Προς το περιεχόμενο

'' Τhe reason why I 'm rockin' ''


freerock1974

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γιαυτό τα βάζει τα κομμάτια του εδώ ο ανθρωπος ρε παιδιά (ελπίζω δηλαδί), για να τα ακουσουμε και να δώσουμε συμβουλές για να γινουν καλύτερα.

 

Απο εκει και πέρα θα ήθελα να ακούσω ένα κομμάτι σου το οποίο το άλλαξες συμφωνα με κάποιες παρατηρήσεις που και εσυ ο ίδιος δεχτηκες για να δούμε πως βγήκε.

 

Αντε....όλο το NOIZ managers έχεις...ποιός την χάρη σου. ;D

 

χωρίς πλάκα, χρειάζεσαι εναν ανθρωπο που να εμπιστευεσαι μουσικά για να σε "φέρνει" πισω όταν ξεφεύγεις.

 

εγώ πάντως περιμένω να ακούσω ένα κομμάτι του freerock1974 γιατί το αξίζει.

 

 

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παιδια σας ευχαριστω πολυ ολους για τις παρατηρησεις σας!

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι ανεβαζω τα κομματια για ν ακουσω γνωμες απο ''καθαρα'' και ''αντικειμενικα'' αυτια...

Τωρα..το να ξαναηχογραφησω κατι με βαση τις  παρατηρησεις δε γινεται...

Οταν τελειωνω κατι δεν το ξαναπιανω..

Σιγουρα πρεπει ομως σε μελλοντικες ενορχηστρωσεις να λαβω σοβαρα υπ οψιν το κοινο αισθημα.Οπως ας πουμε η παρατηρηση για το μπασο που με ΕΣΩΣΕ στα υπολοιπα κομματια..

Το γ***το ειναι οτι εξ αποστασεως,χωρις να ναι ο αλλος διπλα κατα τη διαρκεια της παραγωγης ειναι δυσκολη η μεταδοση πληροφοριων..

Παντως θα θελα να λαβετε υπ οψιν(εγω το χω καλα στο μυαλο μου)οτι ασχετως αποτελεσματος ακουτε κομματια ''ντεμο'' που δεν προκειται να πανε για τελικη παραγωγη

και κοπη CD..ειναι απλα φαση..''αντε μπας και γουσταρουμε..''

Ευχομαι καποια στιγμη να βρεθουμε με καποιους απ το φορουμ και να παραγουμε απο κοινου κατι..

Θα κατεβω Αθηνα που θα παει...

Σας ευχαριστω πολυ ολους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περα απο τα συνηθισμενα πλεον "μπραβο"  ;D

...μια ερωτηση θελω να κανω, γιατι αν και εχω ακουσει ολα τα κομματια σου που βρηκα (απο MySpace και απο εδω) δεν εχω καταλαβει αν εχει στηθει μπαντα ή ειναι one-man-show.

 

Παιζεις τα κομματια αυτα live στην πολη σου ή οχι ακομα?

Εχεις σκοπο να το κανεις?

 

Ελα Αθηνα και θα γεμισεις το Κυτταρο για πλακα  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως, το χει πει 100 φορες οτι ειναι, και θα μεινουν demo  και μεις τον χαβά μας....του μιλάμε λες και ειναι στο δρομο για την δισκογραφική ;D ;D ;D ;D ;D

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία , τώρα θα αρχίσουν οι διαμάχες μεταξύ των οπαδών! :P ;D

 

Κατά τη γνώμη μου δεν πρέπει να πειράζεις τίποτα συνθετικά γιατί όπως έχεις καταλάβει η ενέργεια (αυτή κυνηγάω και εγώ αιωνίως και τώρα με τους Έμμονο Γκρίζο και πάντα με την metal μπάντα μου) είναι στο ένστικτό σου και μην το προδίδεις για οποιουσδήποτε "ελιγμούς". Όταν Γ****Ε τα κομμάτια, το κάνουν με όποια σειρά και να τα βάλεις.

 

Επίσης, το ένστικτο ενός καλού συνθέτη, του λέει ακριβώς τι να κάνει ώστε τα κομμάτια του να μην είναι βαρετά. Π.χ. το συγκεκριμένο όντας mid-tempo κάνει την διαφορά από μόνο του.

 

Μια μικρή πρόταση-παρατήρηση: Δοκίμασε λίγο περισσότερα μεσαία στις ρυθμικές μαζί με λίγο παραπάνω chorus (όχι όμως να ακούγεται καθαρά ;)), να γίνουν δηλαδή λίγο πιο ..snake  ;). Νομίζω ότι θα ταιριάζει καλύτερα.

 

Α και τώρα που έχεις ήδη κανονίσει και συναυλίες στην Αθήνα  ;D ;D θα έχεις free ηχολήπτη ;) (no kidding)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θεωρω υπερβολικες τις παρατηρησεις του audiokostas

εμενα μου ακουγονται οπως πρεπει!

δωσε στον λαο μουσικη μαν!

 

η καβαλα παντα εβγαζε κ βγαζει παλικαρια κ κιθαρισταραδες με @@!  ;D

 

μαθητης του Vagabond ειμαι  ;)

 

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταπληκτικο!!!

 

αν δεν εχεις σκοπο να απευθυνθεις σε καποια δισκογραφικη πρωτον εγκληματεις εις βαρος της (παγκομιας ;D?)ροκ σκηνης και δευτερον καποιος πρεπει να το κανει για σενα εστω και δια της βιας ;)

 

το τραγουδι εχει την ενεργεια που του αρμοζει και τελος παντων υπαρχει ακομα κοινο και κιθαριστες που θελουν να ακουνε χωσιμο στα σολο.μια χαρα αναπνεουν οι νοτες ,εστω και οριακα καποιες φορες.

 

α και κατι ακομα,δε νομιζω οτι υπαρχουν πολλοι εδω που μπορουν επι της ουσιας να σε διορθωσουν παιχτικα η συνθετικα,ή να σε συμβουλεψουν.για το ειδος της μουσικης  που παιζεις.τωρα για την παραγωγη που ελαχιστα γνωριζω σε σχεση με καποιους απο εδω παλι πολυ καλη μου φανηκε αλλα ρωτα και το marathon που το κατεχει :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν λιγο καιρο παιζαμε μ εναν φιλο κι αδερφο και σε μια μια στιγμη μου λεει:

''Ρε μ!@#κα...προς τι ολα αυτα?''

 

Μερικά ερωτήματα είναι καλύτερα να μένουν αναπάντητα...

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ακουγοντας τα κομματια εχω να πω οτι ειναι κριμα να κανει καριερα η lady gaga και η καθε μια οταν βλεπεις οτι τελικα το ταλεντο και η "τεχνη" μενουν πιο χαμηλα ...δεν μπορω να το εκφρασω ακριβως....

Και κατι αλλο ,αν συγκεντρωθουν τα κομματια και βγουν πχ σε cd θα ειναι ισως το τριτο cd που θα αγορασω γνησιο στην ζωη μου....Γιατι πραγματικα η προσπαθεια πρεπει να επιβραβευεται....

Χανιά....

Charvel Model 4 '88 - Prs tremonti Se

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου