Προς το περιεχόμενο

Στα Windows 7 ακούω καλύτερο ήχο ..ειναι δυνατον?


Superfunk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον.... ;D...με με παρετε στο ψιλο αλλα την εβδομαδα που μας περασε αναβαθμησα τον μουσικο υπολογιστη μου με windows 7 ....

 

Εκτος του οτι (τουλαχιστον με το SONAR 8.5 που χρησιμοποιω) το μηχανακι αποδιδει πολυ καλυτερα (τα ελαχιστα προβληματα που ειχα με τα ΧΡ εξαφανιστηκαν και το συστημα ειναι ενα 15% γρηγοροτερο)....θα μπορουσα να...ορκιστω..οτι...ο....ΗΧΟΣ..ειναι...ελαφρα..καλυτερος....

 

ειναι δυνατον?

 

η το εχω χασει τελειως?? ;D

 

Εγώ πάλι υποβάθμισα το desktop από Windows 7 σε Windows XP. To Cubase 5.1 απλά πετάει, όλα τα plugins λειτουργούν απροβλημάτιστα και το κυριότερο: ο ήχος δεν έχει απολύτως κανένα glitch, crack, pop, stutter, και διάφορα άλλα που είχα στα 7 - με 2 RME Fireface 800, 1 RME Hammerfall Multiface - και είναι γνωστό ότι η RME έχει καταπληκτικούς drivers.

 

Φυσικά, το ίδιο θα έκανα και με το laptop μου, αλλά δυστυχώς χρειάζομαι drivers για XP για την κάρτα γραφικών που να είναι οπωσδήποτε γραμμένοι από την Sony - και δεν υπάρχουν. Και ούτε θα υπάρξουν. >:( :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 57
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Φαινεται οτι το SONAR συμπαθει περισσοτερο τα windows 7....απο το cubase... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον.... ;D...με με παρετε στο ψιλο αλλα την εβδομαδα που μας περασε αναβαθμησα τον μουσικο υπολογιστη μου με windows 7 ....

 

Εκτος του οτι (τουλαχιστον με το SONAR 8.5 που χρησιμοποιω) το μηχανακι αποδιδει πολυ καλυτερα (τα ελαχιστα προβληματα που ειχα με τα ΧΡ εξαφανιστηκαν και το συστημα ειναι ενα 15% γρηγοροτερο)....θα μπορουσα να...ορκιστω..οτι...ο....ΗΧΟΣ..ειναι...ελαφρα..καλυτερος....

 

ειναι δυνατον?

 

η το εχω χασει τελειως?? ;D

 

SF περιμενε κανα 2μηνακι να δεις πως θα πάει το μηχανημα...σίγουρα είναι πιο σταθερα απο ποτέ αλλα μπορεί και να σου βγουν αλλα προβληματάκια...απλα μην ενθουσιάζεσαι και μη βγαζεις γρηγορα συμπερασματα

όσο για τον ήχο δε ξέρω να σου απαντησω

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα μονο προβλημα μου βγαζει..με τα Flux plug ins....τα οποια μαλιστα κανονικα ΔΕΝ επρεπε να παιζουν με τα XP και το SONAR 8 & επαιζαν μια χαρα και τωρα που "εφτιαξαν" το bug με το SONAR 8.5 & τα WINDOWS 7 ,μου κανουν τσαλιμια.... ;D

 

Ειναι τελικα μηχανησματα του διαολου αυτα τα πραματα... ;D

 

Βεβαια και με τα ΧΡ ΕΛΑΧΙΣΤΑ προβληματα ειχα,τοσο ελαχιστα που δεν ηταν καν προβληματα.... ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

SF δεν είναι η ιδέα σου, το ίδιο παρατήρησα και εγώ πριν απο ένα χρόνο, όταν άλλαξα τα Vista του laptop σε 7. Αν και το δικό μου παράδειγμα δεν έχει να κάνει με sonar & cubase είναι το εξής.

Με τα vista, όταν έπαιζα 2-3 DVD που βλέπω πολύ συχνά, είχα ένα θέμα με το προεγκατεστημένο Power DVD και τον ηχό, όπου απο κάποια ένταση και πάνω είχα cracks και παραμόρφωση. Όταν άλλαξα σε 7, για κάποιο λόγο (μακάρι να ήξερα να το εξηγήσω) το πρόβλημα εξαφανίστηκε.

Επίσης ο παλιός καλός μου blue compressor λειτούργησε με τα 7, πράγμα που δεν έκανε με τα Vista.

Εν τέλη, αυτοί εκεί στη Microsoft κάτι καλό έχουν κάνει σίγουρα, αλλά δεν ξέρω τι (και δεν με νοιάζει, αφού όλα δουλεύουν καλά.)

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με βαση το ότι είναι αλλο το λειτουργικο και αλλοι και οι drivers λογικο ειναι να υπαρχει διαφορα στον ηχο εστω και μικρη

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε σου λεω....ΜC DONALDS ;D εχει γινει το pc με τα W7!!!! ;D

 

(για να δουμε θα ξυπνησει?)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου