Προς το περιεχόμενο

Συμβατοτητα καρτας ηχου


timos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα σας.

εχω μια καρτα ηχου audigy sound blaster 2 και μια Motherboard BLOOD-IRON P45 series.

Πως μπορω να ξερω αν ειναι συμβατες οι 2 καρτες? Και αν οχι μηπως υπαρχει καποιος μετατροπεας να βαλω στο βυσμα της καρτας ηχου για να ταιριαξει με την Motherboard?

ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

αν η μητρική αυτή έχει slot κατάλληλη για την κάρτα ήχου (και πιθανότατα έχει) δεν θα έχεις πρόβλημα, είναι εξαιρετικά απίθανο, κι αν σου κάτσει δεν λύνεται με κάποιο "μετατροπέα"

 

γι' αυτό υπάρχουν τα standardized slots, για να μην υπάρχουν προβλήματα συμβατότητας

 

πάντως τη φίρμα αυτή της μητρικής δεν την έχω ακούσει ποτέ, καλύτερα να είχες επιλέξει  κάτι πιο σίγουρο, από Asus/MSI/Gigabyte... :-\

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενταξει παιδια τελικα ειχε καταλληλο slot η μητρικη ! εβαλα την καρτα ηχου κανονικα και παιζω με την κιθαρα. αυτο που παρατηρησα ειναι οτι δεν εχω αρκετη ενταση στον ηχο. αν συνδεσω τον ενισχυτη με τον υπολογιστη ( σαν σαπιο ηχειο δηλαδη) και παιζω κιθαρα μεσω υπολογιστη ( εφφε απο την sound blaster ) θα εχω ιδια ποιοτητα ηχου με τον ενιχυτη απευθειας συνδεδεμενο με την κιθαρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου