Προς το περιεχόμενο

Jim Marshall:The Father of LOUD!


S9F

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Που αγνοει το 90% των Ελληνων..... ;D

 

+1... 8) Δεν πειράζει,το 10% ξέρει τι πρέπει να κάνει... ;)

 

 

Ποιος το ΄πε - άλλωστε - ότι οι μάζες,ο όχλος και η πλειοψηφία ήταν ο οδηγός των εξελίξεων...? ;)

 

 

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ποσό αυτό δεν είναι τεράστιο,τεράστιο ποσό είναι π.χ. $50,000.000.00...Το ποσό αυτό είναι ΘΗΡΙΩΔΕΣ! ;D

 

Στο Forbes πριν δημοσιεύσουν το όνομα κάποιου,ζητάνε έγγραφη άδεια.Προφανώς ο Jim δεν την έδωσε ή μπορεί απλά να μην τον συμπεριέλαβαν.Προσωπικά αν ήμουν σ΄αυτή την (πάρα πολύ... ;D) ευχάριστη θέση,ούτε εγώ θα έδινα τέτοια άδεια (είναι απλά θέμα χαρακτήρα).Η ματαιοδοξία ,όμως, "τυραννάει" την πλειοψηφία των ανθρώπων.

 

Αυτό το ποσό δεν αφορά μόνο την -εκτιμώμενη- αξία της εταιρείας ή οτιδήποτε σχετίζεται με αυτήν(που παρεπιπτόντως η συντριπτική πλειοψηφία των μετοχών ανήκει στην οικογένεια(!!!) με ένα 5% σε υψηλόβαθμα στελέχη),αλλά τη συνολική του περιουσία από οποιαδήποτε δραστηριότητα.(θα δείς παρακάτω γιατί το λέω αυτό)

 

Όσο απίστευτο και αν σου ακούγεται το μεγαλύτερο μέρος αυτής της κολοσσιαίας περιουσίας,ΔΕΝ προήλθε από τις πωλήσεις ενισχυτών αλλά κυρίως από το Real Estate και γενικότερα επανεπενδύσεις κεφαλαίων...

 

Ο Jim -κατά δήλωσή του- έκανε τη ΓΚΑΦΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΤΟΥ το ΄66...Αυτή η γκάφα είναι γνωστή ως "The Rose-Morris deal". (σου παραθέτω το σχετικό κεφάλαιο που είναι για να τραβάς τα μαλλιά σου... ;D)

 

Σκέψου μόνο να υπογράφεις ένα τέτοιο συμβόλαιο( :o), όταν το προ΄ι΄όν σου αρχίζει να απογειώνεται...  :(

 

Το συγκεκριμένο θέμα του ύψους της περιουσίας του, το διάβασα σ΄ένα Αμερικάνικο περιοδικό για Real Estate που αγοράζω και που ανέλυε τις κινήσεις του.(Αν το βρω θα το κάνω post) Όπως και να΄χει ακόμα και αν δεν είναι ακριβές το ποσό(γιατί στην ουσία μόνο αυτός που τα΄χει ξέρει κατά τη γνώμη μου...) και αντί για 2,5 είναι...2,4 ,δεν νομίζω ότι έχει διαφορά.Μετά από ένα σημείο και πέρα,τα χρήματα -στην ουσία- χάνουν την έννοιά τους,οπότε είτε έχεις 1,000.000.000.00 είτε 2,000.000.000.00 είναι το ίδιο... ;D

 

 

 

Συν τα διάφορα(και ΚΑΘΟΛΟΥ αμελητέα...) δικαιώματα...

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο απίστευτο και αν σου ακούγεται το μεγαλύτερο μέρος αυτής της κολοσσιαίας περιουσίας,ΔΕΝ προήλθε από τις πωλήσεις ενισχυτών αλλά κυρίως από το Real Estate και γενικότερα επανεπενδύσεις κεφαλαίων.

 

αμ ετσι πες μου...γιατι ημουν ετοιμος να ανοιξω (τωρα με τα μετρα της Κατσελη.. ;D) εταιρια ενισχυτων! ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμ ετσι πες μου...γιατι ημουν ετοιμος να ανοιξω (τωρα με τα μετρα της Κατσελη.. ;D) εταιρια ενισχυτων! ;D

 

Πες την...Κατσέλη(...), ότι ένας τύπος που λέγεται Marshall,έβγαλε "τα κέρατά του" δημιουργώντας μία τέτοια εταιρεία,αλλά όταν σου πει..."Αααα,αυτός ήταν δηλαδή που σκαρφίστηκε και το "Σχέδιο Marshall...",sorry,αλλά... you were askin for it! ;D ;D ;D

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου