Προς το περιεχόμενο

Aλλαγη μαγνητων σε SG


rouchlass

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολυ καλησπερα σε ολους.Εχω στη κατοχη μου μια Gibson SG Standard και θελω να αλλαξω τους μαμισιους μαγνητες της (498T bridge και 490R neck) με BurstBuckers.Ειμαι λοιπον αναμεσα στα εξης σεταρισματα:

α) BurstBucker 1 neck - BurstBucker 2 bridge και

β) BurstBucker Pro και στις 2 θεσεις.

Ασχολουμαι με τη stoner σκηνη.Aπο ενισχυτη εχω εναν Marshall JCM 2000 DSL 401 και απο λοιπα μπιμπλικια Dunlop Classic Cry Baby, Fulltone Mini Dejavibe 2, Blackout Effectors Twosome Dual Fuzz και Βοss RE 20 (Space Echo).

Eυχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τους BB #1 & #2 θα σκούξει σίγουρα λόγω της απουσίας potting.

Feedback, σφυρίγματα, γελάδια etc. ;D ;D

 

Τους ΒΒ Pro δεν τους έχω δοκιμάσει αλλά με αυτά τα δεδομένα μάλλον θα είσαι καλύτερα μαζί τους.

 

Υπάρχουν άλλοι μαγνήτες που σε ενδιέφεραν και απέρριψες;

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι φιλε Earendil δεν εχω ασχοληθει ιδιαιτερα με το θεμα των μαγνητων απλα εχω ακουσει πως οι BurstBuckers ειναι αρκετα καλυτεροι απο τους μαμισιους.Καμια αλλη προταση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η γνωμη μου για τους BB pro ειναι η εξης...πρωκειται για μαγνητες που ειτε θα τους λατρεψεις ειτε θα τους μισησεις,εγω προσωπικα τους μισησα στη studio les paul που ειχα δεν ξερω μου ακουγονταν καπως μουντοι.

βεβαια αυτη ειναι απλα η γνωμη μου οποτε μην μασας  ;D

 

EXPECT THE UNEXPECTED...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμια αλλη προταση?

 

Οι Bareknuckle είναι πολύ ενδιαφέρουσα περίπτωση. Νομίζω πως υπάρχει η δυνατότητα να ανταλλάξεις κάποιον μαγνήτη που αγόρασες με κάποιον άλλον αν αυτό που πήρες αρχικά δεν σε κάλυψε...κάποιο απ'τα παιδιά που έχουν δοκιμάσει θα είναι πιό σίγουροι επ' αυτού.

 

Δύο προτάσεις από μένα (τις έχω αναφέρει ξανά):

 

www.wizardpickups.co.uk

www.smitspickups.com

 

Απ'τον πρώτο έχω δοκιμάσει Ρ90 και θα ξανααγόραζα τυφλά το ο,τιδήποτε, ο δεύτερος έχει καλές τιμές και πάμπολλα options - και επίσης μπορείς να στείλεις πίσω το μαγνήτη που πήρες για επιπλέον μόντες. ;)

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα εχω ακουσει πως οι BurstBuckers ειναι αρκετα καλυτεροι απο τους μαμισιους.Καμια αλλη προταση?

 

Ίσως καλύτεροι,αλλά σε καμμία περίπτωση -κατα τη γνώμη μου- αξίζουν τα λεφτά τους.Οι μόνοι "Burstbuckers"(αν και τεχνικά μιλώντας δεν είναι BBs) που είναι όντως τρομεροί,είναι αυτοί που "φοράει" η Jimmy Page #1 Replica από το Custom Shop της Gibson,αλλά δυστυχώς δεν πωλούνται ξεχωριστά.(αν και ο Seymour φτιάχνει ότι πιο κοντινό κατά παραγγελία.)

 

Ρίξε μιά ματιά και σ΄αυτούς. www.wbpickups.com

 

 

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου