Προς το περιεχόμενο

Πιτσιρικος με ακουστικη


kostaras75

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ριξτε ενα βλεφαρο στον πιτσιρικο....εχει μεταφερει ωραια τα κοματακια στην ακουστικη....εχει και παρα πολλα παναθεμα τον.....ενταξει θα υπαρχουν και αλλοι αλλα επεσα επανω σε αυτον και ειπα να τον βαλω.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρεμπιπτόντως

Ούτε στα όνειρά του δε θα μπορούσε να παίξει έτσι ο Clapton  ;D ;D

 

Ελα ντε.....αστερακι τον βρισκω παντως το μικρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν αρκετοί στο γιουτούμπ που παίζουν σε αυτό το στυλ ακουστική. Για μένα ο καλύτερος είναι αυτός:

 

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν αρκετοί στο γιουτούμπ που παίζουν σε αυτό το στυλ ακουστική. Για μένα ο καλύτερος είναι αυτός:

 

Ναι από ρυθμό , ειδικά το 2 4 στο δεξί σκίζει . Ο πιτσιρικάς έχει παραλλάξει και την αρμονία ο άτιμος μέσα απο τις αναστροφές των ακόρντων και πιστεύω οτι σε κανα δύο χρονάκια θα σκίζει και στο ρυθμό  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως παιδιά πιστεύω οτι έτσι πρέπει να παίζεται  η κιθάρα  .Κανονικά με πιανιστικό χαρακτήρα . Κατά τη γνώμη Ετσι όπως ευρέος χρησιμοποιείτε αυτό το όργανο τα τελευταία  40 χρόνια λόγο το συγκυριών , των ΜΜΕ και των οικονομικών συμφερόντων ,

πραγματικά έχει καταδικαστεί . Εκμεταλλευόμαστε μόνο το 20% απο της δυνατότητες του οργάνου  ::)   κρίμα δεν είναι ? :'(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως παιδιά πιστεύω οτι έτσι πρέπει να παίζεται  η κιθάρα  .Κανονικά με πιανιστικό χαρακτήρα . Κατά τη γνώμη Ετσι όπως ευρέος χρησιμοποιείτε αυτό το όργανο τα τελευταία  40 χρόνια λόγο το συγκυριών , των ΜΜΕ και των οικονομικών συμφερόντων ,

πραγματικά έχει καταδικαστεί . Εκμεταλλευόμαστε μόνο το 20% απο της δυνατότητες του οργάνου  ::)   κρίμα δεν είναι ? :'(

 

Σε βρίσκω απόλυτο και υπερβολικό Θοδωρή. Κι εγώ θαυμάζω τους μουσικούς που ξεφεύγουν από την πεπατημένη αλλά δεν υπάρχει τρόπος που πρέπει να παίζεται ένα όργανο. Ας παίζει ο καθένας όπως θέλει. Αν παράγει ωραία μουσική, έχει κερδίσει το θαυμασμό μου.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως παιδιά πιστεύω οτι έτσι πρέπει να παίζεται  η κιθάρα  .Κανονικά με πιανιστικό χαρακτήρα . Κατά τη γνώμη Ετσι όπως ευρέος χρησιμοποιείτε αυτό το όργανο τα τελευταία  40 χρόνια λόγο το συγκυριών , των ΜΜΕ και των οικονομικών συμφερόντων ,

πραγματικά έχει καταδικαστεί . Εκμεταλλευόμαστε μόνο το 20% απο της δυνατότητες του οργάνου  ::)   κρίμα δεν είναι ? :'(

 

Πες τα ντε....αν και εγω ειμαι καθαρα του ηλεκτρικου οργανου, θα ηθελα να μπορουσα να παιζω τετοια πραγματα σαν τον πιτσιρικα και αλλους :-\....ελα ντε που ομως το δεξι μου ειναι εντελως κουλο ;D.....θα μου πεις εξασκηση θελει.....ενταξει στην αλλη ζωη θα ασχοληθω με ακουστικη ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου