Προς το περιεχόμενο

New Line6 Pod HD series


Προτεινόμενες αναρτήσεις

μπηκα και εγω στην παρεα του HD 500 μπορω να πω το μηχανηματακι ειναι Must have ειναι μια επενδυση η οποια λυνει κυριολεκτικα τα χερια και μπορεις να κανεις αρκετα πραγματα με αυτο . Αν και ημουν αρκετα σκεφτικος που το πηρα τοσο νωρις ( το χρειαζομασταν στην μπαντα γτ εχουμε ενα σετ λιστ απο sepultura μεχρι anathema και δεν ημουν για να κουβαλαω απο εδο και απο εκει πεταλια και πεταλακια) μπορω να πω οτι η line6 τα εχει παρει παρα πολυ καλα αν οχι αριστα εδω . Καλυτερα να πεταχτητε και να το δοκιμασετε στον Νακα παρα να το συζητατε εδω . Ο νακας ειναι μια χαρα και στις τιμες του 480 ευρω με 456 το dv247 προτιμησα να το παρω απο ελλαδα μιας και δεν ηταν τοση μεγαλη η διαφορα και καλυερα να μενανε εδω τα χρηματα παρα εξω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 608
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

μπηκα και εγω στην παρεα του HD 500 μπορω να πω το μηχανηματακι ειναι Must have ειναι μια επενδυση η οποια λυνει κυριολεκτικα τα χερια και μπορεις να κανεις αρκετα πραγματα με αυτο . Αν και ημουν αρκετα σκεφτικος που το πηρα τοσο νωρις ( το χρειαζομασταν στην μπαντα γτ εχουμε ενα σετ λιστ απο sepultura μεχρι anathema και δεν ημουν για να κουβαλαω απο εδο και απο εκει πεταλια και πεταλακια) μπορω να πω οτι η line6 τα εχει παρει παρα πολυ καλα αν οχι αριστα εδω . Καλυτερα να πεταχτητε και να το δοκιμασετε στον Νακα παρα να το συζητατε εδω . Ο νακας ειναι μια χαρα και στις τιμες του 480 ευρω με 456 το dv247 προτιμησα να το παρω απο ελλαδα μιας και δεν ηταν τοση μεγαλη η διαφορα και καλυερα να μενανε εδω τα χρηματα παρα εξω.

 

Καλοριζικο φιλε iraklis!! Στο 500αρι εχεις κ πολυ καλες επιλογες routing, μπορεις να μιξαρεις κ δυο διαφορετικoυς ενισχυτες κ να εχεις πολλα ηχοχρωματα!!! Περιμενουμε εντυπωσεις κ κλιπακια!!! enjoy!!!

Lets ...Rock!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

επισης ο Αντωνης ειναι φοβερος παιχτης κ μαλιστα ειχε κ το καταλληλο ριφ για τον καθε ηχο!!!! Toν βλεπω συντομα στο premier guitar στο gear test

ρε συ.......εσυ εκανες πλακα,αλλα το κολπο πιανει......απο που να ζητησω λεφτα......?στο τελος του χρονου λεω στη line6 πουλησα τοσα μηχανηματα θελω τοσα? ;D

 

 

 

 

    *

      j0h3ll

      πριν από 6 ώρες

 

      You just sold me one of these.GREAT tone.

      j0h3ll πριν από 6 ώρες

    *

      meambobbo

      πριν από 2 ημέρες

 

      VERY nice

      meambobbo πριν από 2 ημέρες

 

 

 

 

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω αν σας το πα θα μπω και γω στην παρεα σας με το 500αρι soon,πρωτα θα την ακουσω βεβαια στο μαγαζι και μετα θα γινει η αγορα..  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω αν σας το πα θα μπω και γω στην παρεα σας με το 500αρι soon,πρωτα θα την ακουσω βεβαια στο μαγαζι και μετα θα γινει η αγορα..  :)

 

Φιλε gpiad,

αν σκεφτεσαι ν' ακουσεις το POD στη λουπα καποιου λαμπατου ενισχυτή,τσέκαρε

στα cabinet options, αν έχει "φορτωμένη" την επιλογή no cab,έτσι ώστε να μπορείς ν'ακούσεις μόνο το preamp section των προσομοιώσεων,

 

γιατί έστω και αν επιλέξεις στο setup menu έξοδο για Power amp, το cabinet sim δεν απενεργοποιείται εντελώς και χρωματίζει τον ήχο.(αυτό μπορεί και να σου αρέσει  :)).

 

Αν δεν είναι φορτωμένο το  no cab option μπορείς να το φορτώσεις απ'τον  editor του HD 500, και παραμένει στο μηχάνημα μόνιμα ως προεπιλογή.

 

Η προσωπική μου άποψη είναι,ότι  μόνο με preamp sim και no cab,στη λούπα λαμπάτου ενισχυτή, το POD ακούγεται πιο αληθινό και φυσικό,

 

κι εδώ να ευχαριστήσω τον TGL  για τα "φώτα" του γιατί πρώτος αυτός το "ξετρύπωσε". ;)

 

 

μπηκα και εγω στην παρεα του HD 500 μπορω να πω το μηχανηματακι ειναι Must have ειναι μια επενδυση η οποια λυνει κυριολεκτικα τα χερια και μπορεις να κανεις αρκετα πραγματα με αυτο . Αν και ημουν αρκετα σκεφτικος που το πηρα τοσο νωρις ( το χρειαζομασταν στην μπαντα γτ εχουμε ενα σετ λιστ απο sepultura μεχρι anathema και δεν ημουν για να κουβαλαω απο εδο και απο εκει πεταλια και πεταλακια) μπορω να πω οτι η line6 τα εχει παρει παρα πολυ καλα αν οχι αριστα εδω . Καλυτερα να πεταχτητε και να το δοκιμασετε στον Νακα παρα να το συζητατε εδω . Ο νακας ειναι μια χαρα και στις τιμες του 480 ευρω με 456 το dv247 προτιμησα να το παρω απο ελλαδα μιας και δεν ηταν τοση μεγαλη η διαφορα και καλυερα να μενανε εδω τα χρηματα παρα εξω.

 

 

Καλορίζικο φίλε!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η προσωπική μου άποψη είναι,ότι  μόνο με preamp sim και no cab,στη λούπα λαμπάτου ενισχυτή, το POD ακούγεται πιο αληθινό και φυσικό,

 

ευχαριστω για την συμβουλη,θα το εχω στο νου μου thank u!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι εδώ να ευχαριστήσω τον TGL  για τα "φώτα" του γιατί πρώτος αυτός το "ξετρύπωσε". ;)

 

Ε, αφού είπαμε, τα παίρνω από την Line6.  :P :P ;D ;D ;D

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εγκρινετε για τα εφφε της 300αρας γιατι ειμαι και μεταξυ gt-10 και rp1000...

 

αν και η 500αρα ειναι σουπερ με ταυτοχρονα 8 εφφε αλλα πολλα τα γκαφρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου