Προς το περιεχόμενο

Μαγνητες για Les Paul.


ikaros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα

 

Εχω μια Tokai les paul που φοραει bare knucke και συγκεκριμενα τους the mule. Καλοι σα μαγνητες αλλα οχι αυτο που θελω.

  Ψαχνω ενα set που να μου δινει ζεστο και γλυκο ηχο διχως ομως να ξυριζει, ουτε και να ειναι μουντοι συναμα! Παιζω rock & blues!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

gibson 57 classic...(κρυσταλλο στα καθαρα normal στις βρωμες)

Burstbucker gibson...(εγγυηση για les paul)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Οι mule είναι πολύ καλοί μαγνήτες, πολύ κοντά στους '57 αλλά με πολύ περισσότερο clarity. ρέπει ναμας πείς τί δεν σου αρέσει στο συγκεκριμένο σετ και budget, γιατι αν σου προτείνω τους Tom Holmes πχ κάνουν 700 ευρώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Καλησπερα

 

Πραματι,οι mule εχουν ευκρινεια αλλα στο παιξιμο τους μου βγαζουν κατι σαν γρεζι στο βρωμικο καναλι και νιωθω οτι δεν εχω ατακα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως κατι αλλο φταιει στον εξοπλισμο σου πχ ενισχυτης ? οι μαγνητες που εχεις ειναι πολυ καλοι !!!

 

edit: darshan με προλαβες

EXPECT THE UNEXPECTED...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

koch twintone 50, engl screamer 50 και σε εναν λαμπατο 20αρη φεντερ με πεταλι για βρωμια. Νομιζα οτι μπορει να φταιγε η κιθαρα αλλα unplugged παιζει πολυ καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Eκτός του ενισχυτή πρέπει να μας δώσεις και λίγο περισσότερες πληροφορίες εκτός της αττάκας που λές ότι λείπει.

 

Πχ:

 

1. O ηλεκτρικός ήχος μου έχει πολλά και ενοχλητικά πρίμα ή ακούγεται μουντός /πνιγμένος.

2. Ο μαγνήτης/τες κάνει κάποιες χορδές να ακούγονται πιο αδύναμες από τις αλλες.

3. Θα ήθελα ο μαγνήτης μου να έχει περισσότερο γκάζι ή να έιναι πιο καθαρός.

4. Υπάρχει μεγάλη διαφορά μεταξύ neck και bridge στο volume ή στην χροιά με αποτέλεσμα να μην συνδυάζονται καλά.

5. Το στύλ που παίζω είναι ....

6. Το υπόλοιπο set up μου έιναι .....

7. Ο ακουστικός μου ήχος είναι.... (bright / μουντός / μπάσος)

8. Το budget που μπορώ να διαθέσω είναι ....

9. Πληροφορίες για την κιθάρα (αν είναι σχετικά ελαφριά ή βαριά, τι τάστα φοράει κ.λ.π) είναι επίσης χρήσιμες (π.χ το attack σου θα αλλάξει εντελώς αν πάς από πολύ χαμηλά 70s τάστα σε 6100 jumbo).

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου