Προς το περιεχόμενο

Warmoth VS All Parts και άλλοι...


fleamail

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψάχνω για ένα replacement neck για Jazz Bass και μιας και η rockinger βγάζει μόνο rosewood (Maple και dry bread) ψάχνω για κάτι άλλο.

 

Για την warmoth έχω ακούσει τα καλύτερα, all parts έχω τώρα στο άταστο αλλά δεν μου έχει αφήσει και τις καλύτερες εντυπώσεις ειδικά στο φινίρισμα.

 

Καμιά άλλη πρόταση για κάποιον άλλο κατασκευαστή?

 

Μήπως να έπερνα original fender neck? :roll: Ή θα δώσω τα περισσότερα λεφτά για το λογότυπο που έχει πάνω?

 

Σημ. το σώμα είναι από jazz bass mexico 1999, το original μανίκι έχει καταστραφεί μετά απο ισχυρή πτώση. Μετά το έκανα άταστο με ένα μανίκι της all parts αλλά τώρα θέλω να το κάνω ξανά "ταστομένο" :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο καλύτερος στο θεμα εξυπηρετησης & ποικιλιας και με την ιδια ποιοτητα με τη Warmoth (& ισως και καλυτερη) απο ολους ειναι ο www.usacustomguitars.com (δεν εχει ομως ακριβως το ιδιο headstock με τη Fender)

 

επισης κοιτα στο www.wdmusic.com

 

τα μπρατσα της Fender (τα οποια δεν βγαινουν πια ως ανταλλακτικα) ηταν επιεικως ΜΑΠΑ....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(δεν εχει ομως ακριβως το ιδιο headstock με τη Fender)

 

Δεν μ'ενοχλεί καθόλου...

 

τα μπρατσα της Fender (τα οποια δεν βγαινουν πια ως ανταλλακτικα) ηταν επιεικως ΜΑΠΑ....

 

Καλά το φαντάστηκα! :lol:

 

Aυτό το virtual electric guitar builder στο wdmusic.com είναι καλύτερο και από την πασιέντζα τις βαρετές ώρες 8)

 

Thnx Superfunk!!! :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτό το virtual electric guitar builder στο wdmusic.com είναι καλύτερο και από την πασιέντζα τις βαρετές ώρες

 

Πραγματικά έχεις δίκιο! Είναι είναι πολύ καλό! Κάνεις τον συνδυασμό που θέλεις αλλά μετά κολλάς και θέλεις να δεις και όλους τους υπόλοιπους! :D

Ένα στουντιάκι στην Οίτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου