Προς το περιεχόμενο

Έφυγε ο Portnoy από τους Theater. Τέλος εποχής;


yngwie_m

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις είδα στο site της Roadrunner αλλά και στο site των DT ότι ο Portnoy αποχωρεί.

 

http://www.roadrunnerrecords.com/news/Mike-Portnoy-Announces-His-Departure-From-Dream-Theater-22063.aspx

 

Ένα μεγάλο πλήγμα για την μπάντα αυτή.

 

Σπάνιες οι περιπτώσεις kate me όπου η αλλαγή ενός μέλους είναι τελικά επιτυχής, π.χ. AC/DC.

 

Πιστεύω ότι θα αλλάξει η όλη λειτουργία της μπάντας ίσως προς το καλύτερο για κάποιους, γιατί αρκετοί μιλούσαν για τέλμα του συγκροτήματος.

 

Τέλος πάντων, κρίμα,κρίμα,κρίμα...

I'm a bomb technician.If you see me run try to keep up.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

virgildonati.jpg

 

Στο Ασιατικό άνοιξε στο 2.20 και έχει ήδη υποχωρήσει κάτω απ'το 2.00.

 

;D ;D

 

 

Κατά τ'άλλα ακόμα στον επίλογο ο Iron Mike μας πρήζει με τον πελώριο εαυτό του. Και βέβαια ο μπαμπάς του είναι καλύτερος απ'τους δικούς μας. Είναι πιό ψηλός και έχει μεγαλύτερο αμάξι. ;D :D :P

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H Ελλάδα στο ΔΝΤ, ο Portnoy την κάνει απ'τους Theater, βγαίνει νεο Karate Kid...

 

 

 

 

 

...βρε μπας και το 2012 όντως θα έρθει η συντέλια του κόσμου  ???

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανως είδε χρήμα με τους Avenged sevenfold και γλυκάθηκε.

Δεν νομίζω οι theater να διαλυθούνε.

 

Πάντως μύριζε πολύ η δουλειά, το περίμενα κάποια στιγμή.

Εγω όμως γιατί έχω την εντύπωση οτι o charlie Zeleny(drummer του rudess), θα χωθεί στους theater??

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δεν νομίζω οι theater να διαλυθούνε.

 

 

+1

 

Προσωπικα δεν μου αρεσε ποτε ο portnoy  :P, περιμενω ανυπομονα να δω τον αντικαταστατη του στους Dream theater.

EXPECT THE UNEXPECTED...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ξεκάθαρο οτι η μπάντα συνεχίζει, στη δήλωσή του αναφέρει καταρχάς οτι ΑΠΟΧΩΡΕΙ από τους Theater (δεν διαλύει τη μπάντα ως αρχηγός) και πιο κάτω γράφει οτι οι υπόλοιποι δεν ήθελαν να κάνουν break και αποφάσισαν να συνεχίσουν.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H o l l y  c r a p !!!!!  :-X :-X :-X

 

Βλέπω μία συνέντευξή του εδώ:

Last Mike Portnoy interview before leaving Dream Theater

 

Έχω πάθει σοκ...

Και δεν έχετε δίκιο ορισμένοι. Ακόμα κι αν συνεχίσουν, όποιος και να έρθει, ό,τι και γίνει, οι Dream Theater ΔΕΝ θα είναι ποτέ οι ίδιοι χωρίς τον Mike. Δεν είναι απλά ένας καταπληκτικός drummer, ήταν πάντα η ψυχή της μπάντας. Χωρίς αμφιβολία, προσωπικά για μένα, η αρχή του τέλους για τους DT._

 

Κρίμα, χίλιες φορές κρίμα...  :-[

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είπε κανείς οτι θα είναι το ίδιο. Χαλαρά όταν ξεκουραστεί θα επιστρέψει και θα γίνει και reunion album/tour/dvd.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και δεν έχετε δίκιο ορισμένοι. Ακόμα κι αν συνεχίσουν, όποιος και να έρθει, ό,τι και γίνει, οι Dream Theater ΔΕΝ θα είναι ποτέ οι ίδιοι χωρίς τον Mike.

Αναμφίβολα. Δεν είναι σίγουρο όμως ότι οι DT χωρίς τον Portnoy θα είναι κάτι χειρότερο από αυτό που βλέπουμε από τη μπάντα εδώ και μερικά χρόνια (από το Train of Thought και μετά). Ομολογώ πάντως ότι δεν ευελπιστώ να φτάσουν πάλι τα μεγαλεία των 90's γιατί η αλήθεια είναι πως δεν φταίει μόνο ο Portnoy για το (όποιο) τέλμα στο οποίο έχουν περιέλθει οι DT.

 

Δεν είναι απλά ένας καταπληκτικός drummer, ήταν πάντα η ψυχή της μπάντας. Χωρίς αμφιβολία, προσωπικά για μένα, η αρχή του τέλους για τους DT._

Για το ότι πιθανότατα ήταν η βασική driving force των DT, συμφωνώ.

Για το επίπεδό του ως drummer... δεν ξέρω. Δεν είμαι drummer για να εκφέρω κάποια σημαίνουσα γνώμη αλλά αυτά που παίζει τα τελευταία 8-9 χρόνια μου μοιάζουν σαν διαρκής (και κάπως φλύαρη) επανάληψη όσων είχε παίξει τα προηγούμενα 15 - πολλά από τα οποία ήταν εξαιρετικά εδώ που τα λέμε. Δεν ξέρω αν αυτό είναι a priori κακό βέβαια, προσωπικά με απωθεί. Αλλά όχι περισσότερο από το image του. Αυτό το σιχαίνομαι πραγματικά... >:(

 

Χαλαρά όταν ξεκουραστεί θα επιστρέψει και θα γίνει και reunion album/tour/dvd.

+1

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου