Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με amplitube 3


artemis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας!

Μέρες τώρα προσπαθώ να βρω λύση στο πρόβλημα μου...

 

Εχω μια m-audio fast track (την παλια εκδοση, που ειναι ασημι). Τις προάλλες εγκατέστησα το amplitube 3 αλλα στην standalone εκδοση ακουω την κιθαρα καθαρη, δεν παιρνει δηλαδη απο το amplitube ουτε distortion ουτε τιποτα...

 

Εχω ενεργοποιημενα τα input και τα output στο amplitube και η καρτα εχει τους τελευταιους drivers (του 2009 ειναι)...

 

Στο sonar το amplitube φερεται κανονικα...γραφω κατι π.χ., το ανοιγω, επιλεγω ηχο απο το apmlitube και το ακουω μετα.

 

PC:  Intel core duo 2,40GHz

      windows 7 ultimate στα 32bit

Ram: 4GB

 

 

Ελπιζω να μη σας κουρασα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίξε με το mix της κάρτας (το κουμπάκι). Κατά πάσα πιθανότητα θα δουλέψει αν το γυρίσεις στην άλλη πλευρά.

 

Σε ευχαριστω για την απαντηση basderas...το δοκιμασα αυτο, αλλα κανει εναν θορυβο σαν buzzzzzzzzz

Καμια αλλη ιδεα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα παρατήρησα ότι συμβαίνει το εξής: συνδέω την κιθάρα στην κάρτα ήχου, ανοίγω το amplitube και στο control panel της κάρτας γράφει streaming at 44,1khz, όταν κλείσω το amplitube, η κάρτα ήχου επανέρχεται στο connected...

 

Γιατί συμβαίνει αυτό?  :(

Μήπως χρειάζομαι κάποια άλλη κάρτα?

 

Για οποιαδήποτε βοήθεια σας ευχαριστώ εκ των προτέρων... ::)

 

Υ.Γ.: Αν κάποιος/α είχε/έχει παρόμοια προβλήματα με τη συγκεκριμένη κάρτα, ας μου πει να την πετάξω απλά από το παράθυρο...μην παιδεύομαι τζάμπα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Παίδες για να μην ανοίγω νέο θέμα...έπεσα πάνω του με αναζήτηση...

 

Βοηθήστε το παπού που παλεύει με τα ψηφιακα θηρία για να εκσυγχρονιστεί...

Εχω την ίδια απορία με το παιδί παραπάνω, μόνο που εμένα δεν δουλευει ούτε μέσω της cubase ούτε σαν stand alone... Windows 7ria 64bit, audio interface steinberg c1....

 

PLEASE HELP!!!

 

Edit: Βρήκα πως παίζει σαν Plug in αλλα δεν παίζει μόνο του...πάλι καλα τουλάχιστον παίζει έτσι.

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι σωστά τα έχω βάλει.... ???

 

Τέλως πάντων, αφού παίζει στο daw, μικρό το κακό. Παντως αδερφάκι μου πολύ λόγος για το τίποτα πάλι, σαν το guitar rig. Τρομερά καθαρά, παραμορφώσεις άθλιες και μουντές που όσο και να τις πειράζεις δεν έρχονται με τίποτα. Είπα και εγώ μπας και γλυτώσω μερικά δρομολόγια όταν γράφω ηλεκτρική, (έχω στο γκαράζ ενισχυτές πεταλιέρες, στημένα μικρόφωνα πάνω στη καμπίνα κτλπ, και τρέχω με το λάπτοπ στο χέρι, γράφω τα μέρη της ηλεκτρικής και μετά τα μεταφέρω στο σταθερό-θηρίο-home studio),αλλά nothing like the real thing...Το πιο κοντινό στη πραγματικότητα ψηφιακό προιόν προσομοίωσης που έχω δοκιμάσει ήταν η Tonelab, αλλά και πάλι ΤΙΠΟΤΑ δεν συγκρίνεται με το να στήνεις 2 μικρόφωνα μπροστά στη καμπίνα και να γράφεις..

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου