Προς το περιεχόμενο

Καλα και οικονομικα ωδεια για ντραμς


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για σας σαν ερευνα αγορας θα ηθελα να μου πειτε τις εντυπωσεις απο τα ωδεια που πηγαινετε. δεν θελω να παω στο μοντερν μιουζικ και στον νακα γιατι ειναι πολυ ακριβα για εμενα. ξερετε καποιο ωδειο που να κανει καποιος καλος δασκαλος και να ειναι και οικονομικο ? (μεσα στην αθηνα παντα )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ποιές περιοχές αναφέρεσαι; Δυτικά προάστια, ο δάσκαλος του δημοτικού ωδείου της Πετρούπολης για παράδειγμα, αποτελεί εξαιρετική και παράλληλα φθηνή επιλογή (χωρίς να τον γνωρίζω προσωπικά, αλλά έχοντας διαπιστώσει την μεγάλη πρόοδο μαθητών του σε λίγο σχετικά χρόνο και σε πολλούς τομείς που αφορούν τα τύμπανα)

www.youtube.com/channel/UCelzEAB-vToaDU1y4jeUQpg

www.facebook.com/groups/garagevibe/ www.facebook.com/revoltedmasses http://vaggelisrevolted.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οντως επρεπε να γινω λιγο πιο συγκεκριμενος  ;D

θα με βολευε να ειναι καπου κοντα σε μετρο και ειτε αθηνα κεντρο ειτε καπου νοτιοανατολικα (παγκρατι,ηλιουπολη βυρωνας δαφνη καισαριανη )

 

αλλα γενικα να ακουσω γνωμες αν ειναι πολυ μακρυα και σε πηγαινει το μετρο δεν εχω προβλημα. αλλα πετρουπολη ειναι πολυυυ μακρυα  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω πόσο ζητάνε στο mms και στο νάκα, για να σου πω πως αυτό που πηγαίνω εγώ είναι φθηνότερο. Πάντως οι τιμές εκκίνησης απ όσο θυμάμαι ήταν γύρω στα 80-90 ευρώ/ μήνα μαζί με κάποιο θεωρητικό. Σου κάνει μια τέτοια τιμή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο μοντερν μιουζικ σκουλ ζητουσαν πριν δυο χρονια 130 ευρω ανα μηνα.

και χωρις θεωρητικα. :)

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω πόσο ζητάνε στο mms και στο νάκα, για να σου πω πως αυτό που πηγαίνω εγώ είναι φθηνότερο. Πάντως οι τιμές εκκίνησης απ όσο θυμάμαι ήταν γύρω στα 80-90 ευρώ/ μήνα μαζί με κάποιο θεωρητικό. Σου κάνει μια τέτοια τιμή;

Μου κανει! εισαι ευχαριστημενος ? που ειναι ακριβως αυτο το ωδειο ? με ποιον δασκαλο κανεις ?

 

στο μμς τωρα θελουν 140 + θεωρητικα + προβες οποτε θες σε κατι χωρους που εχουν/ αλλα εμενα δεν μου χρειαζονται αυτα τα δυο και πληρωνω τσαμπα λεφτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 11 μήνες αργότερα...

Έκανα μαθήματα ντραμς για 1 χρόνο στο ωδείο όπερα https://sites.google.com/site/odeioopera/ που ήταν πολύ φτηνά. Πλήρωνα 69 ευρώ για 40 λεπτά μάθημα την εβδομάδα. Ο καθηγητής ήταν πολύ καλός και γενικότερα ήμουν πολύ ευχαριστημένος. Απλά σταμάτησα επειδή πήγα φαντάρος. Τώρα που απολύθηκα (πριν 2 εβδομάδες περίπου), σκέφτομαι να ξαναγραφτώ. Εννοείται βέβαια ότι στην τιμή ήταν και τα θεωρητικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια τι κλεψιες ειναι αυτες ... πληρωνεις και τις προβες???  :o μονο και μονο που εισαι μελος του ωδειου 8α πρεπει να σου παραχωρει την αιθουσα οποτε ειναι κενη και δεν γινεται μαθημα , για να εξασκεισαι εφοσον δεν μπορεις σπιτι σου! και συγνωμη 80-90 ευρω ειναι λιγα??? θεε μου!! εγω μενω αλεξανδρουπολη αυτη την στιγμη και πληρωνω 70 για μια γεματη ωρα την εβδομαδα και μου φαινοταν κ**οπιασιμο!!!! μαλιστα τωρα παιζει να περασω αθηνα φοιτητης... με αυτα τα δεδομενα αντε γεια ντραμς.... (δυσκολα βεβαια γιατι ειναι τρελα! ) δεν σκεφτεσαι να απευθυνθεις σε καποιο δασκαλο για ιδιαιτερα.. νομιζω ειναι πολυ φθηνοτερα!!! οπως και να εχει καλα μαθηματα.... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο το θεμα ειναι παλιο .τελικα ειχα παει στο ωδειο που ειχε προτεινει η evilnye .

 

Στο μοντερν μιουζικ μου την ειχε σπασει πρωτον το συστημα εκμαθησης για καποιο περιεργο λογο επρεπε να περασεις πρωτα απο τα rock beats και μετα να πας στην τζαζ  ??? δευτερον το ρυθμικο σολφεζ που γινοταν ηταν ανυπαρκτο και επιπεδου κατωτερας σε σχεση με κλασικες σπουδες και επισης δεν υπηρχε καμια κατανοηση για τον σπουδαστη.

Θυμαμαι ειχα αλλαξει απειρες φορες το μαθημα επειδη κατι τυχαινε στον δασκαλο επειδη ειχε υποχρεωσεις κτλπ και μια φορα που ειχαν κλεισει οι δρομοι,δεν ειχε μετρο κτλπ και δεν μπορουσα να παω εγω μου λενε καποιοι αλλοι ηρθανε λυπαμαι αλλα το εχασες το μαθημα.

Χωρια το πιο αστειο οτι πληρωνα υποχρεωτικα τα μαθηματα μελωδικου σολφεζ τα οποια γινοντουσαν σε μια ταξη με 10 παιδια ξερω γω και αντε να σε εξεταζε ατομικα μια δυο φορες σε ολο το μαθημα και επισης ηταν επιπεδου κατωτερας δλδ μια δυο νοτες σε καθε μετρο την στιγμη που εγω τελειωνω αρμονια  ::)

και πληρωνα και τις αιθουσες μελετης τις οποιες δεν χρησιμοποιουσα επειδη εχω σπιτι ντραμς  :P

 

οσον αφορα το συστημα εκμαθησης βεβαια ξερω οτι εχει να κανει με τους καθηγητες και μπορει να επεσα στην περιπτωση αλλα το συστημα πληρωμων νομιζω ειναι για ολους το ιδιο..

αυτη ειναι η γνωμη μου τελος παντων και μην την σβησετε επειδη ειναι αρνητικη πλζ  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Αγαπητοί μου έχω ακριβως το ιδιο πρόβλημα!!!

mr_davidoff  πλιζ πέσε μου σε ποιό ωδείο πήγες τελικά?

Ρε παιδία αν έχει και κανας άλλος κάποια πρόταση ας την πεί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου