Προς το περιεχόμενο

RP500 & MONITORS


psilosm2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα,

 

Επειδη σπιτι εχω εναν 60αρι Peavey 6505 112 combo με τον οποιο σε λιγο θα γκρεμισω την πολυκατοικια η αν προλαβουν θα με διωξουν με τις κλωτσιες θα θελα να μου εξηγησει καποιος πως μπορω να συνδεσω την κιθαρα στην Digi RP500 ωστε να παιζω με ta presets σε λογικες εντασεις τα βραδια μην χανωντας καθολου απο θεμα ηχου και τα λοιπα...διοτι με τον Peavey ειδικα βραδυ δε μπορω ουτε στο 1 να τον ανοιξω και ουτως η αλλως δεν εχει νοημα.

 

Οποτε θα θελα να ξερω τι χρειαζεται να ψωνισω απο θεμα καλωδιων, ηχειων και τα λοιπα....η τι εναλλακτικες εχω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δεν έχει έξοδο ακουστικών? Γιατί την ποιότητα ήχου που θα έχεις με ένα ζευγάρι καλά ακουστικά, δεν θα την πλησιάσεις καν με φτηνά έως μέσης κατηγορίας monitor... Άσε που θα σου μείνουν και τα ακουστικά για τις ηχογραφήσεις σου και άλλες δουλειές.  ;)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω ακουστικα σχετικα καλα. το θεμα ειναι θα ηθελα κατι αλλο ωστε να παιζω και νακουω καλο ηχο σε μικρες εντασεις...οσο το δυνατον δλδ χωρις ακουστικα....ασε που με τακουστικα καμια φορα ο ηχος μου φαινεται πολυ sterile.

 

Δεν εχω ασχοληθει γενικα με μονιτορς , ΡΑ και τα λοιπα....οποτε δεν εχω ιδεα περι του θεματος.

 

Τωρα το budget που διαθετω ειναι μερχι 500 ευρω max.

 

Επισης εναλλακτικα θα μπορουσα να κανω κατι με εξωτερικ καρτα ηχου συνδεδεμενη σe macbook pro? Απο την αλλη δε το ηχοσυστημα που εχω συνδεδεμνενο το macbook ειναι σχετικα χαλι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου