Προς το περιεχόμενο

Ποια ειναι η αγαπημενη(ες) σας μπυρα(ες);


alexi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru
Έψαξα όλη τη σελίδα...

 

Μπύρα Miley Cyrus δεν έχει; Γιατί; μόνο οι μεταλάδες πίνουν μπύρα!

 

Ρατσιστές παιδί μου... όλοι τους! ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 244
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

 

Τι είπες τώρα;  :o

 

Μπύρα που δοκίμασα πρόσφατα και έπαθα πλάκα είναι αυτή

http://beeradvocate.com/beer/profile/202/656

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lapin Kulta εχει και εδω.

 

Γενικα οπου εχει καλο νερο ,εχει και καλη μπυρα και για αυτο και οι περισσοτερες Σκανδιναβικες μπυρες μαμανε και δερνουν..

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν τω μεταξύ κάποια σύγχυση πρέπει να υπάρχει γιατί άλλο Duvel και άλλο La Trappe (χώρια που έχουν τρεις-τέσσερις διαφορετικές ποικιλίες η καθεμιά)...

My bad bloody!

Εννοούσα την la trappe dubbel.

Λάθος ορθογραφία.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 10% Αλκοόλ δεν γίνεται να κάνεις λάθος στην επιλογή σου :)... Πρόσφατη προσθήκη στη κάβα του ΑΒ βασιλόπουλου οι Delirium, Βέλγικη τετραπλής ζύμωσης.

 

Την είχα δοκιμάσει στο Βέλγιο πριν κάνα 2 χρόνια και όταν ρωτήσαμε την barwoman για το logo μας είπε ότι άμα πιεις μερικές αρχίζεις και βλέπεις ροζ ελεφαντάκια... Δεν ξέρω αν ισχύει πάντως γιατί δεν είδα τπτ :)...

 

Επίσης και οι Karmeliet είναι ΠΑΡΑ πολύ καλές και βρίσκονται σε μπυραρίες εδώ (θεσ/νικη) αλλά με ανάλογο τίμημα..

 

Αλλά οι αγαπημένες μου για αυτή την περίοδο είναι οι ale της Septem εξαιρετική δουλειά ιδίως από τη στιγμή που αλλάξαν την συνταγή γιατί οι πρώτες προσπάθειες που είχαν κάνει δεν μου κάθισαν καλά .   

IMG_0151.thumb.JPG.4c0a64be14727e2bbfe082ab0105550d.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα οπου εχει καλο νερο ,εχει και καλη μπυρα και για αυτο και οι περισσοτερες Ρουμάνικες μπυρες μαμανε και δερνουν..

;)

 

beer%20ad%20ursus-beer_ed7c5be3eb8a3e.jpg

rust never sleeps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλη και η URSUS,παω συχνα Ρουμανια και την τιμω ιδιαιτερως... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 10% Αλκοόλ δεν γίνεται να κάνεις λάθος στην επιλογή σου :)... Πρόσφατη προσθήκη στη κάβα του ΑΒ βασιλόπουλου οι Delirium, Βέλγικη τετραπλής ζύμωσης.

 

Την είχα δοκιμάσει στο Βέλγιο πριν κάνα 2 χρόνια και όταν ρωτήσαμε την barwoman για το logo μας είπε ότι άμα πιεις μερικές αρχίζεις και βλέπεις ροζ ελεφαντάκια... Δεν ξέρω αν ισχύει πάντως γιατί δεν είδα τπτ :)...

 

Αλλά οι αγαπημένες μου για αυτή την περίοδο είναι οι ale της Septem εξαιρετική δουλειά ιδίως από τη στιγμή που αλλάξαν την συνταγή γιατί οι πρώτες προσπάθειες που είχαν κάνει δεν μου κάθισαν καλά .    

 

Κι εμένα δεν μου άρεσαν καθόλου, μα καθόλου παλιότερα οι Septem και επίσης μια εκ των Volkan που είχε προαναφερθεί. Περίεργο γιατί θεωρώ πως έχω αρκετά ευρύ γούστο στις μπύρες...

 

Με 10% αλκοόλ τίποτα δεν προεξοφλεί την επιτυχία... έχω πιει αρκετές που ήταν μάπα, ειδικά πολλές νέας εσοδείας που απλά αποσκοπούν στον wow factor που έχουν στα πιτσιρίκια μόλις δουν πόσο αλκοόλ περιέχουν.

 

Η κλασσική Delirium (η πιο διαδεδομένη εκ των Delirium που λογικά έχει ο Βασιλόπουλος) είναι τριπλής ζύμωσης... αν ήταν τετραπλής, θα ήταν πιο βαριά και αρκετά πιο σκουρόχρωμη. Η ιστοριούλα με τα ελεφαντάκια είναι ένα τυπικό αστείο που συνοδεύει την μπύρα, δημοφιλές στους τουρίστες.

 

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου