θωμάς την είχε για 1-2 μέρες στα 790 και την τσίμπησα.Αυτή τη στιγμή δε μου ανοίγει το site του λιόλιου αλλά μάλλον θα ακυρώσω την παραγγελία του θωμά και θα την πάρω από δω..ευχαριστώ για την απάντηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω οτι και την vintage black και γενικα εχει παρομοιες τιμες με θωμα,μαλλον το εχουν παρει χαμπαρι οτι ψαχνουμε απο inernet για καλυτερες τιμες,το τηλ παντως ειναι 2310 949411 και για αθηνα 210 8259474...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα μου αρεσαν και οι δυο αλλα αν εξαιρεσεις το ebony fretboard πληρωνεις 100 ευρω πανω την ιδια κιθαρα και η αληθεια ειναι οτι τελικα μαλλον προτιμουσα την γυαλαδα!α...και μια τετραδα γυναικεια ματια αυτη προτιμησαν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω οτι και την vintage black και γενικα εχει παρομοιες τιμες με θωμα,μαλλον το εχουν παρει χαμπαρι οτι ψαχνουμε απο inernet για καλυτερες τιμες,το τηλ παντως ειναι 2310 949411 και για αθηνα 210 8259474...

Ναι το βρήκα το τηλέφωνο και μου είπε ότι είναι η πιο εμπορική κιθάρα της esp και φυσικά την έχουν stock :P.Ξέρετε πόσο κάνει ο θωμάς να επιστρέψει τα χρήματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου